Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente neemt in slotfase afstand van Heerenveen

FC Twente neemt in slotfase afstand van Heerenveen

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de competitie hervat met een overwinning op sc Heerenveen. In Enschede werd het 2-0 voor de thuisclub. FC Twente staat daardoor voorlopig op de vijfde plaats.

Manfred Ugalde opende de score in de 77e minuut. De kort daarvoor ingevallen aanvaller uit Costa Rica profiteerde van een blunder van Xavier Mous. De nummer 1 in het Friese doel schoof de bal zo maar in de voeten van de spits. Enkele minuten voor tijd benutte Ricky van Wolfswinkel nog een strafschop.

"Het was mijn fout", zei Mous naderhand bij ESPN. "Ik heb in de kleedkamer ook meteen mijn excuses aangeboden. Dit had niet mogen gebeuren. Maar de jongens reageerden netjes, ze zeiden: maak het niet groter dan het is. Wij maken twintig fouten, jij één en die breekt ons dan op. Maar vergeet niet dat je het verder heel goed doet."

Afwerking

Bij eerdere kansen voor Dimitrios Limnios en Virgil Misidjan was FC Twente wat onzorgvuldig in de afwerking. Van Wolfswinkel had de pech dat zijn inzet na een mooie aanval goed door Mous werd gepareerd. Aan de andere kant stuitte Filip Stevanovic binnen een minuut twee keer op de Enschedese keeper Lars Unnerstall. Een schot van Siem de Jong ging via de knie van een verdediger over.

Bij FC Twente ontbraken Ramiz Zerrouki (Afrika Cup), Michal Sadilek (geschorst) en Wout Brama (geblesseerd). Trainer Ron Jans stelde daarom een vrij onervaren middenveld op, met Casper Staring en Jesse Bosch naast de wel gelouterde Michel Vlap. De laatste, oud-speler van Heerenveen, werd ongeveer een kwartier voor tijd gewisseld.

Bij FC Twente viel aanvoerder Robin Pröpper vlak voor rust geblesseerd uit. Hij meldde later dat het wel meeviel met de ernst van de blessure.

Meer uit Voetbal

Hoofdrol Feyenoorder Hadj Moussa in laatste groepsduel Algerije

RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.

9 uur geleden
Linksback Hartman op Instagram: ik ga niet naar Ajax

BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.

10 uur geleden
Hartoperatie voormalig Braziliaans international Roberto Carlos

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.

11 uur geleden
Slot zit niet te wachten op herhaling van 'chaotisch gelijkspel'

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.

12 uur geleden
Boete oud-Ajacied Traoré op Afrika Cup voor beledigen arbiter

RABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.

12 uur geleden
Guardiola wil Rodri na blessure snel weer speelminuten geven

MANCHESTER (ANP/RTR) - Rodri is fit genoeg om zijn rentree bij Manchester City te maken. De 29-jarige Spaanse spelmaker zat zaterdag in de uitwedstrijd tegen Nottingham Forest al op de reservebank, maar kwam toen nog niet in actie.

13 uur geleden
Real Madrid begint nieuwe jaar zonder geblesseerde Mbappé

MADRID (ANP) - Real Madrid begint het nieuwe jaar zonder Kylian Mbappé. De Franse aanvaller heeft een verstuiking aan zijn linkerknie, meldt de Spaanse voetbalclub in een korte verklaring.

14 uur geleden