Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente profiteert van zwakke eerste helft Groningen

FC Twente profiteert van zwakke eerste helft Groningen

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente blijft vooralsnog ongeslagen in de eredivisie. De formatie van trainer Ron Jans won vrijdag op eigen veld van FC Groningen (3-1), de tweede overwinning in drie duels. Groningen, jarenlang de club van Jans, kwam nog niet verder dan één overwinning.

Achterin stapelde FC Groningen aanvankelijk fout op fout en in het eerste deel profiteerde FC Twente twee keer. Eerst scoorde Václav Cerný, na een pass van Danilo. De Tsjech maakte vorige week al zijn eerste doelpunt voor zijn nieuwe club, uit bij Feyenoord (1-1). De Braziliaan Danilo maakte even later de 2-0, nu op aangeven van Cerný.

Kort voor de openingstreffer was een treffer van Cerný afgekeurd wegens buitenspel. Hoewel de videobeelden leken te bewijzen dat de Groningse verdediger Ko Itakura buitenspel ophief, besloot de VAR na een studie van maar liefst zes minuten dat de grensrechter terecht de vlag omhoog had gestoken. Het zou om millimeters zijn gegaan.

Voor Groningen was er in de eerste fase slechts één goede kans. Wessel Dammers kopte in, doelman Joël Drommel redde echter fraai.

Na de hervatting veranderde dat. Met een rake kopbal, uit een voorzet van Bart van Hintum, maakte Ahmed El Messaoudi het weer spannend. Daarna kregen de Groningers nog meerdere mogelijkheden om gelijk te maken, voordat de thuisclub in de slotfase toesloeg. Alexander Jeremejeff kopte in en zag de bal tussen de benen van doelman Sergio Padt in het doel verdwijnen.

Meer uit Voetbal

Aanvaller Linssen verlengt aflopend contract bij NEC tot 2028

NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.

18 uur geleden
Bondscoach Lucescu weg bij Roemenië na mislopen WK voetbal

BOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.

18 uur geleden
Italiaanse bondsvoorzitter treedt alsnog af na WK-debacle Italië

ROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.

19 uur geleden
KNVB en grote steden werken aan meer ruimte voor amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.

20 uur geleden
Voetballer Chery per direct weer speelgerechtigd voor NEC

NIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.

20 uur geleden
Internationals met Nederlandse kinderen snel weer in actie

DEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.

21 uur geleden
Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

1 dag geleden