Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente op eigen veld kansloos tegen RKC

FC Twente op eigen veld kansloos tegen RKC

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren. De Enschedese formatie van trainer Ron Jans ging op eigen veld onderuit tegen RKC Waalwijk, 0-2. De Brabanders vonden door de verrassende zege aansluiting met de middenmoot.

Halverwege leidde RKC al met 0-2 door doelpunten van Cyril Ngonge en Finn Stokkers. Opvallend was dat beide treffers werden voorbereid door Ola John, de speler die jaren geleden zijn loopbaan als profvoetballer begon bij FC Twente. De aanvaller viel halverwege geblesseerd uit.

Voor de thuisclub was Danilo al in de openingsfase het dichtst bij een doelpunt. De Braziliaanse topschutter tikte de bal op de paal na een hoekschop van Gijs Smal. Danilo werd na een uur gewisseld door Jans. Met enkele fraaie acties voorkwam doelman Joël Drommel van FC Twente dat RKC verder uitliep.

FC Twente, dat vorige week nog gelijkspeelde tegen PSV (1-1), had eerder deze competitie alleen van FC Utrecht verloren.

FC Twente speelde de 1800e wedstrijd in de Eredivisie. Alleen PSV (2161), Ajax (2160), Feyenoord (2160) en Sparta (1821) bereikten deze mijlpaal al eens eerder.

Meer uit Voetbal

Ghanees Partey verliest beroep en mist WK-duel met Panama

OTTAWA (ANP/RTR) - Ghana kan definitief geen beroep doen op Thomas Partey voor de eerste wedstrijd van de ploeg op het WK voetbal tegen Panama in Toronto. Een Canadese rechtbank wees het beroep van de middenvelder af, nadat hij eerder geen toegang tot het land had gekregen. De 33-jarige Ghanees kreeg geen visum omdat hij vorige zomer is aangeklaagd voor vijf verkrachtingen en een aanranding.

24 minuten geleden
Frankrijk en Mbappé maken pas na rust indruk bij zege op Senegal

EAST RUTHERFORD (ANP) - Frankrijk heeft zijn eerste wedstrijd op het WK voetbal met 3-1 gewonnen van Senegal. De ploeg van bondscoach Didier Deschamps maakte in het New York New Jersey Stadium voor rust zijn reputatie als een van de grote kanshebbers op de titel niet waar, maar had geluk dat Senegal vergat te profiteren van het matige optreden.

28 minuten geleden
Neymar traint individueel bij Brazilië na kuitblessure

EAST RUTHERFORD (ANP/RTR) - De Braziliaanse sterspeler Neymar heeft voor het eerst tijdens het WK voetbal op het veld getraind. De 34-jarige aanvaller is herstellende van een kuitblessure, die hij eind mei opliep. Hij miste daardoor het gelijkspel tegen Marokko van zondag (1-1).

29 minuten geleden
Bondscoach stuntploeg Kaapverdië: 'kleine landen' horen op het WK

ATLANTA (ANP) - Een trotse bondscoach Pedro Leitão Brito vindt dat Kaapverdië bewezen heeft dat zogenoemde 'kleinere' teams iets toevoegen op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De voetbalwereld kent steeds minder grenzen", genoot hij nog even na van de stunt maandag tegen Europees kampioen Spanje (0-0). "Kleinere landen zonder indrukwekkende erelijst hebben net zo goed het recht om het op te nemen tegen teams van een hoger niveau."

4 uur geleden
NEC bevestigt vertrek doelman Cillessen

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft het vertrek van doelman Jasper Cillessen bevestigd. De 37-jarige oud-international maakte maandag op Instagram al bekend dat hij niet inging op een aanbieding om zijn contract met één jaar te verlengen.

6 uur geleden
Verdediger Rüdiger verlengt aflopende contract bij Real tot 2027

MADRID (ANP) - Antonio Rüdiger heeft zijn aflopende contract bij Real Madrid met een jaar verlengd tot medio 2027. Dat meldt de voetbalclub uit de Spaanse hoofdstad dinsdag.

10 uur geleden
Franse nummer 2 Lens stelt Duitser Toppmöller aan als trainer

LENS (ANP/DPA) - RC Lens heeft de Duitser Dino Toppmöller aangesteld als nieuwe trainer. De Franse nummer 2 van afgelopen seizoen raakte succescoach Pierre Sage maandag kwijt aan Crystal Palace. Toppmöller heeft voor twee seizoenen getekend bij de Champions League-deelnemer van komend seizoen.

13 uur geleden