Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente verspeelt in slotfase zege tegen tiental Nice

FC Twente verspeelt in slotfase zege tegen tiental Nice

NICE (ANP) - FC Twente heeft in het hoofdtoernooi van de Europa League kostbare punten verspeeld. De Enschedeërs stonden na een uur voetballen op een ruime voorsprong (0-2) bij OGC Nice, maar de huidige nummer 5 van Frankrijk kwam alsnog langszij: 2-2. De gelijkmaker viel in de 88e minuut, op het moment dat Twente met een man meer op het veld stond na een directe rode kaart voor aanvaller Sofiane Diop. Kort na de 2-2 kreeg ook Twente-verdediger Bart van Rooij rood (twee keer geel).

Twente speelde eerder gelijk tegen Manchester United (1-1) en Fenerbahçe (1-1) en verloor van Lazio (0-2). Het elftal van coach Joseph Oosting treft verder nog Union, Olympiakos Piraeus, Malmö FF en Besiktas. Twente moet bij de eerste 24 clubs eindigen om mee te mogen doen aan de play-offs.

Zonder de geschorste doelman Lars Unnerstall en de zieke topscorer Sem Steijn nam Twente al snel het initiatief in Nice. Daan Rots bracht de uitploeg in de achtste minuut op voorsprong. Aanvoerder Youri Regeer legde de bal met zijn rug naar het doel goed terug, en Rots schoot in de verre hoek raak (0-1).

Actief begin na rust

Przemyslaw Tyton, de vervanger van Unnerstall, onderscheidde zich kort voor rust. De 37-jarige Pool stopte met zijn rechtervoet een inzet van dichtbij van Diop.

Na rust nam Twente het duel stevig in handen. Sam Lammers had in de 49e minuut moeten scoren, maar dit keer redde de keeper van Nice goed. Invaller Michel Vlap schoot in de 59e minuut van afstand tegen de paal. Direct daarna viel de tweede Enschedese treffer alsnog. Lammers speelde de bal door de benen bij Youssouf Ndayishimiye en verraste doelman Marcin Bulka, landgenoot van Tyton, in de korte hoek (0-2).

Rode kaart

Twente leek op weg naar een overwinning, maar dankzij een fraaie treffer van de zojuist ingevallen Jeremie Boga verkleinde Nice halverwege de tweede helft de achterstand. De hoop bij de Fransen verdween grotendeels na de rode kaart voor Diop. Met tien man maakte Nice alsnog gelijk. Mohamed-Ali Cho, ook ingevallen bij de Fransen, werkte de bal na een voorzet vanaf rechts in de 88e minuut in het doel. Kort daarna moest ook Van Rooij met rood vertrekken.

In een hectische slotfase bleven doelpunten uit.

Meer uit Voetbal

Hänni bij RB Leipzig eerste vrouwelijke baas in de Bundesliga

LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.

54 minuten geleden
Saibari ziet PSV duel met Atlético kort na rust weggeven

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.

12 uur geleden
Voetbalsters FC Twente verliezen bij Arsenal in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.

12 uur geleden
Koundé kopt FC Barcelona naar zege op Eintracht Frankfurt

BARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.

12 uur geleden
Liverpool verlicht druk op trainer Slot met zege bij Inter

MILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.

12 uur geleden
PSV na stunt bij Liverpool in Eindhoven ten onder tegen Atlético

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Champions League niet voor een nieuwe verrassing kunnen zorgen. De Eindhovenaren lieten tegen Atlético Madrid in de eerste helft enkele grote kansen liggen en werden na rust afgestraft: 2-3.

13 uur geleden
Atlético bezorgt PSV tweede nederlaag (2-3) in Champions League

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen een wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League verloren. De Eindhovenaren speelden een sterk eerste halfuur, waarin ze vaker dan één keer hadden moeten scoren. Atlético strafte PSV daarna af: 2-3.

13 uur geleden