FC Twente verliest van Immobile
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de laatste oefenwedstrijd voor de competitiestart te winnen. De Enschedese club verloor zaterdagavond in de Veste, waar eindelijk weer toeschouwers zaten, van SS Lazio, of eigenlijk van Ciro Immobile. De Italiaanse international scoorde al na drie minuten na een steekpassje. Doelman Lars Unnerstall was kansloos: 0-1. Dat was ook de eindstand.
Beide ploegen kregen wel kansen op meer, in de beginfase vooral Lazio met behalve Immobile een uitstekend voetballende Sergej Milikovic-Savic. Twente kwam halverwege de eerste helft wat onder de druk uit, met dank vooral aan Ramiz Zerrouki. Dat hij in de tweede helft uitviel met een mogelijk ernstige beenblessure was een fikse domper.
Behalve Zerrouki was ook Luca Ilic dominant aanwezig bij Twente. Het leidde tot wat mogelijkheden voor onder anderen Queency Menig en Ricky van Wolfswinkel, niet tot doelpunten. Trainer Ron Jans liet de Griekse aanwinst Dimitris Limnios na rust debuteren. Dat ging ten koste van Denilho Clonise. De nieuwkomers Michel Vlap en Michal Sadilek, gehuurd van PSV, waren nog niet beschikbaar.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
50 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.
59 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
18 uur geleden