FC Twente mogelijk tegen Fiorentina in play-off Conference League
NYON (ANP) - Het Italiaanse Fiorentina is mogelijk de laatste tegenstander van FC Twente in de voorronden van de Conference League. Eerst moet de club uit Enschede vanaf donderdag afrekenen met het Servische FK Cukaricki. AZ neemt het in de play-offronde, als het eerst wint van Dundee United, op tegen Riga FC uit Letland of het Portugese Gil Vicente FC.
De wedstrijden in de play-offs zijn op donderdag 18 augustus en 25 augustus. FC Twente speelt eerst uit, AZ eerst thuis. De winnaars plaatsen zich voor de groepsfase.
Voor Twente wordt het Europese duel van donderdag in Servië het eerste van het seizoen. Een week later is de return. AZ rekende al af met FK Tuzla City uit Bosnië en Herzegovina. De club uit Enschede werd afgelopen seizoen vierde in de Eredivisie en plaatste zich op die manier voor de voorrondes, de Alkmaarders wonnen de play-offs om Europees voetbal.
Instromer
Fiorentina eindigde vorig seizoen in Italië als zevende en stroomt pas in deze laatste voorronde van de Conference League in.
Riga FC heeft er net als AZ al Europese duels op zitten, voor Gil Vicente begint het Europese seizoen deze week met het duel met de club uit Letland. Riga FC staat nu derde in Letland, waar het seizoen al een tijd bezig is. Gil Vicente werd vijfde in Portugal.
Trainer Mark van Bommel moet met Royal Antwerp FC in de play-offronde eventueel naar IJsland of Turkije. Voor het treffen met Breidablik of Istanbul Basaksehir moet eerst Lillestrøm worden uitgeschakeld.
Meer uit Voetbal
RIYADH (ANP/RTR) - Cristiano Ronaldo verwacht zijn voetbalcarrière binnen een of twee jaar te beëindigen. Dat zei de 40-jarige Portugees dinsdag tijdens een videogesprek in het kader van een conferentie over toerisme en investeringen in Saudi-Arabië. De vedette van het Saudische Al-Nassr kondigde vorige week al aan "snel" na het WK van volgende zomer te stoppen, maar gaf daarbij geen termijn.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Emmanuel Emegha traint dinsdag al mee met het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van Strasbourg verscheen aan het begin van de middag op het veld in Zeist, samen met 24 andere internationals.
8 uur geledenWARSCHAU (ANP) - Polen mist een flink aantal internationals als het vrijdagavond in het nationale stadion van Warschau aantreedt tegen het Nederlands elftal. Bondscoach Jan Urban kampt volgens verschillende Poolse media met meerdere blessuregevallen en enkele schorsingen. Polen strijdt met Oranje om de winst van Groep G en daarmee om rechtstreekse kwalificatie voor het WK voetbal van 2026.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Spits Emanuel Emegha is voor het eerst opgeroepen voor het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige aanvaller van Strasbourg aan zijn selectie toegevoegd, omdat nog niet duidelijk is of Wout Weghorst kan spelen tegen Polen. "De Ajacied is niet helemaal fit en de komende dagen moeten uitwijzen in hoeverre hij aanstaande vrijdag inzetbaar is", meldt de KNVB.
10 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Atlético Madrid-spelers Julián Álvarez, Nahuel Molina en Giuliano Simeone kunnen niet met Argentinië meedoen in het uitduel met Angola, omdat ze niet op tijd zijn gevaccineerd. De voetballers hebben een inenting nodig tegen gele koorts om mee te kunnen doen in het oefenduel van vrijdag in Luanda.
11 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft trainer Ivan Juric ontslagen. De Kroaat verving in juni Gian Piero Gasperini, die Atalanta verruilde voor AS Roma.
1 dag geledenZEIST (ANP) - De kans bestaat dat Ronald Koeman na het WK van volgend jaar stopt als bondscoach van het Nederlands elftal. "Dat is een mogelijkheid. Daar denk ik zo af en toe wel eens over na", zei hij maandag op een persconferentie in Zeist, waar hij zijn selectie toelichtte voor de laatste twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Litouwen.
1 dag geleden