
FC Twente pakt punt tegen Go Ahead na boeiende slotfase
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft na een boeiende slotfase een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen provinciegenoot Go Ahead Eagles. Het werd 2-2 in Enschede, waar een 2-0-voorsprong niet aan Go Ahead besteed was.
Go Ahead ging tot de 72e minuut riant aan de leiding in de Grolsch Veste. De Zweed Isac Lidberg had Go Ahead in de blessuretijd van de eerste helft op voorsprong gezet. Hij kopte raak uit een corner van Philippe Rommens. Iñigo Córdoba maakte er direct na rust zelfs 0-2 van.
De aansluitingstreffer kwam na 72 minuten op naam van Joris Kramer, die de bal onfortuinlijk in zijn eigen doel werkte. In de resterende 20 minuten drong FC Twente aan en het slotoffensief werd beloond met een doelpunt van invaller Joshua Brenet, die de bal voor leek te willen geven. Zijn inzet verdween echter in het doel, wat voor een grote ontlading zorgde.
Doelpunt
Voor Brenet was het zijn eerste doelpunt in de Eredivisie sinds 3 februari 2018, toen hij nog bij PSV speelde.
FC Twente-trainer Ron Jans besloot halverwege de tweede helft vier offensieve wissels door te voeren en die sorteerden effect. Na de 1-2 was FC Twente al een aantal keer dicht bij de 2-2 en na de gelijkmaker waren er zelfs nog mogelijkheden op het winnende doelpunt.
Go Ahead heeft dit jaar nog niet gewonnen in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Crystal Palace heeft doelman Walter Benítez, die vertrekt bij PSV, vastgelegd. De winnaar van de FA Cup meldt dat de Argentijnse keeper per 1 juli voor de club gaat spelen.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - De Duitser Rüdiger Rehm is de nieuwe trainer van Vitesse. Dat meldt de club uit Arnhem op de website. De 46-jarige coach tekent een contract tot 2026, met een optie voor nog een jaar. Vitesse eindigde afgelopen seizoen als laatste in de eerste divisie, mede door puntenaftrek vanwege overtredingen van de licentieregels.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Merel van Dongen wil niet als speelster op de reservelijst meedoen aan de voorbereiding van Oranje. Dat heeft de 32-jarige verdedigster laten weten aan Andries Jonker. De bondscoach had haar eerder laten weten dat Van Dongen niet bij de 23 geselecteerde speelsters voor het EK in Zwitserland zat.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft John Stegeman aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 48-jarige coach tekent een contract tot de zomer van 2027 bij de club die afgelopen seizoen naar de eerste divisie degradeerde.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Het gepromoveerde FC Volendam moet tijdens de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen in de Eredivisie tegen AZ twee vakken sluiten voor het publiek. De kampioen van de eerste divisie kreeg deze straf vanwege ongeregeldheden tijdens het duel met Excelsior op 20 april. Dat meldt Volendam op de eigen website.
7 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Dries Mertens heeft op aparte wijze het einde van zijn voetbalcarrière bekendgemaakt. De voormalige Belgische international deed dat in een videoboodschap aan Marek Hamsik, zijn Slowaakse oud-ploeggenoot bij Napoli.
9 uur geledenATLANTA (ANP) - Manchester City heeft zich verzekerd van een plek in de achtste finales van het WK voor clubteams door met 6-0 te winnen van Al-Ain. Ilkay Gündogan scoorde twee keer voor de Engelse club. De overige treffers kwamen op naam van Rayan Cherki, Claudio Echeverri, Oscar Bobb en Erling Haaland.
11 uur geleden