FC Twente verslaat Sparta Rotterdam en mag Europa in
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zich geplaatst voor de voorronde van de Conference League. De nummer 5 van het afgelopen seizoen in de Eredivisie won zondag de finale van de play-offs om Europees voetbal op eigen veld van Sparta Rotterdam, 1-0. Joshua Brenet maakte het doelpunt. De eerste wedstrijd in Rotterdam was gelijk geëindigd, 1-1.
Bij FC Twente zat Ron Jans na drie jaar voor het laatst op de bank als trainer. Onder meer ook routinier Wout Brama keert niet meer terug bij de club. Hij stopt. Verder is al zeker dat Ramiz Zerrouki naar Feyenoord vertrekt.
FC Twente startte furieus. Met de grootste moeite hield doelman Nick Olij de bal voor de lijn bij pogingen van Michel Vlap en Manfred Ugalde. Een schot van Vlap ging vervolgens maar net over. Toch had Sparta niet heel veel moeite om overeind te blijven. De Rotterdammers waren via Aaron Meijers bovendien ook een keer dicht bij de openingstreffer, maar keeper Lars Unnerstall redde op welhaast onnavolgbare wijze.
Doelpunt Brenet
In de 53e minuut kwam de formatie van Jans alsnog op voorsprong. Joshua Brenet haalde doeltreffend uit op aangeven van Ugalde. Shurandy Sambo deed nog een vergeefse poging de bal uit het doel te houden.
Sparta kreeg vervolgens meerdere mogelijkheden op de gelijkmaker. Arno Verschueren raakte zelfs de lat, nadat hij eerder al met een goed schot op Unnerstall was gestuit.
Basisplaats Brama
Brama was bij zijn laatste duel basisspeler, hetgeen sinds november 2021 (Feyenoord-thuis) niet meer was voorgekomen. Hij verving de geschorste Michal Sadílek. "Hij is iemand die weet hoe het werkt als er wat op het spel staat", verklaarde Jans zijn keus. In tranen verliet Brama een kwartier voor tijd het veld. Hij debuteerde in augustus 2005 voor zijn club.
FC Twente plaatste zich voor de 25e keer voor Europees voetbal. Alleen Ajax, PSV en Feyenoord deden dat - in Nederland - vaker. Vorig seizoen werd de club in de play-offs van de Conference League uitgeschakeld door Fiorentina, de latere finalist.
Competitiegenoten in Europa
Naast FC Twente spelen volgend seizoen ook Feyenoord (Champions League), PSV (voorronde Champions League), Ajax (voorronde Europa League) en AZ (voorronde Conference League) namens Nederland internationaal.
Meer uit Voetbal
GUADALUPE (ANP) - De Braziliaanse scheidsrechter Wilton Sampaio heeft in de Nederlandse nacht van maandag op dinsdag de leiding over de WK-wedstrijd tussen het Nederlands elftal en Marokko. Het duel in de zestiende finales vindt plaats in het Monterrey Stadium in het Mexicaanse Guadalupe.
25 minuten geledenSEATTLE (ANP/AFP) - De Iraanse voetballers hebben op het WK na de laatste groepswedstrijd tegen Egypte (1-1) opnieuw een brief achtergelaten in de kleedkamer, waarin ze speelstad Seattle bedanken "voor de gastvrijheid". De ploeg deed dat eerder ook na de tweede groepswedstrijd tegen België (0-0) in Los Angeles op dezelfde wijze.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst verruilt Ajax voor FC Twente. De Eredivisieclub uit Enschede heeft met de 33-jarige spits een akkoord bereikt voor twee jaar. De aanvaller had een aflopend contract in Amsterdam.
9 uur geledenGUADALAJARA (ANP/AFP) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje baalde na de zege op Uruguay in de laatste groepswedstrijd van het WK voetbal van de blessures bij zijn spelers Nico Williams en Yéremy Pino. De Europees kampioen versloeg Uruguay met 1-0 in Guadalajara en plaatste zich als groepswinnaar voor de volgende ronde.
9 uur geledenSEATTLE (ANP) - De Iraanse internationals halen na afloop van de laatste groepswedstrijd tussen Iran en Egypte hard uit naar de wijze waarop ze worden behandeld tijdens het WK. "Het WK is een ramp voor ons", zei Mehdi Taremi in het Seattle Stadium na het 1-1-gelijkspel tegen Egypte. "Het gaat om zaken buiten het voetbal. Zoals wij worden behandeld, kunnen we niet optimaal presteren. En dat is niet goed. Want ook wij leven onze droom."
10 uur geledenVANCOUVER (ANP/Belga) - Bondscoach Rudi Garcia van België heeft na de 5-1-zege op Nieuw-Zeeland uitgehaald naar de eerdere kritiek op zijn belangrijkste spelers. "Als je als land over zulke spelers beschikt, moedig hen dan aan", zei hij op de persconferentie. "Ze hebben de voorbije dagen veel kritiek gekregen, wat ik onterecht vind. Ze werden behandeld als 'has beens', vandaag hebben ze op het veld laten zien waartoe ze in staat zijn."
10 uur geledenVANCOUVER (ANP/Belga) - Doelman Thibaut Courtois kon zien hoe België zich in Vancouver bevrijdde door de treffer van Leandro Trossard, die de 5-1-zege op het WK voetbal inleidde tegen Nieuw-Zeeland. "Bij die eerste goal bevrijden we ons en daarna loopt het als een ketchupfles en vallen ze opeens allemaal", zei hij tegen Sporza.
11 uur geleden