Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente verspeelt tweemaal voorsprong tegen Ajax

FC Twente verspeelt tweemaal voorsprong tegen Ajax

ENSCHEDE (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd om in anderhalve week van de beste drie ploegen van vorig seizoen in de Eredivisie te winnen. Het team van trainer Francesco Farioli bleef in de uitwedstrijd tegen FC Twente steken op een gelijkspel (2-2), na overwinningen op Feyenoord (0-2) en PSV (3-2).

Ajax zakte naar de derde plaats van de ranglijst, met een achterstand van 2 punten op het als tweede geklasseerde FC Utrecht. FC Twente blijft vijfde, met 4 punten minder dan Ajax.

Brian Brobbey scoorde donderdag eindelijk weer eens en bereidde ook twee treffers voor tegen Maccabi Tel Aviv. Toch moest de spits in Enschede weer plaatsmaken voor Wout Weghorst. De aanvaller uit Borne, een gemeente op zo'n 20 kilometer afstand van Enschede, ontving een warm onthaal van de fans van de thuisploeg, die hem niet zozeer kwalijk namen dat hij voor Ajax had gekozen. Tijdens zijn presentatie in Amsterdam vertelde Weghorst ook dat hij als jongetje altijd droomde van voetballen in de Johan Cruijff ArenA. Veel supporters van FC Twente betwijfelen dat.

Ajax had voor rust de controle over de wedstrijd, maar slaagde er niet in te scoren. Chuba Akpom dribbelde alleen richting het doel van de thuisploeg, na een slimme bal van Weghorst. Maar de aanvaller werd gestopt door Lars Unnerstall, de doelman die even later ook een doelpunt van Davy Klaassen voorkwam. Ook Weghorst kreeg in kansrijke positie de bal niet langs Unnerstall. Het leek een kwestie van tijd tot Ajax de openingstreffer zou maken, totdat Youri Baas de bal in de 42e minuut zomaar in de voeten van Michel Vlap schoot. De middenvelder aarzelde geen moment en zette FC Twente op voorsprong (1-0).

Met Bertrand Traoré voor de geblesseerd geraakte Mika Godts ging Ajax na rust op zoek naar de gelijkmaker. De bezoekers hadden geluk dat Sam Lammers de bal niet goed raakte toen hij uithaalde. Davy Klaassen scoorde in de 59e minuut wel aan de andere kant, na een goede actie van Kenneth Taylor. Trainer Joseph Oosting van FC Twente reageerde meteen en bracht de van een hardnekkige griep herstelde Sem Steijn en Ricky van Wolfswinkel in zijn ploeg. Even na de dubbele wissel schoot opnieuw Vlap de thuisploeg prachtig op voorsprong. Het antwoord van Ajax volgde twee minuten later. Traoré scoorde, na weer een assist van Taylor. De beste kans in de slotfase was voor Steijn. Doelman Pasveer voorkwam dat FC Twente voor de derde keer op voorsprong kwam.

Meer uit Voetbal

Dortmund viert 116e verjaardag met winst op Mönchengladbach

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.

7 uur geleden
Immobile schiet Bologna naar finale Italiaanse Supercup

RIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.

7 uur geleden
Koploper ADO lijdt nederlaag en ziet winnend Cambuur naderen

LEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.

7 uur geleden
Portugees Penetra verlengt contract bij AZ tot medio 2029

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.

9 uur geleden
Aanvaller Milik keert na achttien maanden terug bij Juventus

TURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.

10 uur geleden
Fenerbahçe wil Veerman van PSV naar Istanbul halen

EINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.

11 uur geleden
Ajax speelt uitduel met AZ in achtste finales van KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.

11 uur geleden