Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente slaat dankzij trefzekere Ugalde aanval AZ op 3e plek af

FC Twente slaat dankzij trefzekere Ugalde aanval AZ op 3e plek af

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de aanval van AZ op de derde plaats afgeslagen. De ploeg van trainer Joseph Oosting was in een onderling duel in Enschede met 2-1 te sterk voor de Alkmaarders. Manfred Ugalde poetste met twee treffers een vroege voorsprong van AZ weg.

Met de zege komt Twente op 37 punten, 4 punten meer dan AZ. Koploper PSV en Feyenoord hebben respectievelijk 11 punten en 1 punt meer dan Twente. Beide ploegen hebben een wedstrijd minder gespeeld.

AZ-trainer Pascal Jansen experimenteerde vorig weekend in de oefenwedstrijd tegen Borussia Dortmund (2-2) met Jens Odgaard als aanvallende middenvelder en koos tegen Twente opnieuw voor de voormalige vleugelspeler op die positie. De Deen betaalde het vertrouwen terug met de openingstreffer in de 4e minuut. Mees Hilgers miste een lage voorzet van Mayckel Lahdo en Odgaard maakte zijn eerste competitiedoelpunt van het seizoen.

Hard schot

Twente nam na de treffer het initiatief over. De thuisploeg kwam tot een aantal vloeiende combinaties, maar testte AZ-keeper Rome-Jayden Owusu-Oduro lange tijd niet. De 19-jarige Eredivisie-debutant, de vervanger van de afwezige Mathew Ryan en Hobie Verhulst, hoefde pas na 20 minuten in actie te komen bij een hard schot van Michel Vlap. Twente maakte vlak voor rust wel de verdiende gelijkmaker via Ugalde, die een voorzet van Carel Eiting binnenkopte.

Ook in de tweede helft moest het publiek in de Grolsch Veste lang wachten op uitgespeelde kansen. AZ was alleen gevaarlijk na een verkeerde pass van Twente-keeper Lars Unnerstall, terwijl de meeste aanvallen van de thuisploeg stokten rond het strafschopgebied. De 2-1 van Twente viel uiteindelijk met het nodige fortuin. Na een scrimmage viel de bal voor de voeten van Ugalde, die van dichtbij zijn tweede van de avond maakte. AZ-invaller Ruben van Bommel miste in de slotfase nog een grote kans op de gelijkmaker.

Meer uit Voetbal

Ajax begint met tieners Steur, Mokio en Bouwman tegen Qarabag

BAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.

1 uur geleden
FC Utrecht ziet met Ohio nog een spits uitvallen

UTRECHT (ANP) - Noah Ohio kan voorlopig niet voor FC Utrecht uitkomen. De spits heeft een scheurtje in een hamstring opgelopen en komt tot de winterstop waarschijnlijk niet meer in actie.

2 uur geleden
Hänni bij RB Leipzig eerste vrouwelijke baas in de Bundesliga

LEIPZIG (ANP/DPA) - Tatjana Hänni is benoemd tot algemeen directeur bij de Duitse voetbalclub RB Leipzig. Ze is de eerste vrouw bij een Bundesliga-club die een dergelijke positie vervult. Hänni is de opvolgster van Oliver Mintzlaff, die drie jaar geleden vertrok. Sindsdien was de positie vacant.

7 uur geleden
Saibari ziet PSV duel met Atlético kort na rust weggeven

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari baalde na de nederlaag van PSV tegen Atlético Madrid (2-3) in de Champions League van de beginfase van de tweede helft. "We hebben het in de eerste tien minuten na rust weggegeven", doelde de middenvelder op tegendoelpunten in de 52e en 56e minuut.

19 uur geleden
Voetbalsters FC Twente verliezen bij Arsenal in Champions League

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben ook de vijfde wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League niet kunnen winnen. Bij titelhouder Arsenal verloor de ploeg van coach Corina Dekker met 1-0 van het team van Renée Slegers. Twente is daarmee uitgeschakeld voor een vervolg in de Champions League.

19 uur geleden
Koundé kopt FC Barcelona naar zege op Eintracht Frankfurt

BARCELONA (ANP) - Jules Koundé heeft FC Barcelona naar een zege op Eintracht Frankfurt in de Champions League geleid. De Franse international maakte beide doelpunten van de ploeg van coach Hansi Flick met het hoofd.

19 uur geleden
Liverpool verlicht druk op trainer Slot met zege bij Inter

MILAAN (ANP) - Liverpool heeft de druk op trainer Arne Slot verlicht met een 1-0-zege bij Internazionale in de Champions League. Dominik Szoboszlai maakte twee minuten voor tijd het doelpunt vanaf de strafschopstip.

19 uur geleden