FC Twente uitgeschakeld in play-offs Conference League
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de groepsfase van de Conference League te bereiken. In de tweede wedstrijd van de play-offs tegen Fiorentina bleef het 0-0. Dat was te weinig voor de formatie van trainer Ron Jans, na de eerdere nederlaag (2-1) in Italië.
In eigen omgeving begon FC Twente met durf en overtuiging. Dat was heel anders dan bij de aarzelende start een week eerder in Italië. Het leidde ook tot de nodige kansen.
Het dichtst bij een treffer was aanvankelijk Michel Vlap. Hij zag zijn inzet echter door Arthur Cabral van de doellijn gehaald. Ook Ramiz Zerrouki was gevaarlijk, maar zijn schot werd gekeerd door doelman Pietro Terracciano.
Hoog tempo
Fiorentina was bij vlagen eveneens dreigend. Zo was er een vrije trap van Riccardo Sottil, van richting veranderd en met een uiterste inspanning gestopt door keeper Lars Unnerstall.
Ook na de hervatting bleef het duel in een hoog tempo op en neer gaan. Zo schoot Vaclav Cerny, die na zijn treffer in de eerste ontmoeting met Fiorentina een basisplaats had gekregen, van dichtbij in na een fraaie voorbereidende actie van Virgil Misidjan. Er zat echter nog net een voetje van een Italiaanse verdediger tussen.
Rode kaart
Ook invaller Christos Tzolis deed meteen na binnenkomst van zich spreken, maar ook de Griek vond de Italiaanse doelman op zijn weg.
Aan de andere kant was Jonathan Ikoné twee keer gevaarlijk, maar opnieuw stuitte hij op Unnerstall. Met een fraaie omhaal liet Rolando Mandragora de Duitse doelman wel kansloos, maar hij zag de inzet op de paal eindigen.
De laatste minuten van de blessuretijd speelde Fiorentina met een man minder, na de rode kaart voor Igor Julio.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Ro-Zangelo Daal is geblesseerd uitgevallen bij AZ. De buitenspeler kon niet meer verder na een duel met Naci Ünüvar van Heracles Almelo. Hij strompelde na een half uur van het veld in Alkmaar.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft een gevoelige nederlaag geleden in de strijd om de tweede en derde plaats in de Eredivisie. De ploeg van coach John van den Brom leed voor eigen publiek tegen FC Utrecht de eerste competitienederlaag (0-2) sinds 26 oktober, toen Ajax won in Enschede.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City is er in de Premier League niet in geslaagd de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde West Ham United te winnen. In Londen werd het 1-1. Koploper Arsenal won eerder op zaterdag van Everton met 2-0 en heeft 9 punten meer dan Manchester City, dat wel een wedstrijd minder speelde.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft drie dagen na de zege op Manchester City in de Champions League (3-0) ook in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Elche eindigde in 4-1.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García is met een ruime zege op Sparta Rotterdam (4-0) aan zijn nieuwe functie bij Ajax begonnen. Met de Spaanse opvolger van Fred Grim op de bank speelde de thuisploeg met veel meer passie dan in de meeste duels na de winterstop. Zo won Ajax wat vertrouwen in de aanloop naar de komende wedstrijden tegen Feyenoord en FC Twente.
17 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen zet de opmars in de Eredivisie voort. De ploeg van trainer Robin Veldman won in het Abe Lenstra Stadion met 3-0 van Telstar door treffers van Lasse Nordas, Maxence Rivera en Jacob Trenskow.
18 uur geleden