FC Twente-spits Ugalde naar Spartak Moskou
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de transfer van Manfred Ugalde naar Spartak Moskou afgerond. De 21-jarige spits uit Costa Rica tekent in Rusland een contract voor 4,5 jaar, meldde de club uit Enschede.
Technisch directeur Arnold Bruggink reageerde realistisch op het vertrek van Ugalde. "We hadden graag gewild dat Manfred, bijvoorbeeld in de zomer, naar een club uit een interessantere competitie zou gaan", zei Bruggink op de site van Twente. "We hebben daar menig gesprek met hem over gevoerd. Hij heeft echter aangegeven dat hij per se naar Spartak wil. Op het moment dat een club een speler een salaris biedt dat een veelvoud is van wat hij bij ons verdient, ben je als club kansloos."
"Natuurlijk hadden we hem aan zijn contract kunnen houden, maar wat doet dat met een speler. We willen dat een speler heel graag voor FC Twente wil spelen. Een speler die dat niet wil, kun je dan maar beter laten gaan. Daarnaast is het zo, en daar wil ik eerlijk over zijn, dat het transferbedrag voor FC Twente-begrippen heel hoog is", verklaarde Bruggink.
Gevoelige kwestie
Bruggink reageerde ook op de gevoelige kwestie van het zaken doen met Rusland. "Zakendoen met Rusland voelt natuurlijk niet goed, maar zoals gezegd, de speler wilde absoluut zelf weg en dan moet je naar een oplossing zoeken. Daarnaast is het zo dat Spartak Moskou niet op de sanctielijst staat en juristen hebben uitgezocht of we voldoen aan de eisen die de overheid heeft gesteld ten aanzien van zakendoen met Rusland. Er blijkt op dit gebied geen belemmering te zijn."
Ugalde arriveerde in 2021 als huurling van Lommel SK in Enschede. Hij werd afgelopen zomer definitief overgenomen. In totaal maakte hij 21 treffers in tachtig wedstrijden voor Twente.
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz is "trots" op zijn ploeg na de 1-0-overwinning tegen FC Porto in de Champions League. Dat zei de trainer na afloop van het duel in Portugal tegen Ziggo Sport. "Ik vond dat we goed speelden", aldus Bosz. Het was de eerste overwinning dit Champions League-seizoen voor de kampioen van Nederland.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in de Champions League gewonnen van FC Barcelona. In Parijs werd het 4-2 voor de winnaars van de afgelopen twee edities van het Europese clubtoernooi. Het was voor Barcelona de eerste nederlaag van het seizoen.
6 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft met een doelpunt en een assist een belangrijke bijdrage geleverd aan de 4-0-thuisoverwinning van zijn club AS Roma tegen Slovan Bratislava in de Champions League. De Oranje-international was ook nog bij een derde doelpunt betrokken. Met nog een half uur te spelen werd hij gewisseld.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft ondanks grote verdedigende fouten in de openingsfase gewonnen van Villarreal in de Champions League. Onder meer door een fout van Virgil van Dijk kwamen de Engelsen op achterstand, maar het werd op Anfield uiteindelijk 4-3. Cody Gakpo maakte bij Liverpool zijn rentree nadat hij eind september bij het Nederlands elftal geblesseerd was geraakt. Ook Ryan Gravenberch stond in de basis.
6 uur geledenPORTO (ANP) - Esmir Bajraktarević en Yarek Gąsiorowski beginnen met PSV aan de uitwedstrijd tegen FC Porto in de Champions League. De rechtsbuiten en centrale verdediger krijgen de voorkeur boven Dennis Man en Armando Obispo, die op de bank zitten als het duel om 21.00 uur begint.
8 uur geledenMASAZIR (ANP) - Joey Veerman blijft met Borussia Dortmund goed presteren in de Champions League. De middenvelder won met zijn Duitse club de uitwedstrijd tegen Sabah in Azerbeidzjan (1-2).
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Cody Gakpo start dinsdagavond in de Champions League tegen Villarreal voor het eerst in de basis bij Liverpool na de blessure die hij opliep bij het Nederlands elftal. Ook Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch staan in de basis op Anfield.
9 uur geleden