FC Twente mogelijk tegen Fenerbahçe van Tadic in Conference League
NYON (ANP) - FC Twente treft mogelijk de Turkse topclub Fenerbahçe in de play-offs van de Conference League. De ploeg van trainer Joseph Oosting moet zelf in de derde voorronde eerst af zien te rekenen met Riga FC uit Letland. Fenerbahçe strijdt met de Sloveense club Maribor om een plek in de laatste voorronde van het derde Europese bekertoernooi.
De Servische aanvaller Dusan Tadic verruilde Ajax deze zomer voor de club uit Istanbul. Tussen 2012 en 2014 speelde Tadic voor FC Twente. Fenerbahçe versterkte zich ook met Sebastian Szymanski, die vorig seizoen kampioen werd met Feyenoord.
AZ lootte maandag op het hoofdkantoor van de Europese voetbalbond UEFA in Nyon eveneens mee voor de play-offs van de Conference League. De Alkmaarders spelen tegen FC Arouca uit Portugal of de Noorse club SK Brann als ze in de derde voorronde weten te winnen van FC Santa Coloma uit Andorra.
Verlenging
FC Twente rekende in de tweede voorronde af met de Zweedse club Hammarby IF, al hadden de Tukkers daar in de return wel een verlenging voor nodig. Sem Steijn, die in Enschede het enige doelpunt had gemaakt, tekende in het extra half uur voor de 1-1 en leidde Twente zo een ronde verder.
De ploeg van Oosting speelt donderdag thuis tegen Riga, de return is een week later. AZ begint tegen Santa Coloma met een uitwedstrijd. De play-offs zijn op 24 en 31 augustus. De winnaars plaatsen zich voor de groepsfase van de Conference League.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
7 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
11 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
14 uur geleden