FC Twente raakt met nederlaag in Deventer aansluiting kwijt
DEVENTER (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie de aansluiting met koploper Feyenoord kwijt. De ploeg van de vertrekkende trainer Ron Jans verloor met 2-0 bij Go Ahead Eagles en zag de achterstand op de Rotterdammers daardoor oplopen tot 9 punten. Het duel in De Adelaarshorst lag in de eerste helft bijna een half uur stil vanwege ongeregeldheden op de tribunes.
FC Twente miste niet alleen de geblesseerde Michal Sadílek, maar ook aanvoerder Robin Pröpper en Ramiz Zerrouki konden niet meedoen. Vanaf de tribune in Deventer zagen ze hun ploeg heel slecht aan de wedstrijd beginnen. Na een kwartier spelen stond Twente al met 2-0 achter. De doorgaans zo betrouwbare doelman Lars Unnerstall liet zich in de openingsfase twee keer verrassen.
De Duitser verkeek zich eerst op een indraaiende voorzet vanaf de linkerkant van Philippe Rommens, die door iedereen - inclusief Unnerstall - werd gemist. De bal stuiterde zo het doel in. Even later zat de keeper weer mis bij een voorzet van Rommens, dit keer vanaf rechts. Isac Lidberg kopte de bal voor de handen van de uitkomende Unnerstall in het lege doel: 2-0.
Stoeltjes
Vanuit het uitvak met daarin de supporters van Twente werd daarna eerst vuurwerk gegooid, even later gevolgd door stoeltjes. Die stoeltjes belandden zowel op het veld als in het vak met de aanhangers van de thuisclub. Scheidsrechter Ingmar Oostrom besloot het duel stil te leggen en de spelers naar de kleedkamers te sturen. De onderbreking duurde bijna een half uur.
FC Twente was daarna niet bij machte om zich terug in de wedstrijd te knokken. De beste kansen waren zelfs voor Go Ahead Eagles, dat vier van de laatste vijf competitieduels had verloren en door ADO Den Haag werd uitgeschakeld in het bekertoernooi. De ploeg van trainer René Hake nestelde zich met 25 punten in de middenmoot van de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.
4 uur geledenTOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
16 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
16 uur geleden