Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente mogelijk tegen Fenerbahçe van Tadic in Conference League

FC Twente mogelijk tegen Fenerbahçe van Tadic in Conference League

NYON (ANP) - FC Twente treft mogelijk de Turkse topclub Fenerbahçe in de play-offs van de Conference League. De ploeg van trainer Joseph Oosting moet zelf in de derde voorronde eerst af zien te rekenen met Riga FC uit Letland. Fenerbahçe strijdt met de Sloveense club Maribor om een plek in de laatste voorronde van het derde Europese bekertoernooi.

De Servische aanvaller Dusan Tadic verruilde Ajax deze zomer voor de club uit Istanbul. Tussen 2012 en 2014 speelde Tadic voor FC Twente. Fenerbahçe versterkte zich ook met Sebastian Szymanski, die vorig seizoen kampioen werd met Feyenoord.

AZ lootte maandag op het hoofdkantoor van de Europese voetbalbond UEFA in Nyon eveneens mee voor de play-offs van de Conference League. De Alkmaarders spelen tegen FC Arouca uit Portugal of de Noorse club SK Brann als ze in de derde voorronde weten te winnen van FC Santa Coloma uit Andorra.

Verlenging

FC Twente rekende in de tweede voorronde af met de Zweedse club Hammarby IF, al hadden de Tukkers daar in de return wel een verlenging voor nodig. Sem Steijn, die in Enschede het enige doelpunt had gemaakt, tekende in het extra half uur voor de 1-1 en leidde Twente zo een ronde verder.

De ploeg van Oosting speelt donderdag thuis tegen Riga, de return is een week later. AZ begint tegen Santa Coloma met een uitwedstrijd. De play-offs zijn op 24 en 31 augustus. De winnaars plaatsen zich voor de groepsfase van de Conference League.

Meer uit Voetbal

Spits Meerdink na lang blessureleed terug in selectie AZ

ALKMAAR (ANP) - Mexx Meerdink is na maanden afwezigheid terug in de selectie van AZ. De spits is inzetbaar in de uitwedstrijd tegen Excelsior komende zaterdag, meldde trainer Leeroy Echteld op de clubsite. Ook middenvelder Sven Mijnans is hersteld van zijn blessure en kan tegen Excelsior zijn rentree maken.

4 minuten geleden
Feyenoord moet nog even wachten op debuut nieuwkomer Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie moet nog even geduld hebben voordat hij een beroep kan doen op nieuwkomer Raheem Sterling. De 31-jarige Engelsman werd donderdag transfervrij aangetrokken, maar wacht nog op een werkvergunning en moet nog wedstrijdfit worden. Dat zei Van Persie vrijdag tijdens een persconferentie.

1 uur geleden
Topscorer Ueda nog onzeker voor duel Feyenoord met Go Ahead

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onzeker of Feyenoord-trainer Robin van Persie zondag de beschikking heeft over Ayase Ueda voor het thuisduel met Go Ahead Eagles. De topscorer van de Eredivisie was niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd tegen FC Utrecht (0-1) van vorig weekend.

2 uur geleden
Minimaal 4000 Oranjefans bij groepsduels van Nederland op WK

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal hebben grote belangstelling voor de wedstrijden van Oranje op het WK. De KNVB heeft alle beschikbare tickets voor de drie groepsduels op de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico snel uitverkocht. Dat betekent dat er minimaal 4000 fans van Oranje op de tribunes zitten als de spelers van bondscoach Ronald Koeman in actie komen in Dallas, Houston en Kansas City.

3 uur geleden
Boete en voorwaardelijke straf voor AZ om vuurwerk tegen Utrecht

ALKMAAR (ANP) - AZ is door de onafhankelijke aanklager betaald voetbal bestraft met een boete van 10.000 euro vanwege het afgestoken vuurwerk tijdens het thuisduel met FC Utrecht op 26 oktober. Dat meldt de club uit Alkmaar.

4 uur geleden
Liverpool-coach Slot prijst fitheid en toewijding Van Dijk

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft aanvoerder Virgil van Dijk geprezen voor zijn fitheid en zijn toewijding. "Hij is van levensbelang", zei de coach bij de persconferentie voor het duel in de FA Cup met Brighton & Hove Albion van zaterdag. De 34-jarige Oranje-international heeft dit seizoen de meeste minuten gespeeld in de selectie van de nummer 6 van de Premier League.

5 uur geleden
Oranje begint en eindigt in Nations League tegen Duitsland

NYON (ANP) - Het Nederlands elftal begint de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League met een thuiswedstrijd tegen Duitsland. Dat maakte de UEFA vrijdag bekend. Het duel staat op 24 september op het programma. Oranje sluit op 16 november de groepsfase af met het uitduel in Duitsland. Servië en Griekenland zijn de andere landen in de poule.

7 uur geleden