FC Twente-trainer Jans op zijn hoede voor Sparta-spits Lauritsen
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente-trainer Ron Jans denkt dat zijn ploeg en Sparta Rotterdam allebei verdiend in de finale van de play-offs om Europees voetbal staan. De coach van de nummer 5 van de Eredivisie looft de tegenstander van donderdag voor het stugge verdedigen en de kwaliteit om ook te scoren als het niet lekker loopt. "Tobias Lauritsen is een van hun gevaarlijke wapens, bij spelhervattingen hebben ze veel lengte", voegt Jans toe over de nummer 6 van de Eredivisie.
Volgens Jans moet Twente het juist hebben van goed voetbal om tot scoren te komen. "Laten we dat dan maar gewoon blijven doen. We steken al weken in een uitstekende vorm en hebben zes wedstrijden op rij gewonnen. Ons laatste puntverlies was thuis tegen Sparta (3-3)", blikte de trainer vooruit. Zijn ploeg versloeg in de vorige ronde sc Heerenveen, Sparta rekende af met FC Utrecht.
Lauritsen viel zondag geblesseerd uit tegen FC Utrecht, net als Mike Eerdhuijzen. Volgens trainer Maurice Steijn zijn beide spelers weer inzetbaar tegen FC Twente.
Sparta - Twente begint donderdag om 20.00 uur. De return is zondag om 14.30 uur.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
6 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
18 uur geleden