FC Twente uitgeschakeld in play-offs Conference League
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de groepsfase van de Conference League te bereiken. In de tweede wedstrijd van de play-offs tegen Fiorentina bleef het 0-0. Dat was te weinig voor de formatie van trainer Ron Jans, na de eerdere nederlaag (2-1) in Italië.
In eigen omgeving begon FC Twente met durf en overtuiging. Dat was heel anders dan bij de aarzelende start een week eerder in Italië. Het leidde ook tot de nodige kansen.
Het dichtst bij een treffer was aanvankelijk Michel Vlap. Hij zag zijn inzet echter door Arthur Cabral van de doellijn gehaald. Ook Ramiz Zerrouki was gevaarlijk, maar zijn schot werd gekeerd door doelman Pietro Terracciano.
Hoog tempo
Fiorentina was bij vlagen eveneens dreigend. Zo was er een vrije trap van Riccardo Sottil, van richting veranderd en met een uiterste inspanning gestopt door keeper Lars Unnerstall.
Ook na de hervatting bleef het duel in een hoog tempo op en neer gaan. Zo schoot Vaclav Cerny, die na zijn treffer in de eerste ontmoeting met Fiorentina een basisplaats had gekregen, van dichtbij in na een fraaie voorbereidende actie van Virgil Misidjan. Er zat echter nog net een voetje van een Italiaanse verdediger tussen.
Rode kaart
Ook invaller Christos Tzolis deed meteen na binnenkomst van zich spreken, maar ook de Griek vond de Italiaanse doelman op zijn weg.
Aan de andere kant was Jonathan Ikoné twee keer gevaarlijk, maar opnieuw stuitte hij op Unnerstall. Met een fraaie omhaal liet Rolando Mandragora de Duitse doelman wel kansloos, maar hij zag de inzet op de paal eindigen.
De laatste minuten van de blessuretijd speelde Fiorentina met een man minder, na de rode kaart voor Igor Julio.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis een 2-0-overwinning geboekt op degradatiekandidaat Levante. Na bijna een uur voetballen opende Kylian Mbappé de score met een strafschop die hij zelf had versierd. Niet veel later verdubbelde Raúl Asencio de voorsprong in het Bernabéu met een fraaie kopgoal uit een hoekschop.
14 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Bij de hervatting van de Eredivisie Vrouwen na de winterstop is de topper tussen FC Twente en Ajax geëindigd in een 1-1-gelijkspel. Daardoor blijft Ajax de ranglijst aanvoeren met 2 punten voorsprong op Twente, dat nog een wedstrijd tegoed heeft.
17 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de stadsderby met Manchester City gewonnen (2-0). Bryan Mbeumo en Patrick Dorgu maakten na rust de doelpunten in een sfeervol Old Trafford.
24 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Joshua Zirkzee ontbreekt in de selectie van Manchester United voor de stadsderby met Manchester City. De spits heeft volgens zijn club een blessure opgelopen. Hij staat ook nog steeds in de belangstelling van AS Roma.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
23 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
1 dag geleden