Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente mogelijk tegen Fenerbahçe van Tadic in Conference League

FC Twente mogelijk tegen Fenerbahçe van Tadic in Conference League

NYON (ANP) - FC Twente treft mogelijk de Turkse topclub Fenerbahçe in de play-offs van de Conference League. De ploeg van trainer Joseph Oosting moet zelf in de derde voorronde eerst af zien te rekenen met Riga FC uit Letland. Fenerbahçe strijdt met de Sloveense club Maribor om een plek in de laatste voorronde van het derde Europese bekertoernooi.

De Servische aanvaller Dusan Tadic verruilde Ajax deze zomer voor de club uit Istanbul. Tussen 2012 en 2014 speelde Tadic voor FC Twente. Fenerbahçe versterkte zich ook met Sebastian Szymanski, die vorig seizoen kampioen werd met Feyenoord.

AZ lootte maandag op het hoofdkantoor van de Europese voetbalbond UEFA in Nyon eveneens mee voor de play-offs van de Conference League. De Alkmaarders spelen tegen FC Arouca uit Portugal of de Noorse club SK Brann als ze in de derde voorronde weten te winnen van FC Santa Coloma uit Andorra.

Verlenging

FC Twente rekende in de tweede voorronde af met de Zweedse club Hammarby IF, al hadden de Tukkers daar in de return wel een verlenging voor nodig. Sem Steijn, die in Enschede het enige doelpunt had gemaakt, tekende in het extra half uur voor de 1-1 en leidde Twente zo een ronde verder.

De ploeg van Oosting speelt donderdag thuis tegen Riga, de return is een week later. AZ begint tegen Santa Coloma met een uitwedstrijd. De play-offs zijn op 24 en 31 augustus. De winnaars plaatsen zich voor de groepsfase van de Conference League.

Meer uit Voetbal

Dijkhuizen nieuwe hoofdtrainer VVV-Venlo

VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.

11 minuten geleden
Verdediger Robertson zet loopbaan voort bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.

42 minuten geleden
Levchenko wil meer ruimte voor spelers om zich uit te spreken

AMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

2 uur geleden
Ondanks ingreep VAR 21 foute beslissingen van scheidsrechters

ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.

4 uur geleden
Voormalig hockeyer, bondscoach en teammanager Jorritsma overleden

AMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.

5 uur geleden
Mexico doet vertrouwen op richting WK met oefenzege op Servië

TOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.

6 uur geleden
Gastland Mexico belooft veilig WK ondanks protesten

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.

7 uur geleden