Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente uitgeschakeld in play-offs Conference League

FC Twente uitgeschakeld in play-offs Conference League

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de groepsfase van de Conference League te bereiken. In de tweede wedstrijd van de play-offs tegen Fiorentina bleef het 0-0. Dat was te weinig voor de formatie van trainer Ron Jans, na de eerdere nederlaag (2-1) in Italië.

In eigen omgeving begon FC Twente met durf en overtuiging. Dat was heel anders dan bij de aarzelende start een week eerder in Italië. Het leidde ook tot de nodige kansen.

Het dichtst bij een treffer was aanvankelijk Michel Vlap. Hij zag zijn inzet echter door Arthur Cabral van de doellijn gehaald. Ook Ramiz Zerrouki was gevaarlijk, maar zijn schot werd gekeerd door doelman Pietro Terracciano.

Hoog tempo

Fiorentina was bij vlagen eveneens dreigend. Zo was er een vrije trap van Riccardo Sottil, van richting veranderd en met een uiterste inspanning gestopt door keeper Lars Unnerstall.

Ook na de hervatting bleef het duel in een hoog tempo op en neer gaan. Zo schoot Vaclav Cerny, die na zijn treffer in de eerste ontmoeting met Fiorentina een basisplaats had gekregen, van dichtbij in na een fraaie voorbereidende actie van Virgil Misidjan. Er zat echter nog net een voetje van een Italiaanse verdediger tussen.

Rode kaart

Ook invaller Christos Tzolis deed meteen na binnenkomst van zich spreken, maar ook de Griek vond de Italiaanse doelman op zijn weg.

Aan de andere kant was Jonathan Ikoné twee keer gevaarlijk, maar opnieuw stuitte hij op Unnerstall. Met een fraaie omhaal liet Rolando Mandragora de Duitse doelman wel kansloos, maar hij zag de inzet op de paal eindigen.

De laatste minuten van de blessuretijd speelde Fiorentina met een man minder, na de rode kaart voor Igor Julio.

Meer uit Voetbal

SC Cambuur voegt ervaren Belg Maertens (31) aan selectie toe

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur heeft zich versterkt met Mathieu Maertens. De 31-jarige Belgische middenvelder ondertekent bij de Friezen een contract voor een jaar, met een optie voor nog een seizoen.

29 minuten geleden
Zware straffen voor Argentijnse voetballers voor wangedrag op WK

ZÜRICH (ANP) - De tuchtcommissie van de FIFA heeft forse straffen uitgedeeld aan de Argentijnse spelers Leandro Paredes en Nahuel Molina voor hun wangedrag tijdens het afgelopen WK voetbal. Ook Thiago Almada en het staflid Roberto Ayala werden bestraft, evenals de Spanjaard Gavi. Dat maakte de FIFA vrijdag bekend.

1 uur geleden
Van de Ven nieuwe aanvoerder van Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - Micky van de Ven is de nieuwe aanvoerder van Tottenham Hotspur. Dat heeft trainer Roberto De Zerbi vlak voor de start van het nieuwe seizoen van de Premier League bekendgemaakt.

1 uur geleden
Clasie keert terug in selectie AZ voor uitduel met Fortuna

ALKMAAR (ANP) - Jordy Clasie keert terug bij AZ. De aanvoerder is weer fit en maakt deel uit van de selectie voor het uitduel van zaterdag met Fortuna Sittard. "Hij is inzetbaar maar zal niet starten", vertelt trainer Leeroy Echteld op de website van zijn club.

1 uur geleden
Trainer Bosz gaat Veerman missen bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz gaat Joey Veerman missen bij PSV. "Ik heb hem altijd opgesteld vanwege zijn kwaliteiten", zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met FC Groningen. "In de drie jaar dat ik hier ben, zijn we regelmatig bepalende spelers kwijtgeraakt. Dat hebben we steeds opgevangen. Dat gaan we nu weer doen."

1 uur geleden
Deense bond zet zich in voor tegenkandidaat bij FIFA-verkiezing

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense voetbalbond (DBU) heeft zich in navolging van andere landen uitgesproken tegen FIFA-voorzitter Gianni Infantino na zijn mislukte poging om aandelen in het WK te verkopen. De DBU wil een tegenkandidaat helpen vinden voor de voorzittersverkiezing van volgend jaar.

2 uur geleden
Trainer Van Bronckhorst wenst Geertruida alle succes bij PSV

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst wenst Lutsharel Geertruida alle succes bij PSV. "Ik heb hem bij Feyenoord laten debuteren en later stappen zien zetten in zijn carrière", zei hij op een persconferentie voor de uitwedstrijd van zondag tegen SC Cambuur. "Hij is een echte Feyenoorder. We zijn achterin voorzien, maar hebben wel contact met Lutsharel gehad. Maar hij is financieel onhaalbaar voor ons."

3 uur geleden