FC Twente-trainer Jans op zijn hoede voor Sparta-spits Lauritsen
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente-trainer Ron Jans denkt dat zijn ploeg en Sparta Rotterdam allebei verdiend in de finale van de play-offs om Europees voetbal staan. De coach van de nummer 5 van de Eredivisie looft de tegenstander van donderdag voor het stugge verdedigen en de kwaliteit om ook te scoren als het niet lekker loopt. "Tobias Lauritsen is een van hun gevaarlijke wapens, bij spelhervattingen hebben ze veel lengte", voegt Jans toe over de nummer 6 van de Eredivisie.
Volgens Jans moet Twente het juist hebben van goed voetbal om tot scoren te komen. "Laten we dat dan maar gewoon blijven doen. We steken al weken in een uitstekende vorm en hebben zes wedstrijden op rij gewonnen. Ons laatste puntverlies was thuis tegen Sparta (3-3)", blikte de trainer vooruit. Zijn ploeg versloeg in de vorige ronde sc Heerenveen, Sparta rekende af met FC Utrecht.
Lauritsen viel zondag geblesseerd uit tegen FC Utrecht, net als Mike Eerdhuijzen. Volgens trainer Maurice Steijn zijn beide spelers weer inzetbaar tegen FC Twente.
Sparta - Twente begint donderdag om 20.00 uur. De return is zondag om 14.30 uur.
Meer uit Voetbal
WARSCHAU (ANP) - Het Nederlands elftal begint de uitwedstrijd tegen Polen in de WK-kwalificatie met Justin Kluivert in het basiselftal. De speler van Bournemouth krijgt als meest aanvallende middenvelder de voorkeur boven Tijjani Reijnders, net als in oktober tijdens het vorige duel met Finland. Frenkie de Jong en Ryan Gravenberch zijn de andere twee middenvelders.
1 uur geledenLUANDA (ANP) - Lionel Messi heeft Argentinië in een oefenwedstrijd naar een 2-0-zege op Angola geleid. Messi was goed voor een assist en een doelpunt. De wedstrijd in de Angolese hoofdstad Luanda was ter ere van vijftig jaar onafhankelijkheid van het Afrikaanse land, dat daarvoor een kolonie van Portugal was.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Virgil van Dijk komt vrijdag naast recordhouder Frank de Boer als het gaat om de meest ervaren aanvoerder van het Nederlands elftal. De 34-jarige verdediger van Liverpool draagt in de uitwedstrijd tegen Polen in de WK-kwalificatie voor de 71e keer de aanvoerdersband om zijn arm.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Bart Verbruggen speelt vrijdag in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen zijn 25e interland voor Oranje. De 23-jarige doelman van Brighton & Hove Albion debuteerde ruim twee jaar geleden in het EK-kwalificatieduel met Frankrijk, dat in oktober 2023 met 2-1 werd verloren.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voor Ajax is het bespreekbaar dat de club van de beurs gaat. "Maar we gaan vooral onderzoeken hoe we ons voetbalbedrijf efficiënter kunnen maken", vertelde vicevoorzitter Dirk Anbeek van de raad van commissarissen van de club uit Amsterdam tijdens een algemene vergadering voor aandeelhouders in de Johan Cruijff ArenA.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fred Grim is ook de komende duels interim-trainer van Ajax. Dat zei algemeen directeur Menno Geelen tijdens een algemene vergadering voor aandeelhouders in de Johan Cruijff ArenA.
4 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft het trainingskamp van Portugal verlaten. De 40-jarige aanvaller kreeg donderdag een rode kaart in het verloren uitduel met Ierland (2-0) en is automatisch geschorst voor de volgende wedstrijd zondag tegen Armenië.
8 uur geleden