FC Twente mogelijk met Steijn en Hilgers tegen Ajax
ENSCHEDE (ANP) - Trainer Joseph Oosting beslist zaterdag na de training of hij Sem Steijn en Mees Hilgers opneemt in zijn selectie voor de thuiswedstrijd van een dag later tegen Ajax in de Eredivisie. Beide spelers misten donderdag het uitduel met Nice (2-2) in de Europa League. Steijn was afgelopen week ziek. Hilgers is op de weg terug van een lichte blessure.
FC Twente verspeelde tegen Nice een voorsprong van 0-2. "We waren op alle fronten de betere ploeg, maar verzuimden de wedstrijd in het slot te gooien", weet Oosting. "We hebben er genoeg mogelijkheden voor gehad. Zeker op het moment dat de tegenstander met tien man kwam te staan. We hebben erover gesproken en bereiden ons nu voor op Ajax."
Oosting is de afgelopen weken onder de indruk geraakt van Ajax, de huidige nummer 2 van de Eredivisie en Europa League. "Ajax is niet meer te vergelijken met de ploeg van vorig jaar", weet hij. "Velen verwachtten dat Ajax weer een moeilijk seizoen tegemoet zou gaan, maar dat is totaal niet aan de orde. De selectie heeft veel kwaliteit en dat zie je terug in de resultaten. De manier waarop zij van Feyenoord en PSV wonnen, was zeer indrukwekkend. Ook de overwinning van donderdag tegen Maccabi Tel Aviv was opnieuw overtuigend."
Toch ziet Oosting kansen voor FC Twente. "Onze ploeg heeft dit seizoen al vaak laten zien tot veel in staat te zijn, zeker in thuiswedstrijden met ons geweldige publiek. Ik verwacht een open wedstrijd waarin beide ploegen voor de overwinning gaan. Ik ken mijn spelers, zij zullen tot het uiterste gaan voor een goed resultaat."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League de topper tegen Liverpool met 3-2 gewonnen. De ploeg van trainer Michael Carrick staat door de zege steviger op de derde plaats met 64 punten. Liverpool van coach Arne Slot staat vierde met 58 punten.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Esmee Brugts staat met FC Barcelona in de finale van de Champions League. De 22-jarige vleugelverdedigster schakelde met haar Catalaanse club het Duitse Bayern München in de halve finales uit. Na een 1-1-gelijkspel in de heenwedstrijd won FC Barcelona de return in Camp Nou met 4-2. Barça treft de voetbalsters van Olympique Lyon in de finale op 23 mei in het Ullevaal Stadion van Oslo.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Feyenoord heeft een grote stap gezet richting het hoofdtoernooi van de Champions League. De Rotterdammers stelden in de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard teleur en wisten een achterstand in de slotfase pas om te draaien toen Fortuna na een rode kaart voor Paul Gladon met een man minder op het veld kwam te staan. Feyenoord won met 2-1.
3 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle speelt volgend seizoen weer in de Eredivisie. Het elftal van Henry van der Vegt won zondag in eigen huis van het al gedegradeerde Heracles Almelo: 1-0. PEC Zwolle staat na 32 wedstrijden op 37 punten op de twaalfde plaats. Nummer 16 FC Volendam heeft 6 punten minder dan PEC en speelt nog tegen nummer 15 Telstar dat evenveel punten heeft. Het is daardoor onmogelijk dat zowel FC Volendam als Telstar op de ranglijst PEC nog voorbijgaat.
3 uur geleden