Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente verspeelt tweemaal voorsprong tegen Ajax

FC Twente verspeelt tweemaal voorsprong tegen Ajax

ENSCHEDE (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd om in anderhalve week van de beste drie ploegen van vorig seizoen in de Eredivisie te winnen. Het team van trainer Francesco Farioli bleef in de uitwedstrijd tegen FC Twente steken op een gelijkspel (2-2), na overwinningen op Feyenoord (0-2) en PSV (3-2).

Ajax zakte naar de derde plaats van de ranglijst, met een achterstand van 2 punten op het als tweede geklasseerde FC Utrecht. FC Twente blijft vijfde, met 4 punten minder dan Ajax.

Brian Brobbey scoorde donderdag eindelijk weer eens en bereidde ook twee treffers voor tegen Maccabi Tel Aviv. Toch moest de spits in Enschede weer plaatsmaken voor Wout Weghorst. De aanvaller uit Borne, een gemeente op zo'n 20 kilometer afstand van Enschede, ontving een warm onthaal van de fans van de thuisploeg, die hem niet zozeer kwalijk namen dat hij voor Ajax had gekozen. Tijdens zijn presentatie in Amsterdam vertelde Weghorst ook dat hij als jongetje altijd droomde van voetballen in de Johan Cruijff ArenA. Veel supporters van FC Twente betwijfelen dat.

Ajax had voor rust de controle over de wedstrijd, maar slaagde er niet in te scoren. Chuba Akpom dribbelde alleen richting het doel van de thuisploeg, na een slimme bal van Weghorst. Maar de aanvaller werd gestopt door Lars Unnerstall, de doelman die even later ook een doelpunt van Davy Klaassen voorkwam. Ook Weghorst kreeg in kansrijke positie de bal niet langs Unnerstall. Het leek een kwestie van tijd tot Ajax de openingstreffer zou maken, totdat Youri Baas de bal in de 42e minuut zomaar in de voeten van Michel Vlap schoot. De middenvelder aarzelde geen moment en zette FC Twente op voorsprong (1-0).

Met Bertrand Traoré voor de geblesseerd geraakte Mika Godts ging Ajax na rust op zoek naar de gelijkmaker. De bezoekers hadden geluk dat Sam Lammers de bal niet goed raakte toen hij uithaalde. Davy Klaassen scoorde in de 59e minuut wel aan de andere kant, na een goede actie van Kenneth Taylor. Trainer Joseph Oosting van FC Twente reageerde meteen en bracht de van een hardnekkige griep herstelde Sem Steijn en Ricky van Wolfswinkel in zijn ploeg. Even na de dubbele wissel schoot opnieuw Vlap de thuisploeg prachtig op voorsprong. Het antwoord van Ajax volgde twee minuten later. Traoré scoorde, na weer een assist van Taylor. De beste kans in de slotfase was voor Steijn. Doelman Pasveer voorkwam dat FC Twente voor de derde keer op voorsprong kwam.

Meer uit Voetbal

Turkije na 24 jaar weer naar WK voetbal na zege op Kosovo

PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.

40 minuten geleden
Oranje speelt na vroege rode kaart Dumfries gelijk tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.

49 minuten geleden
Zweden speelt tegen Oranje op WK voetbal na play-offzege op Polen

SOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.

51 minuten geleden
Oranje tegen Ecuador al snel verder met tien man na rood Dumfries

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.

2 uur geleden
Oranje begint met zeven andere spelers tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.

3 uur geleden
Voetbalsters missen Janssen, Groenen, Van de Donk en Roord

ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.

5 uur geleden
Feyenoord zegt contract met verdediger Trauner formeel op

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.

5 uur geleden