Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente verpest Eredivisiedebuut gepromoveerd Almere City FC

FC Twente verpest Eredivisiedebuut gepromoveerd Almere City FC

ALMERE (ANP) - FC Twente heeft het debuut in de Eredivisie van het gepromoveerde Almere City FC verpest. De ploeg van trainer Joseph Oosting won de eerste wedstrijd ooit op het hoogste niveau in Flevoland met 4-1.

FC Twente-aanvoerder Robin Pröpper opende na een uur de score met een kopbal, waarna Michel Vlap even later voor de 2-0 tekende. Invaller Danny Post maakte daarna in zijn honderdste Eredivisiewedstrijd de eerste treffer op het hoogste niveau van Almere, 1-2.

Een eventueel slotoffensief van de thuisploeg werd in de 74e minuut moeilijker gemaakt door Damian van Bruggen, die zijn tweede gele kaart kreeg na een onnodige overtreding. Twente-aanvaller Ricky van Wolfswinkel, ingevallen na rust, schroefde in de blessuretijd met twee treffers de score op tot 4-1.

Europees voetbal

Waar Almere zijn eerste officiële duel van het seizoen speelde, had Twente al drie Europese wedstrijden achter de rug. De nummer 5 van de vorige jaargang had in de tweede voorronde van de Conference League Hammarby IF uitgeschakeld, waarna donderdag in de heenwedstrijd van de derde voorronde een 2-0 zege op Riga FC volgde.

Sem Steijn, twee keer trefzeker tegen Hammarby, moest toekijken tegen Riga met een blessure. De middenvelder was tegen Almere terug en liet zich in het eerste half uur zien met twee goede schietpogingen. Hij maakte na rust plaats voor Van Wolfswinkel.

Almere had zich in de eerste helft getoond via Anthony Limbombe en Peer Koopmeiners, die een aantal keren Lars Unnerstall hadden getest. Post was echter de enige die de bal langs de Duitse doelman kreeg met zijn fraaie schot in de 72e minuut.

Meer uit Voetbal

Gehavende Oranjevrouwen verrassen Frankrijk in WK-kwalificatie

BREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.

1 uur geleden
Van Asten debuteert bij gehavende Oranjevrouwen tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.

4 uur geleden
Mascherano stopt als trainer van Inter Miami om privéredenen

MIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.

4 uur geleden
Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

12 uur geleden
Nieuwe bondscoach Queiroz gaat met Ghana naar WK

ACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.

13 uur geleden
Manchester United voelt zich benadeeld na nederlaag tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.

15 uur geleden
Manchester United met tien man onderuit tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.

1 dag geleden