Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente verspeelt tweemaal voorsprong tegen Ajax

FC Twente verspeelt tweemaal voorsprong tegen Ajax

ENSCHEDE (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd om in anderhalve week van de beste drie ploegen van vorig seizoen in de Eredivisie te winnen. Het team van trainer Francesco Farioli bleef in de uitwedstrijd tegen FC Twente steken op een gelijkspel (2-2), na overwinningen op Feyenoord (0-2) en PSV (3-2).

Ajax zakte naar de derde plaats van de ranglijst, met een achterstand van 2 punten op het als tweede geklasseerde FC Utrecht. FC Twente blijft vijfde, met 4 punten minder dan Ajax.

Brian Brobbey scoorde donderdag eindelijk weer eens en bereidde ook twee treffers voor tegen Maccabi Tel Aviv. Toch moest de spits in Enschede weer plaatsmaken voor Wout Weghorst. De aanvaller uit Borne, een gemeente op zo'n 20 kilometer afstand van Enschede, ontving een warm onthaal van de fans van de thuisploeg, die hem niet zozeer kwalijk namen dat hij voor Ajax had gekozen. Tijdens zijn presentatie in Amsterdam vertelde Weghorst ook dat hij als jongetje altijd droomde van voetballen in de Johan Cruijff ArenA. Veel supporters van FC Twente betwijfelen dat.

Ajax had voor rust de controle over de wedstrijd, maar slaagde er niet in te scoren. Chuba Akpom dribbelde alleen richting het doel van de thuisploeg, na een slimme bal van Weghorst. Maar de aanvaller werd gestopt door Lars Unnerstall, de doelman die even later ook een doelpunt van Davy Klaassen voorkwam. Ook Weghorst kreeg in kansrijke positie de bal niet langs Unnerstall. Het leek een kwestie van tijd tot Ajax de openingstreffer zou maken, totdat Youri Baas de bal in de 42e minuut zomaar in de voeten van Michel Vlap schoot. De middenvelder aarzelde geen moment en zette FC Twente op voorsprong (1-0).

Met Bertrand Traoré voor de geblesseerd geraakte Mika Godts ging Ajax na rust op zoek naar de gelijkmaker. De bezoekers hadden geluk dat Sam Lammers de bal niet goed raakte toen hij uithaalde. Davy Klaassen scoorde in de 59e minuut wel aan de andere kant, na een goede actie van Kenneth Taylor. Trainer Joseph Oosting van FC Twente reageerde meteen en bracht de van een hardnekkige griep herstelde Sem Steijn en Ricky van Wolfswinkel in zijn ploeg. Even na de dubbele wissel schoot opnieuw Vlap de thuisploeg prachtig op voorsprong. Het antwoord van Ajax volgde twee minuten later. Traoré scoorde, na weer een assist van Taylor. De beste kans in de slotfase was voor Steijn. Doelman Pasveer voorkwam dat FC Twente voor de derde keer op voorsprong kwam.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

11 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

12 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

12 uur geleden
FC Twente nadert Feyenoord en NEC door zege op FC Volendam

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.

13 uur geleden
ADO Den Haag kampioen in eerste divisie na puntenverlies Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.

13 uur geleden
PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

16 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

21 uur geleden