FC Twente raakt met nederlaag in Deventer aansluiting kwijt
DEVENTER (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie de aansluiting met koploper Feyenoord kwijt. De ploeg van de vertrekkende trainer Ron Jans verloor met 2-0 bij Go Ahead Eagles en zag de achterstand op de Rotterdammers daardoor oplopen tot 9 punten. Het duel in De Adelaarshorst lag in de eerste helft bijna een half uur stil vanwege ongeregeldheden op de tribunes.
FC Twente miste niet alleen de geblesseerde Michal Sadílek, maar ook aanvoerder Robin Pröpper en Ramiz Zerrouki konden niet meedoen. Vanaf de tribune in Deventer zagen ze hun ploeg heel slecht aan de wedstrijd beginnen. Na een kwartier spelen stond Twente al met 2-0 achter. De doorgaans zo betrouwbare doelman Lars Unnerstall liet zich in de openingsfase twee keer verrassen.
De Duitser verkeek zich eerst op een indraaiende voorzet vanaf de linkerkant van Philippe Rommens, die door iedereen - inclusief Unnerstall - werd gemist. De bal stuiterde zo het doel in. Even later zat de keeper weer mis bij een voorzet van Rommens, dit keer vanaf rechts. Isac Lidberg kopte de bal voor de handen van de uitkomende Unnerstall in het lege doel: 2-0.
Stoeltjes
Vanuit het uitvak met daarin de supporters van Twente werd daarna eerst vuurwerk gegooid, even later gevolgd door stoeltjes. Die stoeltjes belandden zowel op het veld als in het vak met de aanhangers van de thuisclub. Scheidsrechter Ingmar Oostrom besloot het duel stil te leggen en de spelers naar de kleedkamers te sturen. De onderbreking duurde bijna een half uur.
FC Twente was daarna niet bij machte om zich terug in de wedstrijd te knokken. De beste kansen waren zelfs voor Go Ahead Eagles, dat vier van de laatste vijf competitieduels had verloren en door ADO Den Haag werd uitgeschakeld in het bekertoernooi. De ploeg van trainer René Hake nestelde zich met 25 punten in de middenmoot van de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.
11 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.
12 uur geledenMÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.
12 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).
13 uur geleden