Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente-spits Ugalde naar Spartak Moskou

FC Twente-spits Ugalde naar Spartak Moskou

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de transfer van Manfred Ugalde naar Spartak Moskou afgerond. De 21-jarige spits uit Costa Rica tekent in Rusland een contract voor 4,5 jaar, meldde de club uit Enschede.

Technisch directeur Arnold Bruggink reageerde realistisch op het vertrek van Ugalde. "We hadden graag gewild dat Manfred, bijvoorbeeld in de zomer, naar een club uit een interessantere competitie zou gaan", zei Bruggink op de site van Twente. "We hebben daar menig gesprek met hem over gevoerd. Hij heeft echter aangegeven dat hij per se naar Spartak wil. Op het moment dat een club een speler een salaris biedt dat een veelvoud is van wat hij bij ons verdient, ben je als club kansloos."

"Natuurlijk hadden we hem aan zijn contract kunnen houden, maar wat doet dat met een speler. We willen dat een speler heel graag voor FC Twente wil spelen. Een speler die dat niet wil, kun je dan maar beter laten gaan. Daarnaast is het zo, en daar wil ik eerlijk over zijn, dat het transferbedrag voor FC Twente-begrippen heel hoog is", verklaarde Bruggink.

Gevoelige kwestie

Bruggink reageerde ook op de gevoelige kwestie van het zaken doen met Rusland. "Zakendoen met Rusland voelt natuurlijk niet goed, maar zoals gezegd, de speler wilde absoluut zelf weg en dan moet je naar een oplossing zoeken. Daarnaast is het zo dat Spartak Moskou niet op de sanctielijst staat en juristen hebben uitgezocht of we voldoen aan de eisen die de overheid heeft gesteld ten aanzien van zakendoen met Rusland. Er blijkt op dit gebied geen belemmering te zijn."

Ugalde arriveerde in 2021 als huurling van Lommel SK in Enschede. Hij werd afgelopen zomer definitief overgenomen. In totaal maakte hij 21 treffers in tachtig wedstrijden voor Twente.

Meer uit Voetbal

Liverpool lijdt weer nederlaag: uitgeschakeld in League Cup

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool is uitgeschakeld in de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De ploeg van trainer Arne Slot verloor in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace. Het was de vierde nederlaag op rij op Anfield.

1 uur geleden
Messi veruit bestbetaalde voetballer in Amerika

NEW YORK (ANP/AFP) - Lionel Messi is veruit de bestbetaalde voetballer van de Major League Soccer. De achtvoudig winnaar van de Gouden Bal, die onlangs bijtekende bij Inter Miami, voert de salarislijst aan met 20,4 miljoen dollar (17,5 miljoen euro) per jaar. De Zuid-Koreaan Son Heung-min, onlangs aangetrokken door Los Angeles FC, staat op gepaste afstand tweede met 11,1 miljoen dollar (9,6 miljoen euro) per jaar. De Spanjaard Sergio Busquets, die aan het einde van het seizoen stopt bij Inter Miami, is de nummer drie op de lijst met 7,8 miljoen dollar.

1 uur geleden
Interim-trainer Krüzen leidt Heracles naar ruime bekerzege op NAC

BREDA (ANP) - Heracles Almelo heeft zich drie dagen na het ontslag van coach Bas Sibum en het vertrek van technisch directeur Nico-Jan Hoogma voor de tweede ronde van de KNVB-beker geplaatst. Met interim-trainer Hendrie Krüzen op de bank won de hekkensluiter van de Eredivisie het uitduel bij NAC Breda (1-4).

2 uur geleden
AS Roma staat na zege in punten gelijk met koploper Napoli

ROME (ANP) - AS Roma heeft de thuiswedstrijd tegen Parma met 2-1 gewonnen. Mario Hermoso en Artem Dovbyk maakten in het laatste halfuur de doelpunten voor de thuisploeg. Alessandro Circati bepaalde in de slotfase de eindstand namens de bezoekers.

3 uur geleden
Trainer Slot gooit Liverpool volledig om tegen Crystal Palace

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool treedt woensdagavond met een compleet gewijzigde ploeg aan tegen Crystal Palace in de League Cup. Trainer Arne Slot heeft de ploeg op tien posities veranderd in vergelijking met de met 3-2 verloren wedstrijd tegen Brentford van afgelopen weekend. Zo'n beetje alle basisspelers krijgen rust, onder wie Virgil van Dijk en Cody Gakpo. Zij zitten ook niet op de bank.

3 uur geleden
Cillessen in bekerduel terug onder de lat bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - Jasper Cillessen keert donderdag bij NEC terug onder de lat voor het bekerduel met Rijnsburgse Boys. Dat is bijna zeven maanden nadat hij, nog als doelman van het Spaanse Las Palmas, bij een botsing met een tegenstander een geperforeerde long had opgelopen. Tijdens de herstelperiode keerde hij transfervrij terug bij de club uit Nijmegen, waar hij een contract voor een jaar ondertekende.

6 uur geleden
Vitesse 'onaangenaam verrast' door stap naar Hoge Raad van KNVB

ARNHEM (ANP) - Vitesse is "teleurgesteld en onaangenaam verrast" door het besluit van de KNVB om in cassatie te gaan tegen de uitspraak van het gerechtshof, die bepaalde dat de club uit Arnhem de proflicentie moest terugkrijgen. Dat meldt de club in een korte reactie op de website. Ook de Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch reageert teleurgesteld.

7 uur geleden