Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente profiteert van zwakke eerste helft Groningen

FC Twente profiteert van zwakke eerste helft Groningen

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente blijft vooralsnog ongeslagen in de eredivisie. De formatie van trainer Ron Jans won vrijdag op eigen veld van FC Groningen (3-1), de tweede overwinning in drie duels. Groningen, jarenlang de club van Jans, kwam nog niet verder dan één overwinning.

Achterin stapelde FC Groningen aanvankelijk fout op fout en in het eerste deel profiteerde FC Twente twee keer. Eerst scoorde Václav Cerný, na een pass van Danilo. De Tsjech maakte vorige week al zijn eerste doelpunt voor zijn nieuwe club, uit bij Feyenoord (1-1). De Braziliaan Danilo maakte even later de 2-0, nu op aangeven van Cerný.

Kort voor de openingstreffer was een treffer van Cerný afgekeurd wegens buitenspel. Hoewel de videobeelden leken te bewijzen dat de Groningse verdediger Ko Itakura buitenspel ophief, besloot de VAR na een studie van maar liefst zes minuten dat de grensrechter terecht de vlag omhoog had gestoken. Het zou om millimeters zijn gegaan.

Voor Groningen was er in de eerste fase slechts één goede kans. Wessel Dammers kopte in, doelman Joël Drommel redde echter fraai.

Na de hervatting veranderde dat. Met een rake kopbal, uit een voorzet van Bart van Hintum, maakte Ahmed El Messaoudi het weer spannend. Daarna kregen de Groningers nog meerdere mogelijkheden om gelijk te maken, voordat de thuisclub in de slotfase toesloeg. Alexander Jeremejeff kopte in en zag de bal tussen de benen van doelman Sergio Padt in het doel verdwijnen.

Meer uit Voetbal

Emegha maakt volgens bondscoach Koeman weinig kans op WK

HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.

8 uur geleden
Real Madrid stelt met zege bij Espanyol titel Barcelona uit

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.

8 uur geleden
Dumfries en De Vrij opnieuw kampioen met Internazionale

MILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.

8 uur geleden
Tottenham Hotspur door zege boven degradatiestreep

BIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.

9 uur geleden
PSV Vrouwen op weg naar eerste landstitel

AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.

12 uur geleden
FC Twente ziet AZ in blessuretijd nog langszij komen

ALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.

12 uur geleden
Sparta blijft steken op gelijkspel tegen Go Ahead Eagles

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.

12 uur geleden