Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente verslaat Sparta Rotterdam en mag Europa in

FC Twente verslaat Sparta Rotterdam en mag Europa in

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de voorronde van de Conference League. De nummer 5 van het afgelopen seizoen in de Eredivisie won zondag de finale van de play-offs om Europees voetbal op eigen veld van Sparta Rotterdam, 1-0. Joshua Brenet maakte het doelpunt. De eerste wedstrijd in Rotterdam was gelijk geëindigd, 1-1.

Bij FC Twente zat Ron Jans na drie jaar voor het laatst op de bank als trainer. Onder meer ook routinier Wout Brama keert niet meer terug bij de club. Hij stopt. Verder is al zeker dat Ramiz Zerrouki naar Feyenoord vertrekt.

FC Twente startte furieus. Met de grootste moeite hield doelman Nick Olij de bal voor de lijn bij pogingen van Michel Vlap en Manfred Ugalde. Een schot van Vlap ging vervolgens maar net over. Toch had Sparta niet heel veel moeite om overeind te blijven. De Rotterdammers waren via Aaron Meijers bovendien ook een keer dicht bij de openingstreffer, maar keeper Lars Unnerstall redde op welhaast onnavolgbare wijze.

Doelpunt Brenet

In de 53e minuut kwam de formatie van Jans alsnog op voorsprong. Joshua Brenet haalde doeltreffend uit op aangeven van Ugalde. Shurandy Sambo deed nog een vergeefse poging de bal uit het doel te houden.

Sparta kreeg vervolgens meerdere mogelijkheden op de gelijkmaker. Arno Verschueren raakte zelfs de lat, nadat hij eerder al met een goed schot op Unnerstall was gestuit.

Basisplaats Brama

Brama was bij zijn laatste duel basisspeler, hetgeen sinds november 2021 (Feyenoord-thuis) niet meer was voorgekomen. Hij verving de geschorste Michal Sadílek. "Hij is iemand die weet hoe het werkt als er wat op het spel staat", verklaarde Jans zijn keus. In tranen verliet Brama een kwartier voor tijd het veld. Hij debuteerde in augustus 2005 voor zijn club.

FC Twente plaatste zich voor de 25e keer voor Europees voetbal. Alleen Ajax, PSV en Feyenoord deden dat - in Nederland - vaker. Vorig seizoen werd de club in de play-offs van de Conference League uitgeschakeld door Fiorentina, de latere finalist.

Competitiegenoten in Europa

Naast FC Twente spelen volgend seizoen ook Feyenoord (Champions League), PSV (voorronde Champions League), Ajax (voorronde Europa League) en AZ (voorronde Conference League) namens Nederland internationaal.

Meer uit Voetbal

Union Sint-Gillis verslaat Anderlecht en blijft koploper

BRUSSEL (ANP) - Union Sint-Gillis heeft in de strijd om de Belgische titel een zege geboekt bij Anderlecht. De koploper in de play-offs om het landskampioenschap won de Brusselse derby met 1-0.

3 uur geleden
Sørloth leidt Atlético met vier treffers naar zege op Sociedad

MADRID (ANP) - Alexander Sørloth heeft Atlético Madrid naar de 4-0-zege op Real Sociedad geleid. De Noorse aanvaller maakte in het eerste halfuur in Madrid alle vier de doelpunten, waarvan de eerste drie in vijf minuten tijd.

3 uur geleden
Sparta wint bij Almere City en strijdt om play-offs

ALMERE (ANP) - Sparta Rotterdam blijft door een zege op Almere City FC in de race voor een plek in de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdamse ploeg van trainer Maurice Steijn won in Almere met 3-0.

3 uur geleden
Hamburger SV keert na zeven jaar terug in Bundesliga

HAMBURG (ANP) - Hamburger SV keert na zeven jaar terug in de Bundesliga. De club uit de Noord-Duitse stad won in eigen huis met 6-1 van Ulm en is daarmee zeker van de eerste twee plekken in de tweede Bundesliga, die recht geven op directe promotie.

3 uur geleden
Fortuna-Sittard wint van NAC Breda en houdt kans op play-offs

SITTARD (ANP) - Fortuna-Sittard heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van het seizoen afgesloten met een overwinning. In Sittard wonnen de Limburgers van coach Danny Buijs met 1-0 van NAC Breda door een treffer van Kaj Sierhuis.

5 uur geleden
Kampioen Bayern wint laatste thuisduel met clubicoon Müller

MÜNCHEN (ANP) - Landskampioen Bayern München heeft de laatste thuiswedstrijd van het seizoen gewonnen van Borussia Mönchengladbach. De ploeg van coach Vincent Kompany gaf met de 2-0-zege clubicoon Thomas Müller een passend afscheid.

5 uur geleden
Lazio voorkomt in slotseconden nederlaag tegen Juventus

ROME (ANP) - Lazio heeft in de strijd om de vierde plek in de Serie A ternauwernood een nederlaag tegen Juventus voorkomen. In het Stadio Olimpico in Rome eindigde de wedstrijd in 1-1.

6 uur geleden