FC Twente slaat dankzij trefzekere Ugalde aanval AZ op 3e plek af
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de aanval van AZ op de derde plaats afgeslagen. De ploeg van trainer Joseph Oosting was in een onderling duel in Enschede met 2-1 te sterk voor de Alkmaarders. Manfred Ugalde poetste met twee treffers een vroege voorsprong van AZ weg.
Met de zege komt Twente op 37 punten, 4 punten meer dan AZ. Koploper PSV en Feyenoord hebben respectievelijk 11 punten en 1 punt meer dan Twente. Beide ploegen hebben een wedstrijd minder gespeeld.
AZ-trainer Pascal Jansen experimenteerde vorig weekend in de oefenwedstrijd tegen Borussia Dortmund (2-2) met Jens Odgaard als aanvallende middenvelder en koos tegen Twente opnieuw voor de voormalige vleugelspeler op die positie. De Deen betaalde het vertrouwen terug met de openingstreffer in de 4e minuut. Mees Hilgers miste een lage voorzet van Mayckel Lahdo en Odgaard maakte zijn eerste competitiedoelpunt van het seizoen.
Hard schot
Twente nam na de treffer het initiatief over. De thuisploeg kwam tot een aantal vloeiende combinaties, maar testte AZ-keeper Rome-Jayden Owusu-Oduro lange tijd niet. De 19-jarige Eredivisie-debutant, de vervanger van de afwezige Mathew Ryan en Hobie Verhulst, hoefde pas na 20 minuten in actie te komen bij een hard schot van Michel Vlap. Twente maakte vlak voor rust wel de verdiende gelijkmaker via Ugalde, die een voorzet van Carel Eiting binnenkopte.
Ook in de tweede helft moest het publiek in de Grolsch Veste lang wachten op uitgespeelde kansen. AZ was alleen gevaarlijk na een verkeerde pass van Twente-keeper Lars Unnerstall, terwijl de meeste aanvallen van de thuisploeg stokten rond het strafschopgebied. De 2-1 van Twente viel uiteindelijk met het nodige fortuin. Na een scrimmage viel de bal voor de voeten van Ugalde, die van dichtbij zijn tweede van de avond maakte. AZ-invaller Ruben van Bommel miste in de slotfase nog een grote kans op de gelijkmaker.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - De reserves van het Nederlands elftal hebben een trainingswedstrijd tegen de tweede keus van Oezbekistan verloren. Ze gingen met 2-1 onderuit in een leeg Icahn Stadium in New York.
20 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creƫren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.
1 uur geleden