Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente na bliksemstart probleemloos langs FC Volendam

FC Twente na bliksemstart probleemloos langs FC Volendam

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft aansluiting gehouden met de bovenste ploegen in de Eredivisie. De ploeg van trainer Ron Jans boekte een eenvoudige 3-0-overwinning op FC Volendam. Alle treffers vielen in een tijdsbestek van 241 seconden in de eerste helft.

Twente staat na de zege met 40 punten op de vijfde plaats. Het verschil met koploper Feyenoord is 6 punten. Volendam blijft op de vijftiende plaats staan, 1 punt boven de degradatiezone.

Twente kon wel weer eens een overwinning gebruiken. De laatste drie competitiewedstrijden eindigden in een gelijkspel, terwijl Ajax afgelopen week te sterk was in het toernooi om de KNVB-beker. De Tukkers hadden zich echter tegen Volendam halverwege de eerste helft al min of meer verzekerd van de zege.

Fraaie doelpunten

De thuisploeg opende in de 16e minuut op fraaie wijze de score. Joshua Brenet plukte een dieptepass van Robin Pröpper uit de lucht, waarna hij met zijn tweede contact de bal langs keeper Filip Stankovic tikte. Na een fout van Josh Flint maakte Vaclav Cerny tachtig seconden later beheerst de 2-0. Mees Hilgers voegde even later de derde treffer toe, nadat Pröpper een corner voor zijn voeten had gekopt.

Pröpper leek na zijn twee assists zelf ook nog te scoren, maar Ricky van Wolfswinkel stond buitenspel in de aanloop naar het doelpunt. Volendam kwam via Robert Mühren nog dicht bij een treffer, maar de spits kreeg zijn voet niet achter een vrije trap van Carel Eiting. Twente raakte in de tweede helft via Cerny en Michel Vlap nog twee keer het aluminium, maar gescoord werd er niet meer.

Meer uit Voetbal

Minuut stilte bij Nederland - Duitsland voor Bartina Koeman

ZEIST (ANP) - Vlak voor de interland in de Nations League tussen Nederland en Duitsland in de Johan Cruijff ArenA is er een minuut stilte om Bartina Koeman te herdenken. Dat meldt de KNVB.

7 uur geleden
Casparij en City beginnen Champions League met 2-2 bij Bayern

MÜNCHEN (ANP) - Kerstin Casparij is de Champions League met haar club Manchester City begonnen met een 2-2-gelijkspel bij Bayern München. De Oranje-international maakte in de 28e minuut een eigen doelpunt, waardoor haar ploeg op een 2-0-achterstand kwam. Door doelpunten van Beth Mead en Carlotta Wamser pakte City alsnog een punt.

8 uur geleden
Real Madrid wil af van La Liga-voorzitter Tebas na kritiek

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.

11 uur geleden
Ajacied Dolberg langere tijd aan de kant door blessure bij Denen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.

13 uur geleden
KNVB na brief Infantino: vertrouwen hiermee nog niet hersteld

ZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.

14 uur geleden
Borussia Mönchengladbach stelt Blessin aan als nieuwe trainer

MÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.

14 uur geleden
Real Madrid-aanvoerder Valverde loopt enkelblessure op

MADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).

15 uur geleden