
FC Twente verkoopt Cerny aan Duitse club VfL Wolfsburg
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft Vaclav Cerny verkocht aan de Duitse club VfL Wolfsburg. De Tsjechische aanvaller heeft voor vier jaar getekend bij de nummer 8 van afgelopen seizoen.
"Ik kan bijna niet wachten tot we gaan beginnen. De Bundesliga is een van de beste competities ter wereld. Het is altijd mijn droom geweest om daar te spelen en ik ben heel blij dat ik volgend seizoen het shirt van VfL Wolfsburg mag dragen", zei de buitenspeler.
Sportief directeur Sebastian Schindzielorz is tevreden met de komst van de elfvoudig international. "We zijn blij dat Vaclav voor VfL Wolfsburg en ons pad heeft gekozen. Hij is een zeer gevaarlijke speler, die zijn kwaliteiten op indrukwekkende wijze heeft laten zien in Enschede en nog lang niet klaar is met zijn ontwikkeling. We zijn ervan overtuigd dat hij in Wolfsburg de volgende stap in zijn carrière kan zetten en een belangrijke versterking zal zijn voor onze aanval."
Drie seizoenen
De 25-jarige Cerny speelde drie seizoenen in Enschede. Hij werd in de zomer van 2020 overgenomen van FC Utrecht. Voor zijn periode in Utrecht speelde hij voor Ajax.
Afgelopen seizoen kwam Cerny in 41 duels vijftien keer tot scoren voor FC Twente, dat als vijfde eindigde in de Eredivisie. In de play-offs verzekerde de club uit Enschede zich van Europees voetbal. Donderdag verkocht FC Twente Ramiz Zerrouki, een andere belangrijke kracht van afgelopen seizoen, aan Feyenoord.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Martijn Reuser gaat bij de KNVB aan de slag als assistent van Arjan Veurink, de nieuwe bondscoach van de vrouwen. Dat meldt de voetbalbond in een persbericht.
21 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft Corinthians aan een zege in het Braziliaanse bekertoernooi geholpen. De spits maakte het enige doelpunt in het thuisduel van zijn ploeg met Palmeiras in de achtste finale (1-0). De return staat voor volgende week donderdag op het programma.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - FC Utrecht treft FC Servette uit Genève, als de club zich plaatst voor de derde voorronde van de Europa League. De ploeg van coach Ron Jans verdedigt donderdag een voorsprong van 3-1 uit de eerste wedstrijd tegen FC Sheriff uit Moldavië.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorrel Hato vertrekt van Ajax naar Chelsea. Beide clubs hebben overeenstemming bereikt over een transfersom van ruim 40 miljoen euro. Volgens verschillende media kan dat bedrag nog oplopen door verschillende bonussen.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de zogenoemde Lichtstadderby tegen stadgenoot FC Eindhoven gewonnen. Net als een jaar eerder eindigde de traditionele oefenwedstrijd tussen de landskampioen van de Eredivisie en de club uit de eerste divisie in 3-2.
10 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Piet van der Pol is de nieuwe algemeen directeur van het naar de Eredivisie gepromoveerde FC Volendam. De 53-jarige Beverwijker volgt Cees Driebergen op. Driebergen maakte na vorig seizoen bekend te vertrekken.
15 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft opnieuw een verdediger aan de selectie toegevoegd. De Limburgers nemen Marko Kerkez over van Partizan Belgrado. Dinsdag meldde Fortuna al de komst van Indonesisch international Justin Hubner.
15 uur geleden