FC Twente slaat dankzij trefzekere Ugalde aanval AZ op 3e plek af
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de aanval van AZ op de derde plaats afgeslagen. De ploeg van trainer Joseph Oosting was in een onderling duel in Enschede met 2-1 te sterk voor de Alkmaarders. Manfred Ugalde poetste met twee treffers een vroege voorsprong van AZ weg.
Met de zege komt Twente op 37 punten, 4 punten meer dan AZ. Koploper PSV en Feyenoord hebben respectievelijk 11 punten en 1 punt meer dan Twente. Beide ploegen hebben een wedstrijd minder gespeeld.
AZ-trainer Pascal Jansen experimenteerde vorig weekend in de oefenwedstrijd tegen Borussia Dortmund (2-2) met Jens Odgaard als aanvallende middenvelder en koos tegen Twente opnieuw voor de voormalige vleugelspeler op die positie. De Deen betaalde het vertrouwen terug met de openingstreffer in de 4e minuut. Mees Hilgers miste een lage voorzet van Mayckel Lahdo en Odgaard maakte zijn eerste competitiedoelpunt van het seizoen.
Hard schot
Twente nam na de treffer het initiatief over. De thuisploeg kwam tot een aantal vloeiende combinaties, maar testte AZ-keeper Rome-Jayden Owusu-Oduro lange tijd niet. De 19-jarige Eredivisie-debutant, de vervanger van de afwezige Mathew Ryan en Hobie Verhulst, hoefde pas na 20 minuten in actie te komen bij een hard schot van Michel Vlap. Twente maakte vlak voor rust wel de verdiende gelijkmaker via Ugalde, die een voorzet van Carel Eiting binnenkopte.
Ook in de tweede helft moest het publiek in de Grolsch Veste lang wachten op uitgespeelde kansen. AZ was alleen gevaarlijk na een verkeerde pass van Twente-keeper Lars Unnerstall, terwijl de meeste aanvallen van de thuisploeg stokten rond het strafschopgebied. De 2-1 van Twente viel uiteindelijk met het nodige fortuin. Na een scrimmage viel de bal voor de voeten van Ugalde, die van dichtbij zijn tweede van de avond maakte. AZ-invaller Ruben van Bommel miste in de slotfase nog een grote kans op de gelijkmaker.
Meer uit Voetbal
SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
1 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
3 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-doelman Plamen Andreev maakt het seizoen af bij Lech Poznan. De Poolse club huurt de 21-jarige Bulgaar en heeft daarna de optie om hem te kopen. Dat meldt Lech Poznan op de clubwebsite.
5 uur geleden