FC Twente verpest Eredivisiedebuut gepromoveerd Almere City FC
ALMERE (ANP) - FC Twente heeft het debuut in de Eredivisie van het gepromoveerde Almere City FC verpest. De ploeg van trainer Joseph Oosting won de eerste wedstrijd ooit op het hoogste niveau in Flevoland met 4-1.
FC Twente-aanvoerder Robin Pröpper opende na een uur de score met een kopbal, waarna Michel Vlap even later voor de 2-0 tekende. Invaller Danny Post maakte daarna in zijn honderdste Eredivisiewedstrijd de eerste treffer op het hoogste niveau van Almere, 1-2.
Een eventueel slotoffensief van de thuisploeg werd in de 74e minuut moeilijker gemaakt door Damian van Bruggen, die zijn tweede gele kaart kreeg na een onnodige overtreding. Twente-aanvaller Ricky van Wolfswinkel, ingevallen na rust, schroefde in de blessuretijd met twee treffers de score op tot 4-1.
Europees voetbal
Waar Almere zijn eerste officiële duel van het seizoen speelde, had Twente al drie Europese wedstrijden achter de rug. De nummer 5 van de vorige jaargang had in de tweede voorronde van de Conference League Hammarby IF uitgeschakeld, waarna donderdag in de heenwedstrijd van de derde voorronde een 2-0 zege op Riga FC volgde.
Sem Steijn, twee keer trefzeker tegen Hammarby, moest toekijken tegen Riga met een blessure. De middenvelder was tegen Almere terug en liet zich in het eerste half uur zien met twee goede schietpogingen. Hij maakte na rust plaats voor Van Wolfswinkel.
Almere had zich in de eerste helft getoond via Anthony Limbombe en Peer Koopmeiners, die een aantal keren Lars Unnerstall hadden getest. Post was echter de enige die de bal langs de Duitse doelman kreeg met zijn fraaie schot in de 72e minuut.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
4 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
6 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
6 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
8 uur geleden