
FC Twente-verdedigster Dijkstra boos op zichzelf na cruciale fout
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente-verdedigster Caitlin Dijkstra is boos op zichzelf na het mislopen van de groepsfase van de Champions League. De vijftienvoudig international leidde met balverlies op de middenlijn de gelijkmaker van BK Häcken in, waarna de Zweden het duel met 2-1 wonnen. "Ik zag geen optie meer en dus had ik de bal eigenlijk weg moeten trappen. Het was mijn fout en dat weet ik ook", reageert de 24-jarige Dijkstra.
Dijkstra weet niet precies waar het aan lag, maar het was voor haar duidelijk dat Twente het gebruikelijke niveau niet haalde. "Vorige week lukte in de eerste helft eigenlijk alles en hadden we met 3-0 of 4-0 voor moeten staan." Het duel in Zweden eindigde in 2-2. "Zo goed als toen begonnen we nu niet. We verloren heel snel de bal en het was eigenlijk een flipperkast. Dan is het na zo'n gelijkmaker ook heel moeilijk om nog om te gooien."
De verdedigster noemt een 'offday' en de spanning als mogelijke redenen voor het ondermaatse spel in de Grolsch Veste. "Ik kan niet in alle koppies kijken, maar voor sommige meiden is het nieuw om in zo'n mooi stadion te spelen met ook nog zoveel toeschouwers en ook nog een supergroot doel wat je kan bereiken. Ik denk dat dat allemaal wel een beetje heeft meegespeeld." Twente had voor het eerst in vier jaar het hoofdtoernooi kunnen bereiken.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met Roony Bardghji. De 19-jarige Zweedse jeugdinternational komt over van de Deense landskampioen FC Kopenhagen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV vertrekt maandag zonder aanvallers Johan Bakayoko en Luuk de Jong naar Marienfeld in Duitsland, voor een zesdaags trainingskamp. Dat laat een woordvoerder van de club desgevraagd weten.
4 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Het winnen van het WK voor clubteams betekent voor Enzo Maresca net zoveel als het winnen van de Champions League. Dat zei de Italiaanse trainer van Chelsea na de zege van 3-0 op Paris Saint-Germain in de finale in East Rutherford.
7 uur geledenBASEL (ANP) - Bondscoach Andries Jonker houdt vooral een vervelend gevoel over aan de eerdere 4-0-nederlaag tegen Engeland op het EK. Daardoor was een plek in de kwartfinales al voor het laatste groepsduel met Frankrijk heel lastig geworden. Zijn ploeg verloor die laatste wedstrijd onder zijn leiding opnieuw met ruime cijfers (2-5).
11 uur geledenBASEL (ANP) - Daniëlle van de Donk houdt een dubbel gevoel over aan haar laatste wedstrijd met Oranje op een eindtoernooi. Ze is "supertrots" op de eerste helft van het laatste groepsduel met Frankrijk, maar baalt van het verval na rust en de uiteindelijke 5-2-nederlaag. "We hadden met de fitheid van de eerste helft door moeten gaan, maar dat gebeurde helaas niet."
14 uur geledenBASEL (ANP) - Andries Jonker erkent na zijn laatste wedstrijd als bondscoach dat de voetbalsters van Oranje geen wereldtop meer zijn. "We verliezen 4-0 van Duitsland en Engeland en met 5-2 van Frankrijk. Dan horen we er niet bij. Punt", zei Jonker tijdens zijn persconferentie na de uitschakeling op het EK in Zwitserland.
14 uur geledenBASEL (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben een helft hoop gehad op een stunt in het laatste groepsduel met Frankrijk, maar een plek in de kwartfinales bleek onhaalbaar. Met agressief spel kwam Oranje in de eerste helft 2-1 voor tegen de sterke Fransen, maar na rust bleken de krachten op: 2-5.
16 uur geleden