Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente verspeelt in slotfase zege tegen tiental Nice

FC Twente verspeelt in slotfase zege tegen tiental Nice

NICE (ANP) - FC Twente heeft in het hoofdtoernooi van de Europa League kostbare punten verspeeld. De Enschedeërs stonden na een uur voetballen op een ruime voorsprong (0-2) bij OGC Nice, maar de huidige nummer 5 van Frankrijk kwam alsnog langszij: 2-2. De gelijkmaker viel in de 88e minuut, op het moment dat Twente met een man meer op het veld stond na een directe rode kaart voor aanvaller Sofiane Diop. Kort na de 2-2 kreeg ook Twente-verdediger Bart van Rooij rood (twee keer geel).

Twente speelde eerder gelijk tegen Manchester United (1-1) en Fenerbahçe (1-1) en verloor van Lazio (0-2). Het elftal van coach Joseph Oosting treft verder nog Union, Olympiakos Piraeus, Malmö FF en Besiktas. Twente moet bij de eerste 24 clubs eindigen om mee te mogen doen aan de play-offs.

Zonder de geschorste doelman Lars Unnerstall en de zieke topscorer Sem Steijn nam Twente al snel het initiatief in Nice. Daan Rots bracht de uitploeg in de achtste minuut op voorsprong. Aanvoerder Youri Regeer legde de bal met zijn rug naar het doel goed terug, en Rots schoot in de verre hoek raak (0-1).

Actief begin na rust

Przemyslaw Tyton, de vervanger van Unnerstall, onderscheidde zich kort voor rust. De 37-jarige Pool stopte met zijn rechtervoet een inzet van dichtbij van Diop.

Na rust nam Twente het duel stevig in handen. Sam Lammers had in de 49e minuut moeten scoren, maar dit keer redde de keeper van Nice goed. Invaller Michel Vlap schoot in de 59e minuut van afstand tegen de paal. Direct daarna viel de tweede Enschedese treffer alsnog. Lammers speelde de bal door de benen bij Youssouf Ndayishimiye en verraste doelman Marcin Bulka, landgenoot van Tyton, in de korte hoek (0-2).

Rode kaart

Twente leek op weg naar een overwinning, maar dankzij een fraaie treffer van de zojuist ingevallen Jeremie Boga verkleinde Nice halverwege de tweede helft de achterstand. De hoop bij de Fransen verdween grotendeels na de rode kaart voor Diop. Met tien man maakte Nice alsnog gelijk. Mohamed-Ali Cho, ook ingevallen bij de Fransen, werkte de bal na een voorzet vanaf rechts in de 88e minuut in het doel. Kort daarna moest ook Van Rooij met rood vertrekken.

In een hectische slotfase bleven doelpunten uit.

Meer uit Voetbal

Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

6 uur geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

6 uur geleden
Dumfries en De Vrij opnieuw kampioen met Internazionale

MILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.

7 uur geleden
Tottenham Hotspur door zege boven degradatiestreep

BIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.

7 uur geleden
PSV Vrouwen op weg naar eerste landstitel

AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.

10 uur geleden
FC Twente ziet AZ in blessuretijd nog langszij komen

ALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.

10 uur geleden
Sparta blijft steken op gelijkspel tegen Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.

10 uur geleden