FC Twente op eigen veld kansloos tegen RKC
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren. De Enschedese formatie van trainer Ron Jans ging op eigen veld onderuit tegen RKC Waalwijk, 0-2. De Brabanders vonden door de verrassende zege aansluiting met de middenmoot.
Halverwege leidde RKC al met 0-2 door doelpunten van Cyril Ngonge en Finn Stokkers. Opvallend was dat beide treffers werden voorbereid door Ola John, de speler die jaren geleden zijn loopbaan als profvoetballer begon bij FC Twente. De aanvaller viel halverwege geblesseerd uit.
Voor de thuisclub was Danilo al in de openingsfase het dichtst bij een doelpunt. De Braziliaanse topschutter tikte de bal op de paal na een hoekschop van Gijs Smal. Danilo werd na een uur gewisseld door Jans. Met enkele fraaie acties voorkwam doelman Joël Drommel van FC Twente dat RKC verder uitliep.
FC Twente, dat vorige week nog gelijkspeelde tegen PSV (1-1), had eerder deze competitie alleen van FC Utrecht verloren.
FC Twente speelde de 1800e wedstrijd in de Eredivisie. Alleen PSV (2161), Ajax (2160), Feyenoord (2160) en Sparta (1821) bereikten deze mijlpaal al eens eerder.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
37 minuten geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
46 minuten geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van middenvelder Ryan Fosso. De 23-jarige Zwitser maakt een transfer naar Sturm Graz.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - PSV heeft met een 4-1-overwinning tegen FC Den Bosch de kwartfinale van de KNVB-beker bereikt. De kampioen van Nederland kwam in Stadion De Vliert geen moment in de problemen tegen de huidige nummer 7 van de eerste divisie.
1 uur geledenNAPELS (ANP) - Napoli heeft voor de derde keer op rij gelijkgespeeld in de Serie A. De regerend kampioen kwam in Napels niet verder dan 0-0 tegen Parma. Vorige week speelde de nummer 3 van Italië gelijk tegen Hellas Verona (2-2) en Internazionale (2-2).
3 uur geledenTANGER (ANP) - Senegal staat zondag in de finale van de Afrika Cup. De 'Leeuwen van Teranga' wonnen woensdag in Tanger in de halve finale met 1-0 van Egypte. Senegal speelt in de eindstrijd tegen de winnaar van de wedstrijd tussen gastland Marokko en Nigeria. Die twee landen spelen woensdagavond tegen elkaar in Rabat.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Youri Baas mist de uitwedstrijd van Ajax tegen AZ in de achtste finale van de KNVB-beker. De verdediger is niet fit en ontbreekt in de selectie van de bezoekers uit Amsterdam.
4 uur geleden