FC Twente neemt in slotfase afstand van Heerenveen
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de competitie hervat met een overwinning op sc Heerenveen. In Enschede werd het 2-0 voor de thuisclub. FC Twente staat daardoor voorlopig op de vijfde plaats.
Manfred Ugalde opende de score in de 77e minuut. De kort daarvoor ingevallen aanvaller uit Costa Rica profiteerde van een blunder van Xavier Mous. De nummer 1 in het Friese doel schoof de bal zo maar in de voeten van de spits. Enkele minuten voor tijd benutte Ricky van Wolfswinkel nog een strafschop.
"Het was mijn fout", zei Mous naderhand bij ESPN. "Ik heb in de kleedkamer ook meteen mijn excuses aangeboden. Dit had niet mogen gebeuren. Maar de jongens reageerden netjes, ze zeiden: maak het niet groter dan het is. Wij maken twintig fouten, jij één en die breekt ons dan op. Maar vergeet niet dat je het verder heel goed doet."
Afwerking
Bij eerdere kansen voor Dimitrios Limnios en Virgil Misidjan was FC Twente wat onzorgvuldig in de afwerking. Van Wolfswinkel had de pech dat zijn inzet na een mooie aanval goed door Mous werd gepareerd. Aan de andere kant stuitte Filip Stevanovic binnen een minuut twee keer op de Enschedese keeper Lars Unnerstall. Een schot van Siem de Jong ging via de knie van een verdediger over.
Bij FC Twente ontbraken Ramiz Zerrouki (Afrika Cup), Michal Sadilek (geschorst) en Wout Brama (geblesseerd). Trainer Ron Jans stelde daarom een vrij onervaren middenveld op, met Casper Staring en Jesse Bosch naast de wel gelouterde Michel Vlap. De laatste, oud-speler van Heerenveen, werd ongeveer een kwartier voor tijd gewisseld.
Bij FC Twente viel aanvoerder Robin Pröpper vlak voor rust geblesseerd uit. Hij meldde later dat het wel meeviel met de ernst van de blessure.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
56 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
3 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
6 uur geleden