Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente pleit voor geduld met besluit over eredivisie

FC Twente pleit voor geduld met besluit over eredivisie

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente pleit voor geduld bij de besluitvorming over het al dan niet uitspelen van de eredivisie. De voetbalclub uit Enschede staat achter het standpunt van de KNVB en de Eredivisie CV, die vooralsnog de mogelijkheden blijven onderzoeken om dit seizoen nog af te maken. Bijna de helft van de clubs uit de eredivisie, waaronder Ajax, AZ en PSV, wil liever dat het seizoen per direct wordt beëindigd vanwege de coronacrisis.

"We luisteren naar de overheid en het RIVM", zegt algemeen directeur Paul van der Kraan van FC Twente. "Als alle branches in Nederland even geduld moeten hebben, ik denk aan de horeca, de winkels, de kappers, dan kunnen wij dat denk ik ook opbrengen. Als er niet gevoetbald kan worden, zal er echt niet gevoetbald worden. We moeten er niet aan denken om in lege stadions te spelen."

FC Twente staat in de eredivisie op de veertiende plaats, vlak boven de degradatiezone. Dinsdag gaan de clubs met alle andere betrokken partijen praten over de twee opties die nu nog op tafel liggen: de competitie nog na 30 juni uitspelen of helemaal stoppen.

"Als je het mij persoonlijk vraagt, zeg ik ook: stoppen", aldus Van der Kraan. "Ik woon in Brabant en mij hoef je dus niet te zeggen hoe de situatie is, maar we zijn ook onderdeel van de branche betaald voetbal en ik probeer ook de algemene belangen te zien. Ik vind dat we eerst in beeld moeten brengen wat er allemaal aan consequenties op ons afkomen en hoe we anticiperen op eventuele claims. Er zijn veel factoren die een rol kunnen spelen: mediagelden, sponsorgelden, seizoenkaarten, skyboxen, spelerscontracten en verzekeringstechnische kwesties."

Meer uit Voetbal

FC Utrecht maakt met zege bij NEC einde aan negatieve reeks

NIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.

2 minuten geleden
UEFA en Real Madrid beëindigen juridische strijd Super League

MADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.

6 uur geleden
Cruijff: min of meer afgesproken dat Grim seizoen afmaakt

AMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.

7 uur geleden
Cruijff wil Ajax weer winnaarsmentaliteit geven

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."

7 uur geleden
Feyenoord legt Luca Dahl Tomasson langer vast

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.

10 uur geleden
Tottenham Hotspur van Van de Ven en Simons ontslaat trainer Frank

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.

11 uur geleden
Vitesse wacht nog op definitieve goedkeuring overname

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog geen definitief uitsluitsel van de licentiecommissie over de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders. De club uit de eerste divisie meldt dat de KNVB positief heeft gereageerd op het verzoek dat medio december werd ingediend, maar dat de licentiecommissie "nog een aantal verduidelijkingen wenst".

11 uur geleden