Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente profiteert van zwakke eerste helft Groningen

FC Twente profiteert van zwakke eerste helft Groningen

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente blijft vooralsnog ongeslagen in de eredivisie. De formatie van trainer Ron Jans won vrijdag op eigen veld van FC Groningen (3-1), de tweede overwinning in drie duels. Groningen, jarenlang de club van Jans, kwam nog niet verder dan één overwinning.

Achterin stapelde FC Groningen aanvankelijk fout op fout en in het eerste deel profiteerde FC Twente twee keer. Eerst scoorde Václav Cerný, na een pass van Danilo. De Tsjech maakte vorige week al zijn eerste doelpunt voor zijn nieuwe club, uit bij Feyenoord (1-1). De Braziliaan Danilo maakte even later de 2-0, nu op aangeven van Cerný.

Kort voor de openingstreffer was een treffer van Cerný afgekeurd wegens buitenspel. Hoewel de videobeelden leken te bewijzen dat de Groningse verdediger Ko Itakura buitenspel ophief, besloot de VAR na een studie van maar liefst zes minuten dat de grensrechter terecht de vlag omhoog had gestoken. Het zou om millimeters zijn gegaan.

Voor Groningen was er in de eerste fase slechts één goede kans. Wessel Dammers kopte in, doelman Joël Drommel redde echter fraai.

Na de hervatting veranderde dat. Met een rake kopbal, uit een voorzet van Bart van Hintum, maakte Ahmed El Messaoudi het weer spannend. Daarna kregen de Groningers nog meerdere mogelijkheden om gelijk te maken, voordat de thuisclub in de slotfase toesloeg. Alexander Jeremejeff kopte in en zag de bal tussen de benen van doelman Sergio Padt in het doel verdwijnen.

Meer uit Voetbal

Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

59 minuten geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

2 uur geleden
Infantino: Iran mag van Trump meedoen aan WK voetbal

MIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.

3 uur geleden
Bayern München laat Atalanta kansloos en is dicht bij kwartfinale

BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.

13 uur geleden
Slot na nederlaag bij Galatasaray ontevreden over arbitrage

ISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.

13 uur geleden
Tudor wisselt Tottenham-doelman Kinsky na twee blunders

MADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.

14 uur geleden
Galatasaray klopt Liverpool in eerste duel achtste finales CL

ISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.

15 uur geleden