FC Twente uit voorzorg zonder Albanese international
ENSCHEDE (ANP) - Ron Jans kan bij zijn debuut als trainer van FC Twente geen beroep doen op Lindon Selahi. De international van Albanië moet de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Fortuna Sittard uit voorzorg overslaan. Selahi is net terug van twee interlands in de Nations League met het Albanese voetbalelftal en daarbij waren vorige week twee coronabesmettingen.
"Zelf heeft hij geen klachten", zegt Jans. "Maar we moeten rekening houden met de protocollen en kunnen geen risico lopen. Heel jammer, ik had hem er graag bij gehad."
De nieuwe trainer van FC Twente kan tegen Fortuna ook niet beschikken over verdediger Kik Pierie. De huurling van Ajax is herstellende van een knieblessure. Dario Dumic, ook een recente aanwinst, zit wel bij de selectie. De Bosnische verdediger kwam onlangs over van FC Utrecht. Hij start tegen Fortuna op de bank.
"We gaan passie, strijd en energie in de wedstrijd gooien", aldus Jans. "We kunnen zenuwachtig of gespannen zijn voor het eerste duel, maar we kunnen die druk ook gebruiken om erop te klappen."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
2 uur geledenMADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.
14 uur geledenBERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
17 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
19 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
19 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
20 uur geleden