FC Twente mogelijk tegen Fenerbahçe van Tadic in Conference League
NYON (ANP) - FC Twente treft mogelijk de Turkse topclub Fenerbahçe in de play-offs van de Conference League. De ploeg van trainer Joseph Oosting moet zelf in de derde voorronde eerst af zien te rekenen met Riga FC uit Letland. Fenerbahçe strijdt met de Sloveense club Maribor om een plek in de laatste voorronde van het derde Europese bekertoernooi.
De Servische aanvaller Dusan Tadic verruilde Ajax deze zomer voor de club uit Istanbul. Tussen 2012 en 2014 speelde Tadic voor FC Twente. Fenerbahçe versterkte zich ook met Sebastian Szymanski, die vorig seizoen kampioen werd met Feyenoord.
AZ lootte maandag op het hoofdkantoor van de Europese voetbalbond UEFA in Nyon eveneens mee voor de play-offs van de Conference League. De Alkmaarders spelen tegen FC Arouca uit Portugal of de Noorse club SK Brann als ze in de derde voorronde weten te winnen van FC Santa Coloma uit Andorra.
Verlenging
FC Twente rekende in de tweede voorronde af met de Zweedse club Hammarby IF, al hadden de Tukkers daar in de return wel een verlenging voor nodig. Sem Steijn, die in Enschede het enige doelpunt had gemaakt, tekende in het extra half uur voor de 1-1 en leidde Twente zo een ronde verder.
De ploeg van Oosting speelt donderdag thuis tegen Riga, de return is een week later. AZ begint tegen Santa Coloma met een uitwedstrijd. De play-offs zijn op 24 en 31 augustus. De winnaars plaatsen zich voor de groepsfase van de Conference League.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
9 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
14 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
14 uur geleden