
FC Twente staat stil bij dood erelid Tutu
ENSCHEDE (ANP) - Voetbalclub FC Twente staat op de website stil bij de dood van Desmond Tutu. De Zuid-Afrikaanse aartsbisschop overleed zondag op 90-jarige leeftijd. Hij was in december 2012 benoemd tot erelid van de Enschedese club tijdens een bezoek aan een wedstrijd in de Grolsch Veste.
Sportliefhebber Tutu verscheen wegens ziekte vanaf 2010 niet veel meer in het openbaar. Maar de Nobelprijswinnaar was destijds onder meer in Nederland om aandacht te vragen voor het Medical Knowledge Institute (MKI), een organisatie die ernaar streeft de leefomstandigheden in de Zuid-Afrikaanse townships te verbeteren. Voor deze gelegenheid speelde FC Twente ook met MKI op het shirt. Tutu verscheen voor het duel met sc Heerenveen op het veld gehuld in een shirt van de Enschedese club en kreeg een staande ovatie van de 30.000 toeschouwers. Hij werd die dag benoemd tot erelid.
Toenmalig trainer Steve McClaren noemde het bezoek van Tutu destijds "een mijlpaal" voor FC Twente. "Hij is een man van een ongekende statuur", zei de Britse trainer. "Ik vond het fantastisch om hem de hand te mogen schudden. Het was een heel speciaal moment voor mij en voor FC Twente."
FC Twente wenst op de website Tutu's dierbaren veel sterkte met het verwerken van het verlies.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een akkoord bereikt over een nieuw contract met verdedigster Sherida Spitse. De 35-jarige recordinternational tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Argentijnse Boca Juniors en Benfica uit Portugal hebben elkaar in evenwicht gehouden tijdens hun eerste duel op het WK voor clubs in de Verenigde Staten: 2-2. Oud-Feyenoorder Orkun Kökçü was belangrijk bij Benfica met de assist voor de 2-2. Drie spelers kregen een rode kaart bij het duel in Miami.
6 uur geledenATLANTA (ANP) - Chelsea is goed begonnen aan het WK voor clubs. De club uit Londen was te sterk voor Los Angeles FC in Atlanta (2-0).
16 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De hoogste vrouwenvoetbalcompetitie in Engeland bestaat vanaf het seizoen 2026/2027 uit veertien clubs. Nu doen er nog twaalf mee, net als in Nederland. Ook wordt er een play-off voor promotie/degradatie ingevoerd, meldt de Women's Super League (WSL).
21 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Vier mensen hebben van een rechtbank in Madrid voorwaardelijke gevangenisstraffen gekregen nadat ze schuldig waren bevonden aan een haatmisdrijf tegen Real Madrid-aanvaller Vinícius Júnior. Begin 2023 werden ze gearresteerd voor het ophangen van een pop van de Braziliaanse international aan een brug in Madrid, voorafgaand aan de wedstrijd tussen Real Madrid en Atlético Madrid.
22 uur geledenPARMA (ANP) - Mark van Bommel is een kandidaat voor de functie van hoofdtrainer van Parma. Volgens Italiaanse media heeft hij al met de Italiaanse club gesproken. Parma zou ook Alberto Gilardino en Daniele De Rossi op een lijstje hebben gezet.
22 uur geledenSALERNO (ANP) - De Italiaanse voetbalclub Salernitana heeft om een onderzoek gevraagd naar de ernstige voedselvergiftiging onder spelers en stafleden. Volgens sommige Italiaanse media is er sprake van opzet. "We willen graag de oorzaak weten", liet clubdirecteur Maurizio Milan weten in een verklaring.
23 uur geleden