Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente slaat dankzij trefzekere Ugalde aanval AZ op 3e plek af

FC Twente slaat dankzij trefzekere Ugalde aanval AZ op 3e plek af

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de aanval van AZ op de derde plaats afgeslagen. De ploeg van trainer Joseph Oosting was in een onderling duel in Enschede met 2-1 te sterk voor de Alkmaarders. Manfred Ugalde poetste met twee treffers een vroege voorsprong van AZ weg.

Met de zege komt Twente op 37 punten, 4 punten meer dan AZ. Koploper PSV en Feyenoord hebben respectievelijk 11 punten en 1 punt meer dan Twente. Beide ploegen hebben een wedstrijd minder gespeeld.

AZ-trainer Pascal Jansen experimenteerde vorig weekend in de oefenwedstrijd tegen Borussia Dortmund (2-2) met Jens Odgaard als aanvallende middenvelder en koos tegen Twente opnieuw voor de voormalige vleugelspeler op die positie. De Deen betaalde het vertrouwen terug met de openingstreffer in de 4e minuut. Mees Hilgers miste een lage voorzet van Mayckel Lahdo en Odgaard maakte zijn eerste competitiedoelpunt van het seizoen.

Hard schot

Twente nam na de treffer het initiatief over. De thuisploeg kwam tot een aantal vloeiende combinaties, maar testte AZ-keeper Rome-Jayden Owusu-Oduro lange tijd niet. De 19-jarige Eredivisie-debutant, de vervanger van de afwezige Mathew Ryan en Hobie Verhulst, hoefde pas na 20 minuten in actie te komen bij een hard schot van Michel Vlap. Twente maakte vlak voor rust wel de verdiende gelijkmaker via Ugalde, die een voorzet van Carel Eiting binnenkopte.

Ook in de tweede helft moest het publiek in de Grolsch Veste lang wachten op uitgespeelde kansen. AZ was alleen gevaarlijk na een verkeerde pass van Twente-keeper Lars Unnerstall, terwijl de meeste aanvallen van de thuisploeg stokten rond het strafschopgebied. De 2-1 van Twente viel uiteindelijk met het nodige fortuin. Na een scrimmage viel de bal voor de voeten van Ugalde, die van dichtbij zijn tweede van de avond maakte. AZ-invaller Ruben van Bommel miste in de slotfase nog een grote kans op de gelijkmaker.

Meer uit Voetbal

Bosz geniet van spektakel, maar ziet weinig goed voetbal

NIJMEGEN (ANP) - Peter Bosz had even nodig om op adem te komen na de spectaculaire wedstrijd tussen NEC en PSV in de Eredivisie (3-5). "Ik ben nog niet helemaal bijgekomen", sprak de trainer van PSV met een lach voor de camera van ESPN.

1 uur geleden
Go Ahead Eagles behaalt tegen Volendam eerste competitiezege

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft de eerste competitiezege van het seizoen behaald. Het elftal van Melvin Boel won in de Adelaarshorst met 3-0 van FC Volendam. Go Ahead Eagles heeft nu 6 punten uit vijf wedstrijden. FC Volendam blijft op 4 punten staan en is de ongeslagen status kwijt.

1 uur geleden
PSV'er Veerman: op tv is dit misschien leuk, op het veld niet

NIJMEGEN (ANP) - PSV'er Joey Veerman was blij dat de uitwedstrijd tegen NEC (3-5) er zaterdagavond op zat. "Ik snap dat dit op tv er erg leuk uitziet, maar in het veld is dat helemaal niet zo. Dit had niets met voetbal te maken", vertelde de middenvelder aan ESPN.

1 uur geleden
PSV in vermakelijk en spectaculair duel met 5-3 langs NEC

NIJMEGEN (ANP) - PSV heeft in een vermakelijk en spectaculair duel afgerekend met NEC. De regerend landskampioen zegevierde in Nijmegen met 5-3. Beide elftallen hadden nog veel vaker kunnen scoren.

1 uur geleden
Van de Ven scoort voor winnend Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich bovenin de Premier League weer naast Arsenal gemeld. De Londenaren wonnen met 3-0 bij West Ham United en herstelden zich daarmee van de nederlaag in de vorige speelronde tegen Bournemouth (0-1).

2 uur geleden
Inter in doelpuntrijke topper ten onder tegen Juventus

TURIJN (ANP) - Internazionale heeft de topper tegen Juventus in de Italiaanse voetbalcompetitie verloren. Het elftal van trainer Cristian Chivu ging in Turijn met 4-3 onderuit. Inter is komende woensdag de eerste tegenstander van Ajax in het hoofdtoernooi van de Champions League.

2 uur geleden
Read en Smal bij Feyenoord in de basis tegen sc Heerenveen

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie van Feyenoord heeft zijn basiselftal voor de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen op twee plaatsen aangepast. Vleugelverdedigers Givairo Read en Gijs Smal doen vanaf het begin mee. In het vorige competitieduel met Sparta Rotterdam werden die plekken nog ingenomen door Bart Nieuwkoop en Jordan Bos.

2 uur geleden