FC Twente verpest Eredivisiedebuut gepromoveerd Almere City FC
ALMERE (ANP) - FC Twente heeft het debuut in de Eredivisie van het gepromoveerde Almere City FC verpest. De ploeg van trainer Joseph Oosting won de eerste wedstrijd ooit op het hoogste niveau in Flevoland met 4-1.
FC Twente-aanvoerder Robin Pröpper opende na een uur de score met een kopbal, waarna Michel Vlap even later voor de 2-0 tekende. Invaller Danny Post maakte daarna in zijn honderdste Eredivisiewedstrijd de eerste treffer op het hoogste niveau van Almere, 1-2.
Een eventueel slotoffensief van de thuisploeg werd in de 74e minuut moeilijker gemaakt door Damian van Bruggen, die zijn tweede gele kaart kreeg na een onnodige overtreding. Twente-aanvaller Ricky van Wolfswinkel, ingevallen na rust, schroefde in de blessuretijd met twee treffers de score op tot 4-1.
Europees voetbal
Waar Almere zijn eerste officiële duel van het seizoen speelde, had Twente al drie Europese wedstrijden achter de rug. De nummer 5 van de vorige jaargang had in de tweede voorronde van de Conference League Hammarby IF uitgeschakeld, waarna donderdag in de heenwedstrijd van de derde voorronde een 2-0 zege op Riga FC volgde.
Sem Steijn, twee keer trefzeker tegen Hammarby, moest toekijken tegen Riga met een blessure. De middenvelder was tegen Almere terug en liet zich in het eerste half uur zien met twee goede schietpogingen. Hij maakte na rust plaats voor Van Wolfswinkel.
Almere had zich in de eerste helft getoond via Anthony Limbombe en Peer Koopmeiners, die een aantal keren Lars Unnerstall hadden getest. Post was echter de enige die de bal langs de Duitse doelman kreeg met zijn fraaie schot in de 72e minuut.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft na ruim een jaar onderhandelen een akkoord bereikt met de gemeente om meer zeggenschap te krijgen over het Rat Verlegh-stadion. De nummer 17 van de Eredivisie gaat de komende veertig jaar erfpacht betalen in plaats van huur en kan zich daardoor "gedragen als eigenaar", staat in een persbericht.
49 minuten geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot ziet dat tegenstanders met een andere instelling naar Anfield komen dan afgelopen seizoen. "Teams die nu tegen ons spelen, denken dat ze een resultaat kunnen halen. En dat is dit seizoen al regelmatig gelukt. En zelfs onze moeizame overwinningen hebben hun vertrouwen gevoed dat er iets mogelijk is", zei Slot na het zwaarbevochten 1-1-gelijkspel tegen Sunderland van woensdag op eigen veld.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
12 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
12 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
14 uur geleden