Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente pleit voor geduld met besluit over eredivisie

FC Twente pleit voor geduld met besluit over eredivisie

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente pleit voor geduld bij de besluitvorming over het al dan niet uitspelen van de eredivisie. De voetbalclub uit Enschede staat achter het standpunt van de KNVB en de Eredivisie CV, die vooralsnog de mogelijkheden blijven onderzoeken om dit seizoen nog af te maken. Bijna de helft van de clubs uit de eredivisie, waaronder Ajax, AZ en PSV, wil liever dat het seizoen per direct wordt beëindigd vanwege de coronacrisis.

"We luisteren naar de overheid en het RIVM", zegt algemeen directeur Paul van der Kraan van FC Twente. "Als alle branches in Nederland even geduld moeten hebben, ik denk aan de horeca, de winkels, de kappers, dan kunnen wij dat denk ik ook opbrengen. Als er niet gevoetbald kan worden, zal er echt niet gevoetbald worden. We moeten er niet aan denken om in lege stadions te spelen."

FC Twente staat in de eredivisie op de veertiende plaats, vlak boven de degradatiezone. Dinsdag gaan de clubs met alle andere betrokken partijen praten over de twee opties die nu nog op tafel liggen: de competitie nog na 30 juni uitspelen of helemaal stoppen.

"Als je het mij persoonlijk vraagt, zeg ik ook: stoppen", aldus Van der Kraan. "Ik woon in Brabant en mij hoef je dus niet te zeggen hoe de situatie is, maar we zijn ook onderdeel van de branche betaald voetbal en ik probeer ook de algemene belangen te zien. Ik vind dat we eerst in beeld moeten brengen wat er allemaal aan consequenties op ons afkomen en hoe we anticiperen op eventuele claims. Er zijn veel factoren die een rol kunnen spelen: mediagelden, sponsorgelden, seizoenkaarten, skyboxen, spelerscontracten en verzekeringstechnische kwesties."

Meer uit Voetbal

Fernandes wil carrière Ronaldo bekronen met wereldtitel

LONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.

3 uur geleden
Trainer Rehm over wangedrag fans: dit verdiende Vitesse niet

LEEUWARDEN (ANP) - Vitesse verdiende een beter einde van het seizoen, zei trainer Rüdiger Rehm na afloop van de wedstrijd in Leeuwarden tegen Cambuur, die voortijdig eindigde door ongeregeldheden in het vak van de Arnhemse aanhang. "Het hele seizoen hebben onze fans zich goed gedragen en de ploeg altijd en overal ongelooflijk gesteund, dan verdient de ploeg het niet dat het zo eindigt. Gooien met vuurwerk is levensgevaarlijk", zei Rehm bij ESPN.

3 uur geleden
Vitesse mist ticket voor play-offs, Den Bosch profiteert

LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.

15 uur geleden
Duel tussen Cambuur en Vitesse definitief gestaakt door vuurwerk

LEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.

15 uur geleden
Hoge Raad buigt zich na seizoen over zaak van KNVB tegen Vitesse

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.

17 uur geleden
Van Persie verrast door vertrek van algemeen directeur Te Kloese

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.

22 uur geleden
De Ligt werkt vijftig dagen voor WK op trainingsveld aan herstel

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

1 dag geleden