Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente verspeelt tweemaal voorsprong tegen Ajax

FC Twente verspeelt tweemaal voorsprong tegen Ajax

ENSCHEDE (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd om in anderhalve week van de beste drie ploegen van vorig seizoen in de Eredivisie te winnen. Het team van trainer Francesco Farioli bleef in de uitwedstrijd tegen FC Twente steken op een gelijkspel (2-2), na overwinningen op Feyenoord (0-2) en PSV (3-2).

Ajax zakte naar de derde plaats van de ranglijst, met een achterstand van 2 punten op het als tweede geklasseerde FC Utrecht. FC Twente blijft vijfde, met 4 punten minder dan Ajax.

Brian Brobbey scoorde donderdag eindelijk weer eens en bereidde ook twee treffers voor tegen Maccabi Tel Aviv. Toch moest de spits in Enschede weer plaatsmaken voor Wout Weghorst. De aanvaller uit Borne, een gemeente op zo'n 20 kilometer afstand van Enschede, ontving een warm onthaal van de fans van de thuisploeg, die hem niet zozeer kwalijk namen dat hij voor Ajax had gekozen. Tijdens zijn presentatie in Amsterdam vertelde Weghorst ook dat hij als jongetje altijd droomde van voetballen in de Johan Cruijff ArenA. Veel supporters van FC Twente betwijfelen dat.

Ajax had voor rust de controle over de wedstrijd, maar slaagde er niet in te scoren. Chuba Akpom dribbelde alleen richting het doel van de thuisploeg, na een slimme bal van Weghorst. Maar de aanvaller werd gestopt door Lars Unnerstall, de doelman die even later ook een doelpunt van Davy Klaassen voorkwam. Ook Weghorst kreeg in kansrijke positie de bal niet langs Unnerstall. Het leek een kwestie van tijd tot Ajax de openingstreffer zou maken, totdat Youri Baas de bal in de 42e minuut zomaar in de voeten van Michel Vlap schoot. De middenvelder aarzelde geen moment en zette FC Twente op voorsprong (1-0).

Met Bertrand Traoré voor de geblesseerd geraakte Mika Godts ging Ajax na rust op zoek naar de gelijkmaker. De bezoekers hadden geluk dat Sam Lammers de bal niet goed raakte toen hij uithaalde. Davy Klaassen scoorde in de 59e minuut wel aan de andere kant, na een goede actie van Kenneth Taylor. Trainer Joseph Oosting van FC Twente reageerde meteen en bracht de van een hardnekkige griep herstelde Sem Steijn en Ricky van Wolfswinkel in zijn ploeg. Even na de dubbele wissel schoot opnieuw Vlap de thuisploeg prachtig op voorsprong. Het antwoord van Ajax volgde twee minuten later. Traoré scoorde, na weer een assist van Taylor. De beste kans in de slotfase was voor Steijn. Doelman Pasveer voorkwam dat FC Twente voor de derde keer op voorsprong kwam.

Meer uit Voetbal

AZ verliest in Armenië van Noah in tussenronde Conference League

JEREVAN (ANP) - AZ heeft in de eerste van twee wedstrijden in de tussenronde van de Conference League geen goed resultaat kunnen boeken. Op bezoek bij FC Noah in de Armeense hoofdstad Jerevan werd verloren met 1-0. De return, die zal bepalen wie de achtste finale van het derde Europese toernooi haalt, is op 26 februari in Alkmaar.

50 minuten geleden
Trump: FIFA wil 75 miljoen dollar bijdragen aan voetbal in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.

3 uur geleden
Tot twee jaar cel geëist tegen voetbalfans Senegal op Afrika Cup

RABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.

3 uur geleden
Lagsir (22) stopt als profvoetballer na zware knieblessures

ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.

6 uur geleden
Trainer Verberne definitief weg bij FC Eindhoven na beenbreuk

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.

9 uur geleden
Oranje-international Frimpong nadert rentree bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.

9 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met terugkeer 'sterkhouders' voor FC Noah

JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.

1 dag geleden