FC Twente verliest van Immobile
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de laatste oefenwedstrijd voor de competitiestart te winnen. De Enschedese club verloor zaterdagavond in de Veste, waar eindelijk weer toeschouwers zaten, van SS Lazio, of eigenlijk van Ciro Immobile. De Italiaanse international scoorde al na drie minuten na een steekpassje. Doelman Lars Unnerstall was kansloos: 0-1. Dat was ook de eindstand.
Beide ploegen kregen wel kansen op meer, in de beginfase vooral Lazio met behalve Immobile een uitstekend voetballende Sergej Milikovic-Savic. Twente kwam halverwege de eerste helft wat onder de druk uit, met dank vooral aan Ramiz Zerrouki. Dat hij in de tweede helft uitviel met een mogelijk ernstige beenblessure was een fikse domper.
Behalve Zerrouki was ook Luca Ilic dominant aanwezig bij Twente. Het leidde tot wat mogelijkheden voor onder anderen Queency Menig en Ricky van Wolfswinkel, niet tot doelpunten. Trainer Ron Jans liet de Griekse aanwinst Dimitris Limnios na rust debuteren. Dat ging ten koste van Denilho Clonise. De nieuwkomers Michel Vlap en Michal Sadilek, gehuurd van PSV, waren nog niet beschikbaar.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft Bernard Schuiteman aangesteld als nieuwe technisch directeur. De 52-jarige oud-speler komt over van RKC Waalwijk, waar hij nu dezelfde functie vervult. Hij begint op 1 december met zijn werkzaamheden bij de club uit Arnhem.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP/DPA) - Het wegvallen van de Duitse international Jamal Musiala tijdens de warming-up voor de wedstrijd in de Nations League tegen het Nederlands elftal had niets te maken met zijn recente onwelwordingen. Dat zei de Duitse bondscoach Jürgen Klopp na het gelijkspel in Amsterdam (1-1).
2 uur geledenSAN JOSÉ (ANP) - Curaçao is de Nations League begonnen met een miraculeuze overwinning bij Costa Rica. De ploeg van bondscoach Dick Advocaat draaide dankzij drie invallers in het laatste halfuur een achterstand van drie doelpunten om in een 4-3-zege.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oranje-international Cody Gakpo heeft met zijn doelpunt tegen Duitsland in de Nations League (1-1) Rafael van der Vaart geëvenaard. De aanvaller van Liverpool staat nu, net als de voormalig Ajacied, op 25 treffers voor het Nederlands elftal. Gakpo bereikte dat aantal in zijn 55e interland. Van der Vaart kwam in 109 interlands tot 25 doelpunten.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández gaat voor de komende interlands een vervanger oproepen voor de donderdag geblesseerd geraakte Brian Brobbey. Dat zei de Spanjaard na het gelijkspel (1-1) tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA in de Nations League.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Xavi Hernández vond dat het Nederlands elftal donderdag bij zijn debuut als bondscoach te weinig kreeg. De thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League eindigde in 1-1.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel noemt zijn debuut in Oranje "het hoogst haalbare voor een Nederlandse voetballer". De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 83e minuut tegen Duitsland het veld in als invaller. "Deze staat zeker heel hoog op mijn lijst", stelde Van Bommel na afloop van het 1-1-gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA.
10 uur geleden