Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente verpest Eredivisiedebuut gepromoveerd Almere City FC

FC Twente verpest Eredivisiedebuut gepromoveerd Almere City FC

ALMERE (ANP) - FC Twente heeft het debuut in de Eredivisie van het gepromoveerde Almere City FC verpest. De ploeg van trainer Joseph Oosting won de eerste wedstrijd ooit op het hoogste niveau in Flevoland met 4-1.

FC Twente-aanvoerder Robin Pröpper opende na een uur de score met een kopbal, waarna Michel Vlap even later voor de 2-0 tekende. Invaller Danny Post maakte daarna in zijn honderdste Eredivisiewedstrijd de eerste treffer op het hoogste niveau van Almere, 1-2.

Een eventueel slotoffensief van de thuisploeg werd in de 74e minuut moeilijker gemaakt door Damian van Bruggen, die zijn tweede gele kaart kreeg na een onnodige overtreding. Twente-aanvaller Ricky van Wolfswinkel, ingevallen na rust, schroefde in de blessuretijd met twee treffers de score op tot 4-1.

Europees voetbal

Waar Almere zijn eerste officiële duel van het seizoen speelde, had Twente al drie Europese wedstrijden achter de rug. De nummer 5 van de vorige jaargang had in de tweede voorronde van de Conference League Hammarby IF uitgeschakeld, waarna donderdag in de heenwedstrijd van de derde voorronde een 2-0 zege op Riga FC volgde.

Sem Steijn, twee keer trefzeker tegen Hammarby, moest toekijken tegen Riga met een blessure. De middenvelder was tegen Almere terug en liet zich in het eerste half uur zien met twee goede schietpogingen. Hij maakte na rust plaats voor Van Wolfswinkel.

Almere had zich in de eerste helft getoond via Anthony Limbombe en Peer Koopmeiners, die een aantal keren Lars Unnerstall hadden getest. Post was echter de enige die de bal langs de Duitse doelman kreeg met zijn fraaie schot in de 72e minuut.

Meer uit Voetbal

PSV begint met Obispo en Boadu aan bekerduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.

22 minuten geleden
Veurink kiest voor Kop in doel van Oranjevrouwen tegen Polen

GDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.

1 uur geleden
Braziliaan Rodrygo mist WK door kruisbandblessure

MADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.

1 uur geleden
AZ wil revanche voor verloren bekerfinale van vorig seizoen

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.

5 uur geleden
Oranje oefent vlak voor WK tegen Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.

21 uur geleden
Duel van Ronaldo en Al Nassr afgelast na aanvallen van Iran

DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.

1 dag geleden
Oud-international Janmaat raakte na loopbaan verslaafd aan drugs

AMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.

1 dag geleden