FC Twente staat stil bij overlijden oud-verdediger Oranen (77)
ENSCHEDE (ANP) - De voetballers van FC Twente en Feyenoord houden volgende week zondag voor hun competitieduel in Enschede een minuut stilte vanwege het overlijden van oud-Twente-speler Kalle Oranen. De in Boekelo geboren Oranen is op 77-jarige leeftijd overleden, meldt de club.
Volgens Twente leverde verdediger Oranen "een belangrijke bijdrage aan de opmars van de club". Oranen speelde vanaf 1965 voor de ploeg uit Enschede en pakte in 1977 de KNVB-beker. In het seizoen 1971-1972 vestigde hij met de Twentse verdediging een record door maar dertien doelpunten tegen te krijgen. Die prestatie is nog altijd niet overtroffen.
Oranen speelde van 1977 tot 1982 ook nog voor streekgenoot Heracles Almelo. Voorafgaand aan de derby van zondag tegen Twente in Almelo is er een minuut applaus voor de oud-voetballer, meldt Heracles.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Serdar Gözübüyük leidt de Klassieker Ajax - Feyenoord. De Eredivisiewedstrijd in de Johan Cruijff ArenA staat voor zondag om 14.30 uur op het programma.
7 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan de komende twee wedstrijden niet beschikken over Justin Hubner. De verdediger kreeg zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Ajax (1-3) als invaller een rode kaart voor een harde tackle op Rayane Bounida.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan de komende maanden niet beschikken over Eder Militão. De Braziliaanse verdediger heeft zondag in de met 2-0 verloren thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo een scheur in zijn linkerhamstring opgelopen, meldt de Spaanse voetbalclub.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Oud-profvoetballer Glen De Boeck is in de nacht van zondag op maandag op 54-jarige leeftijd overleden. De Belg kreeg vrijdag een zware hersenbloeding en lag sindsdien in coma. Dat meldt zijn familie.
7 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een vrouw is in Zuid-Korea veroordeeld tot vier jaar cel voor het afpersen van de bekende voetballer Son Heung-min. Ze beweerde zwanger te zijn van zijn kind en maakte hem zo 300 miljoen won, omgerekend zo'n 175.000 euro, afhandig. Een medeverdachte kreeg een celstraf van twee jaar voor poging tot afpersing.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.
17 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.
17 uur geleden