FC Twente mogelijk met Steijn en Hilgers tegen Ajax
ENSCHEDE (ANP) - Trainer Joseph Oosting beslist zaterdag na de training of hij Sem Steijn en Mees Hilgers opneemt in zijn selectie voor de thuiswedstrijd van een dag later tegen Ajax in de Eredivisie. Beide spelers misten donderdag het uitduel met Nice (2-2) in de Europa League. Steijn was afgelopen week ziek. Hilgers is op de weg terug van een lichte blessure.
FC Twente verspeelde tegen Nice een voorsprong van 0-2. "We waren op alle fronten de betere ploeg, maar verzuimden de wedstrijd in het slot te gooien", weet Oosting. "We hebben er genoeg mogelijkheden voor gehad. Zeker op het moment dat de tegenstander met tien man kwam te staan. We hebben erover gesproken en bereiden ons nu voor op Ajax."
Oosting is de afgelopen weken onder de indruk geraakt van Ajax, de huidige nummer 2 van de Eredivisie en Europa League. "Ajax is niet meer te vergelijken met de ploeg van vorig jaar", weet hij. "Velen verwachtten dat Ajax weer een moeilijk seizoen tegemoet zou gaan, maar dat is totaal niet aan de orde. De selectie heeft veel kwaliteit en dat zie je terug in de resultaten. De manier waarop zij van Feyenoord en PSV wonnen, was zeer indrukwekkend. Ook de overwinning van donderdag tegen Maccabi Tel Aviv was opnieuw overtuigend."
Toch ziet Oosting kansen voor FC Twente. "Onze ploeg heeft dit seizoen al vaak laten zien tot veel in staat te zijn, zeker in thuiswedstrijden met ons geweldige publiek. Ik verwacht een open wedstrijd waarin beide ploegen voor de overwinning gaan. Ik ken mijn spelers, zij zullen tot het uiterste gaan voor een goed resultaat."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
10 uur geledenCOVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.
11 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
1 dag geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
1 dag geleden