FC Twente neemt keeper Unnerstall transfervrij over van PSV
ENSCHEDE (ANP) - Doelman Lars Unnerstall verlaat komende zomer PSV voor FC Twente. De 30-jarige Duitser tekent in Enschede een contract voor vier seizoenen. FC Twente hoeft geen transfersom voor hem te betalen.
FC Twente was op zoek naar een doelman omdat Joel Drommel aan het einde van het seizoen zijn loopbaan bij een andere club wil vervolgen. "We wilden niet te lang wachten om een goede ervaren doelman binnen te halen", laat technisch directeur Jan Streuer van de club uit Enschede weten.
"Lars is voor FC Twente een geweldige doelman", zegt Streuer over de Duitser die bij PSV tweede keus is achter eerste doelman Yvon Mvogo. "Hij speelt al een aantal seizoenen in de Eredivisie en heeft zich veelvuldig kunnen onderscheiden. Dat heeft hij bij VVV gedaan, maar ook in zijn wedstrijden voor PSV. Hij heeft een ruime ervaring en barst ook van de ambities. Daarom is het mooi dat we een contract voor vier seizoenen zijn overeengekomen."
"Ik had na de gesprekken met Jan Streuer en Ron Jans snel een goed gevoel bij FC Twente", vertelt Unnerstall. "De club is ambitieus, net als ik. Ik kom uit de buurt en ken FC Twente vrij goed. Met Schalke 04 hebben we hier gespeeld en dan zie je wat voor mooie club dit is met haar supporters en de sfeer in het stadion. Hopelijk is dat volgend seizoen weer terug."
Unnerstall verdedigde 47 wedstrijden het doel van Schalke 04. Hij speelde later ook voor FC Aarau, Fortuna Düsseldorf en VVV-Venlo.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Doelman Youri Schoonderwaldt gaat definitief van Sparta Rotterdam naar VVV-Venlo. De 26-jarige keeper speelde vorig seizoen al op huurbasis voor de club uit de Keuken Kampioen Divisie, waar hij eerste doelman was. Hij tekende voor twee seizoenen in Venlo.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afscheid genomen van middenvelder Branco van den Boomen. De twee partijen bereikten overeenstemming over het beëindigen van zijn contract, dat nog liep tot de zomer van 2027.
6 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Noorse sterspeler Erling Haaland heeft de rol van underdog omarmd voor de wedstrijd in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Engeland. "Ik denk dat er een paar duidelijke favorieten op het WK zijn en Engeland is er daar één van. Ik vind dat jullie elk greintje druk op de Engelse jongens moeten leggen", zei de spits van Manchester City met een knipoog tegen journalisten.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Willem van der Linden treedt per 17 augustus als algemeen directeur in dienst bij Vitesse. Dat maakte de club uit de Keuken Kampioen Divisie bekend op de eigen website. Van der Linden komt over van RKC Waalwijk, waar hij sinds medio 2024 dezelfde functie vervulde.
7 uur geledenINGLEWOOD (ANP/DPA) - Bondscoach Rudi Garcia van België maakt zich geen zorgen over de eventuele vijandige sfeer in het Los Angeles Stadium bij de wedstrijd in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Spanje. Amerikaanse fans zouden mogelijk op de hand van de tegenstander kunnen zijn, na de zege van België op de Verenigde Staten in de achtste finales. Een duel dat in het teken stond van de veelbesproken rode kaart van de Amerikaan Folarin Balogun.
8 uur geledenFOXBOROUGH (ANP/RTR) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van Marokko was realistisch na de verloren kwartfinale op het WK voetbal tegen Frankrijk (0-2). "We moeten erkennen dat ze een geweldig team hebben", zei hij over tegenstander Frankrijk.
9 uur geledenFOXBOROUGH (ANP/AFP) - Aanvoerder Kylian Mbappé heeft Frankrijk gerustgesteld na zijn wissel tijdens de gewonnen kwartfinale op het WK voetbal tegen Marokko (2-0). De 27-jarige sterspeler werd een kwartier voor tijd vervangen door Jean-Philippe Mateta. "Het gaat goed met me", zei hij na afloop van het duel in het Boston Stadium.
9 uur geleden