
FC Twente na bliksemstart probleemloos langs FC Volendam
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft aansluiting gehouden met de bovenste ploegen in de Eredivisie. De ploeg van trainer Ron Jans boekte een eenvoudige 3-0-overwinning op FC Volendam. Alle treffers vielen in een tijdsbestek van 241 seconden in de eerste helft.
Twente staat na de zege met 40 punten op de vijfde plaats. Het verschil met koploper Feyenoord is 6 punten. Volendam blijft op de vijftiende plaats staan, 1 punt boven de degradatiezone.
Twente kon wel weer eens een overwinning gebruiken. De laatste drie competitiewedstrijden eindigden in een gelijkspel, terwijl Ajax afgelopen week te sterk was in het toernooi om de KNVB-beker. De Tukkers hadden zich echter tegen Volendam halverwege de eerste helft al min of meer verzekerd van de zege.
Fraaie doelpunten
De thuisploeg opende in de 16e minuut op fraaie wijze de score. Joshua Brenet plukte een dieptepass van Robin Pröpper uit de lucht, waarna hij met zijn tweede contact de bal langs keeper Filip Stankovic tikte. Na een fout van Josh Flint maakte Vaclav Cerny tachtig seconden later beheerst de 2-0. Mees Hilgers voegde even later de derde treffer toe, nadat Pröpper een corner voor zijn voeten had gekopt.
Pröpper leek na zijn twee assists zelf ook nog te scoren, maar Ricky van Wolfswinkel stond buitenspel in de aanloop naar het doelpunt. Volendam kwam via Robert Mühren nog dicht bij een treffer, maar de spits kreeg zijn voet niet achter een vrije trap van Carel Eiting. Twente raakte in de tweede helft via Cerny en Michel Vlap nog twee keer het aluminium, maar gescoord werd er niet meer.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis zit niet in de wedstrijdselectie van Ajax voor de thuiswedstrijd tegen Internazionale van woensdag in de Champions League. "Hij gaat het niet redden, Steven heeft wat spierklachten en is niet fit genoeg om te kunnen spelen", zei trainer John Heitinga op een persconferentie in de Johan Cruijff ArenA.
32 minuten geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink (38) gaat bouwen aan een Nederlands elftal "dat moeilijker te verslaan moet zijn". "Vooral in verdedigend opzicht is winst te behalen", zei de nieuwe bondscoach van de vrouwen bij zijn presentatie drie weken na zijn aanstelling aan de media in Zeist. Veurink is de opvolger van Andries Jonker wiens contract na het EK niet werd verlengd.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis moet de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League vermoedelijk aan zich voorbij laten gaan. De 33-jarige aanvaller ontbrak dinsdag op de laatste training voor het duel met de Italianen wegens fysieke klachten.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Atlético Madrid mist woensdag in de uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League Julián Álvarez. De Spaanse club meldt dat de Argentijnse aanvaller niet fit is nadat hij zaterdag in het competitieduel met Villarreal (2-0) halverwege was uitgevallen.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Feyenoord hoeft aanvaller Anis Hadj Moussa maar één duel te missen naar aanleiding van zijn rode kaart van zaterdag in de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen (1-0). Feyenoord en Hadj Moussa gingen niet akkoord met een schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal, die pleitte voor een schorsing van drie duels waarvan één voorwaardelijk.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - John van den Brom is de nieuwe trainer van FC Twente. De 58-jarige Amersfoorter ondertekent bij de Enschedeërs een contract tot het einde van dit seizoen. Van den Brom is de opvolger van Joseph Oosting, die anderhalve week geleden wegens teleurstellende resultaten werd ontslagen.
17 uur geledenNYON (ANP/RTR) - De Europese voetbalbond UEFA en de internationale spelersvakbond FIFPRO waarschuwen dat de overvolle speelkalender een kantelpunt heeft bereikt. Voorzitters Aleksander Ceferin (UEFA) en David Terrier (FIFPRO) doen dat maandag in een gezamenlijke verklaring, die volgt op kritiek van onder meer FC Barcelona en Paris Saint-Germain op de voetbalbonden van Spanje en Frankrijk.
19 uur geleden