FC Twente trefzeker in Zwols foutenfestival
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zich tegen PEC Zwolle gerevancheerd voor twee opeenvolgende nederlagen. Het duel in Enschede eindigde in 5-1. Bij de rust leidde de thuisclub al met 3-0, vooral dankzij twee grove fouten van de Finse verdediger Thomas Lam.
FC Twente, dat in de afgelopen week verloor van FC Utrecht en De Graafschap (KNVB-beker), kwam snel op voorsprong. Lam, oud-speler van FC Twente, schoof de bal bij het uitverdedigen in de voeten van Queensy Menig. De ex-aanvaller van PEC Zwolle profiteerde dankbaar: 1-0.
In de 29e minuut ging Lam opnieuw hopeloos in de fout. De aanvoerder speelde te zacht terug op doelman Michael Zetterer waarna Danilo simpel voor 2-0 kon zorgen. Kort daarvoor verrichtte FC Twente-doelman Joël Drommel nog een fraaie redding op een doelpoging van Eliano Reijnders.
Aan de derde goal konden Lam en co weinig doen. Wout Brama (ex-PEC Zwolle) volleerde schitterend raak uit een hoekschop van Václav Cerný. Kort daarna haalde trainer John Stegeman de arme Lam naar de kant.
Na de pauze ging het Zwolse foutenfestival door. Zetterer gooide de bal roekeloos uit, waarna Cerný met dank aan Danilo voor 4-0 tekende. Reijnders haalde voor PEC met een hoogstandje nog wel de nul van het scorebord, maar Luka Ilic had als invaller het laatste woord: 5-1.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering is geen voorstander van een boycot van het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In verschillende Europese landen wordt daartoe opgeroepen vanwege de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump rond Groenland.
25 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Tay Abed (21) stapt van PSV over naar het Spaanse Levante. Dat heeft de Eindhovense club bekendgemaakt. De aanvaller heeft een contract tot medio 2029 getekend. Levante speelt op het hoogste niveau in Spanje.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriën Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.
13 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.
13 uur geledenGROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
18 uur geleden