FC Twente raakt met nederlaag in Deventer aansluiting kwijt
DEVENTER (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie de aansluiting met koploper Feyenoord kwijt. De ploeg van de vertrekkende trainer Ron Jans verloor met 2-0 bij Go Ahead Eagles en zag de achterstand op de Rotterdammers daardoor oplopen tot 9 punten. Het duel in De Adelaarshorst lag in de eerste helft bijna een half uur stil vanwege ongeregeldheden op de tribunes.
FC Twente miste niet alleen de geblesseerde Michal Sadílek, maar ook aanvoerder Robin Pröpper en Ramiz Zerrouki konden niet meedoen. Vanaf de tribune in Deventer zagen ze hun ploeg heel slecht aan de wedstrijd beginnen. Na een kwartier spelen stond Twente al met 2-0 achter. De doorgaans zo betrouwbare doelman Lars Unnerstall liet zich in de openingsfase twee keer verrassen.
De Duitser verkeek zich eerst op een indraaiende voorzet vanaf de linkerkant van Philippe Rommens, die door iedereen - inclusief Unnerstall - werd gemist. De bal stuiterde zo het doel in. Even later zat de keeper weer mis bij een voorzet van Rommens, dit keer vanaf rechts. Isac Lidberg kopte de bal voor de handen van de uitkomende Unnerstall in het lege doel: 2-0.
Stoeltjes
Vanuit het uitvak met daarin de supporters van Twente werd daarna eerst vuurwerk gegooid, even later gevolgd door stoeltjes. Die stoeltjes belandden zowel op het veld als in het vak met de aanhangers van de thuisclub. Scheidsrechter Ingmar Oostrom besloot het duel stil te leggen en de spelers naar de kleedkamers te sturen. De onderbreking duurde bijna een half uur.
FC Twente was daarna niet bij machte om zich terug in de wedstrijd te knokken. De beste kansen waren zelfs voor Go Ahead Eagles, dat vier van de laatste vijf competitieduels had verloren en door ADO Den Haag werd uitgeschakeld in het bekertoernooi. De ploeg van trainer René Hake nestelde zich met 25 punten in de middenmoot van de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
29 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Niemand kan Iran uitsluiten van het WK voetbal. Dat stelt de nationale voetbalploeg van het land in een bericht op sociale media in een reactie op uitlatingen van Donald Trump. Volgens de Amerikaanse president zou "het niet gepast zijn" om naar het WK te komen voor "hun eigen leven en veiligheid".
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht kan de laatste acht wedstrijden van dit seizoen niet beschikken over Miguel Rodríguez. De 22-jarige Spaanse buitenspeler heeft tijdens de training een zware knieblessure opgelopen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
17 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geleden