FC Twente neemt in slotfase afstand van Heerenveen
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de competitie hervat met een overwinning op sc Heerenveen. In Enschede werd het 2-0 voor de thuisclub. FC Twente staat daardoor voorlopig op de vijfde plaats.
Manfred Ugalde opende de score in de 77e minuut. De kort daarvoor ingevallen aanvaller uit Costa Rica profiteerde van een blunder van Xavier Mous. De nummer 1 in het Friese doel schoof de bal zo maar in de voeten van de spits. Enkele minuten voor tijd benutte Ricky van Wolfswinkel nog een strafschop.
"Het was mijn fout", zei Mous naderhand bij ESPN. "Ik heb in de kleedkamer ook meteen mijn excuses aangeboden. Dit had niet mogen gebeuren. Maar de jongens reageerden netjes, ze zeiden: maak het niet groter dan het is. Wij maken twintig fouten, jij één en die breekt ons dan op. Maar vergeet niet dat je het verder heel goed doet."
Afwerking
Bij eerdere kansen voor Dimitrios Limnios en Virgil Misidjan was FC Twente wat onzorgvuldig in de afwerking. Van Wolfswinkel had de pech dat zijn inzet na een mooie aanval goed door Mous werd gepareerd. Aan de andere kant stuitte Filip Stevanovic binnen een minuut twee keer op de Enschedese keeper Lars Unnerstall. Een schot van Siem de Jong ging via de knie van een verdediger over.
Bij FC Twente ontbraken Ramiz Zerrouki (Afrika Cup), Michal Sadilek (geschorst) en Wout Brama (geblesseerd). Trainer Ron Jans stelde daarom een vrij onervaren middenveld op, met Casper Staring en Jesse Bosch naast de wel gelouterde Michel Vlap. De laatste, oud-speler van Heerenveen, werd ongeveer een kwartier voor tijd gewisseld.
Bij FC Twente viel aanvoerder Robin Pröpper vlak voor rust geblesseerd uit. Hij meldde later dat het wel meeviel met de ernst van de blessure.
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Matías Almeyda is woensdag voor zeven wedstrijden geschorst nadat hij afgelopen weekend een rode kaart kreeg bij het duel tussen Sevilla en Alavés (1-1). De Argentijnse coach van Sevilla werd weggestuurd, maar liep daarna boos het veld in om bezwaar te maken bij de scheidsrechter.
2 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Spelers van Real Madrid zijn boos op Benfica-speler Gianluca Prestianni na zijn vermeende racistische uitlatingen tegen Real Madrid-aanvaller Vinicius Júnior dinsdagavond. Onder anderen vedette Kylian Mbappé zegt de opmerkingen te hebben gehoord. "We kunnen niet accepteren dat een speler in het belangrijkste Europese toernooi zich zo gedraagt. Deze man verdient het niet meer om in de Champions League te spelen", zei Mbappé na de 1-0-zege in Lissabon.
5 uur geledenLISSABON (ANP) - Real Madrid heeft het uitduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League gewonnen (0-1). Vinicius Júnior gaf de koploper van La Liga een goede uitgangspositie voor de achtste finales. De return is volgende week woensdag in de hoofdstad van Spanje.
18 uur geledenWENEN (ANP) - Red Bull Salzburg heeft afscheid genomen van trainer Thomas Letsch. De leiding van de club uit Oostenrijk is ontevreden over de laatste resultaten. Onder leiding van de voormalige coach van Vitesse haalde de club slechts 1 punt uit de laatste twee competitieduels. "Na een zorgvuldige analyse ben ik tot de conclusie gekomen dat Red Bull Salzburg een nieuwe impuls nodig heeft", aldus sportief directeur Marcus Mann in een verklaring.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC heeft voor de tweede keer op rij punten in de Eredivisie verloren. De club uit Nijmegen bleef steken op een gelijkspel in de zondag gestaakte wedstrijd tegen Sparta Rotterdam (1-1), na een nederlaag afgelopen woensdag tegen FC Utrecht (1-3).
19 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
20 uur geleden