Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente verspeelt tweemaal voorsprong tegen Ajax

FC Twente verspeelt tweemaal voorsprong tegen Ajax

ENSCHEDE (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd om in anderhalve week van de beste drie ploegen van vorig seizoen in de Eredivisie te winnen. Het team van trainer Francesco Farioli bleef in de uitwedstrijd tegen FC Twente steken op een gelijkspel (2-2), na overwinningen op Feyenoord (0-2) en PSV (3-2).

Ajax zakte naar de derde plaats van de ranglijst, met een achterstand van 2 punten op het als tweede geklasseerde FC Utrecht. FC Twente blijft vijfde, met 4 punten minder dan Ajax.

Brian Brobbey scoorde donderdag eindelijk weer eens en bereidde ook twee treffers voor tegen Maccabi Tel Aviv. Toch moest de spits in Enschede weer plaatsmaken voor Wout Weghorst. De aanvaller uit Borne, een gemeente op zo'n 20 kilometer afstand van Enschede, ontving een warm onthaal van de fans van de thuisploeg, die hem niet zozeer kwalijk namen dat hij voor Ajax had gekozen. Tijdens zijn presentatie in Amsterdam vertelde Weghorst ook dat hij als jongetje altijd droomde van voetballen in de Johan Cruijff ArenA. Veel supporters van FC Twente betwijfelen dat.

Ajax had voor rust de controle over de wedstrijd, maar slaagde er niet in te scoren. Chuba Akpom dribbelde alleen richting het doel van de thuisploeg, na een slimme bal van Weghorst. Maar de aanvaller werd gestopt door Lars Unnerstall, de doelman die even later ook een doelpunt van Davy Klaassen voorkwam. Ook Weghorst kreeg in kansrijke positie de bal niet langs Unnerstall. Het leek een kwestie van tijd tot Ajax de openingstreffer zou maken, totdat Youri Baas de bal in de 42e minuut zomaar in de voeten van Michel Vlap schoot. De middenvelder aarzelde geen moment en zette FC Twente op voorsprong (1-0).

Met Bertrand Traoré voor de geblesseerd geraakte Mika Godts ging Ajax na rust op zoek naar de gelijkmaker. De bezoekers hadden geluk dat Sam Lammers de bal niet goed raakte toen hij uithaalde. Davy Klaassen scoorde in de 59e minuut wel aan de andere kant, na een goede actie van Kenneth Taylor. Trainer Joseph Oosting van FC Twente reageerde meteen en bracht de van een hardnekkige griep herstelde Sem Steijn en Ricky van Wolfswinkel in zijn ploeg. Even na de dubbele wissel schoot opnieuw Vlap de thuisploeg prachtig op voorsprong. Het antwoord van Ajax volgde twee minuten later. Traoré scoorde, na weer een assist van Taylor. De beste kans in de slotfase was voor Steijn. Doelman Pasveer voorkwam dat FC Twente voor de derde keer op voorsprong kwam.

Meer uit Voetbal

Vinicius Júnior schiet Real Madrid naar zege op Benfica

LISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.

10 uur geleden
Salzburg neemt afscheid van trainer Letsch

WENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.

10 uur geleden
Sparta Rotterdam houdt NEC op gelijkspel

ROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).

11 uur geleden
Aanvaller Lang helpt Galatasaray aan zege op Juventus

ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.

12 uur geleden
NEC mist aanvoerder Chery in uitduel met Sparta

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.

13 uur geleden
Van de Donk terug in Oranje bij kwalificatieduels voor WK voetbal

ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.

14 uur geleden
Hoeness uit kritiek op nieuwe rol Duitse voetbaltrainer Klopp

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.

16 uur geleden