FC Twente mogelijk met Steijn en Hilgers tegen Ajax
ENSCHEDE (ANP) - Trainer Joseph Oosting beslist zaterdag na de training of hij Sem Steijn en Mees Hilgers opneemt in zijn selectie voor de thuiswedstrijd van een dag later tegen Ajax in de Eredivisie. Beide spelers misten donderdag het uitduel met Nice (2-2) in de Europa League. Steijn was afgelopen week ziek. Hilgers is op de weg terug van een lichte blessure.
FC Twente verspeelde tegen Nice een voorsprong van 0-2. "We waren op alle fronten de betere ploeg, maar verzuimden de wedstrijd in het slot te gooien", weet Oosting. "We hebben er genoeg mogelijkheden voor gehad. Zeker op het moment dat de tegenstander met tien man kwam te staan. We hebben erover gesproken en bereiden ons nu voor op Ajax."
Oosting is de afgelopen weken onder de indruk geraakt van Ajax, de huidige nummer 2 van de Eredivisie en Europa League. "Ajax is niet meer te vergelijken met de ploeg van vorig jaar", weet hij. "Velen verwachtten dat Ajax weer een moeilijk seizoen tegemoet zou gaan, maar dat is totaal niet aan de orde. De selectie heeft veel kwaliteit en dat zie je terug in de resultaten. De manier waarop zij van Feyenoord en PSV wonnen, was zeer indrukwekkend. Ook de overwinning van donderdag tegen Maccabi Tel Aviv was opnieuw overtuigend."
Toch ziet Oosting kansen voor FC Twente. "Onze ploeg heeft dit seizoen al vaak laten zien tot veel in staat te zijn, zeker in thuiswedstrijden met ons geweldige publiek. Ik verwacht een open wedstrijd waarin beide ploegen voor de overwinning gaan. Ik ken mijn spelers, zij zullen tot het uiterste gaan voor een goed resultaat."
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
11 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
13 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
13 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
14 uur geleden