Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente verspeelt in slotfase zege tegen tiental Nice

FC Twente verspeelt in slotfase zege tegen tiental Nice

NICE (ANP) - FC Twente heeft in het hoofdtoernooi van de Europa League kostbare punten verspeeld. De Enschedeërs stonden na een uur voetballen op een ruime voorsprong (0-2) bij OGC Nice, maar de huidige nummer 5 van Frankrijk kwam alsnog langszij: 2-2. De gelijkmaker viel in de 88e minuut, op het moment dat Twente met een man meer op het veld stond na een directe rode kaart voor aanvaller Sofiane Diop. Kort na de 2-2 kreeg ook Twente-verdediger Bart van Rooij rood (twee keer geel).

Twente speelde eerder gelijk tegen Manchester United (1-1) en Fenerbahçe (1-1) en verloor van Lazio (0-2). Het elftal van coach Joseph Oosting treft verder nog Union, Olympiakos Piraeus, Malmö FF en Besiktas. Twente moet bij de eerste 24 clubs eindigen om mee te mogen doen aan de play-offs.

Zonder de geschorste doelman Lars Unnerstall en de zieke topscorer Sem Steijn nam Twente al snel het initiatief in Nice. Daan Rots bracht de uitploeg in de achtste minuut op voorsprong. Aanvoerder Youri Regeer legde de bal met zijn rug naar het doel goed terug, en Rots schoot in de verre hoek raak (0-1).

Actief begin na rust

Przemyslaw Tyton, de vervanger van Unnerstall, onderscheidde zich kort voor rust. De 37-jarige Pool stopte met zijn rechtervoet een inzet van dichtbij van Diop.

Na rust nam Twente het duel stevig in handen. Sam Lammers had in de 49e minuut moeten scoren, maar dit keer redde de keeper van Nice goed. Invaller Michel Vlap schoot in de 59e minuut van afstand tegen de paal. Direct daarna viel de tweede Enschedese treffer alsnog. Lammers speelde de bal door de benen bij Youssouf Ndayishimiye en verraste doelman Marcin Bulka, landgenoot van Tyton, in de korte hoek (0-2).

Rode kaart

Twente leek op weg naar een overwinning, maar dankzij een fraaie treffer van de zojuist ingevallen Jeremie Boga verkleinde Nice halverwege de tweede helft de achterstand. De hoop bij de Fransen verdween grotendeels na de rode kaart voor Diop. Met tien man maakte Nice alsnog gelijk. Mohamed-Ali Cho, ook ingevallen bij de Fransen, werkte de bal na een voorzet vanaf rechts in de 88e minuut in het doel. Kort daarna moest ook Van Rooij met rood vertrekken.

In een hectische slotfase bleven doelpunten uit.

Meer uit Voetbal

Arsenal viert dag na verloren finale landstitel in Londen

LONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.

20 minuten geleden
Uruguayaanse voetballers zonder aanvaller Suárez naar WK

MONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.

22 minuten geleden
Oranje-opponent Japan boekt nipte oefenzege op IJsland

TOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.

3 uur geleden
Oranje traint voor 1500 enthousiaste toeschouwers in Zeist

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.

3 uur geleden
Aanvoerder Van Dijk bedankt ontslagen Liverpool-trainer Slot

ZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.

4 uur geleden
Vertraging WK-ganger Zuid-Afrika door visumproblemen

KAAPSTAD (ANP/RTR) - De voetballers van Zuid-Afrika hebben door visumproblemen vertraging opgelopen bij hun reis naar Mexico, waar ze de openingswedstrijd van het WK voetbal spelen. Zuid-Afrika speelt op 11 juni het eerste duel met gastland Mexico, dat het toernooi organiseert met de Verenigde Staten en Canada.

4 uur geleden
Herstelde Depay traint volledig mee met het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft volledig deelgenomen aan de eerste groepstraining van het Nederlands elftal voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De topscorer aller tijden van Oranje oefende voor 1500 toeschouwers in Zeist.

4 uur geleden