FC Twente-trainer Jans op zijn hoede voor Sparta-spits Lauritsen
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente-trainer Ron Jans denkt dat zijn ploeg en Sparta Rotterdam allebei verdiend in de finale van de play-offs om Europees voetbal staan. De coach van de nummer 5 van de Eredivisie looft de tegenstander van donderdag voor het stugge verdedigen en de kwaliteit om ook te scoren als het niet lekker loopt. "Tobias Lauritsen is een van hun gevaarlijke wapens, bij spelhervattingen hebben ze veel lengte", voegt Jans toe over de nummer 6 van de Eredivisie.
Volgens Jans moet Twente het juist hebben van goed voetbal om tot scoren te komen. "Laten we dat dan maar gewoon blijven doen. We steken al weken in een uitstekende vorm en hebben zes wedstrijden op rij gewonnen. Ons laatste puntverlies was thuis tegen Sparta (3-3)", blikte de trainer vooruit. Zijn ploeg versloeg in de vorige ronde sc Heerenveen, Sparta rekende af met FC Utrecht.
Lauritsen viel zondag geblesseerd uit tegen FC Utrecht, net als Mike Eerdhuijzen. Volgens trainer Maurice Steijn zijn beide spelers weer inzetbaar tegen FC Twente.
Sparta - Twente begint donderdag om 20.00 uur. De return is zondag om 14.30 uur.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
31 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
58 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.
5 uur geleden