FC Twente op eigen veld kansloos tegen RKC
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren. De Enschedese formatie van trainer Ron Jans ging op eigen veld onderuit tegen RKC Waalwijk, 0-2. De Brabanders vonden door de verrassende zege aansluiting met de middenmoot.
Halverwege leidde RKC al met 0-2 door doelpunten van Cyril Ngonge en Finn Stokkers. Opvallend was dat beide treffers werden voorbereid door Ola John, de speler die jaren geleden zijn loopbaan als profvoetballer begon bij FC Twente. De aanvaller viel halverwege geblesseerd uit.
Voor de thuisclub was Danilo al in de openingsfase het dichtst bij een doelpunt. De Braziliaanse topschutter tikte de bal op de paal na een hoekschop van Gijs Smal. Danilo werd na een uur gewisseld door Jans. Met enkele fraaie acties voorkwam doelman Joël Drommel van FC Twente dat RKC verder uitliep.
FC Twente, dat vorige week nog gelijkspeelde tegen PSV (1-1), had eerder deze competitie alleen van FC Utrecht verloren.
FC Twente speelde de 1800e wedstrijd in de Eredivisie. Alleen PSV (2161), Ajax (2160), Feyenoord (2160) en Sparta (1821) bereikten deze mijlpaal al eens eerder.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
9 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
10 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
13 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De kans bestaat dat Lionel Messi deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn zesde WK voetbal gaat spelen. De 38-jarige Argentijn, die zelf nog geen uitsluitsel heeft gegeven over zijn WK-deelname, maakt deel uit van de voorselectie van bondscoach Lionel Scaloni die maandag bekend werd.
13 uur geledenSARAJEVO (ANP) - Bosnië en Herzegovina heeft als eerste de WK-selectie bekendgemaakt. En dat terwijl het land zich als een van de laatsten kwalificeerde, door Italië na strafschoppen te verslaan in de play-offs.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Trainer Robin Veldman van sc Heerenveen hoopt zich zondag in de laatste competitiewedstrijd tegen Ajax alsnog te verzekeren van het thuisvoordeel in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal. Dat zei de coach maandag, na het restant van het zondag gestaakte duel met NAC Breda.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
17 uur geleden