FC Twente staat stil bij overlijden oud-verdediger Oranen (77)
ENSCHEDE (ANP) - De voetballers van FC Twente en Feyenoord houden volgende week zondag voor hun competitieduel in Enschede een minuut stilte vanwege het overlijden van oud-Twente-speler Kalle Oranen. De in Boekelo geboren Oranen is op 77-jarige leeftijd overleden, meldt de club.
Volgens Twente leverde verdediger Oranen "een belangrijke bijdrage aan de opmars van de club". Oranen speelde vanaf 1965 voor de ploeg uit Enschede en pakte in 1977 de KNVB-beker. In het seizoen 1971-1972 vestigde hij met de Twentse verdediging een record door maar dertien doelpunten tegen te krijgen. Die prestatie is nog altijd niet overtroffen.
Oranen speelde van 1977 tot 1982 ook nog voor streekgenoot Heracles Almelo. Voorafgaand aan de derby van zondag tegen Twente in Almelo is er een minuut applaus voor de oud-voetballer, meldt Heracles.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft trainer Ivan Juric ontslagen. De Kroaat verving in juni Gian Piero Gasperini, die Atalanta verruilde voor AS Roma.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De kans bestaat dat Ronald Koeman na het WK van volgend jaar stopt als bondscoach van het Nederlands elftal. "Dat is een mogelijkheid. Daar denk ik zo af en toe wel eens over na", zei hij maandag op een persconferentie in Zeist, waar hij zijn selectie toelichtte voor de laatste twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Litouwen.
13 uur geledenBREDA (ANP) - NAC gaat niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van drie wedstrijden schorsing, waarvan één voorwaardelijk, voor Lewis Holtby. Dat meldt de club uit Breda op de eigen website. De rode kaart van ploeggenoot Fredrik Oldrup Jensen is geseponeerd.
13 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Keeper Thibaut Courtois van Real Madrid heeft een spierblessure opgelopen in zijn rechterbeen. Dat maakte de koploper van Spanje maandag bekend. De club geeft niet aan hoelang de Belgische international aan de kant staat.
15 uur geledenRABAT (ANP) - Profvoetballers moeten minimaal 72 uur rust hebben tussen twee wedstrijden. Dat hebben de FIFA en de internationale spelersvakbonden besproken tijdens een bijeenkomst in de Marokkaanse hoofdstad Rabat. Het is nog niet duidelijk wanneer de regel van kracht wordt.
17 uur geledenVIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.
1 dag geleden