FC Twente mogelijk met Steijn en Hilgers tegen Ajax
ENSCHEDE (ANP) - Trainer Joseph Oosting beslist zaterdag na de training of hij Sem Steijn en Mees Hilgers opneemt in zijn selectie voor de thuiswedstrijd van een dag later tegen Ajax in de Eredivisie. Beide spelers misten donderdag het uitduel met Nice (2-2) in de Europa League. Steijn was afgelopen week ziek. Hilgers is op de weg terug van een lichte blessure.
FC Twente verspeelde tegen Nice een voorsprong van 0-2. "We waren op alle fronten de betere ploeg, maar verzuimden de wedstrijd in het slot te gooien", weet Oosting. "We hebben er genoeg mogelijkheden voor gehad. Zeker op het moment dat de tegenstander met tien man kwam te staan. We hebben erover gesproken en bereiden ons nu voor op Ajax."
Oosting is de afgelopen weken onder de indruk geraakt van Ajax, de huidige nummer 2 van de Eredivisie en Europa League. "Ajax is niet meer te vergelijken met de ploeg van vorig jaar", weet hij. "Velen verwachtten dat Ajax weer een moeilijk seizoen tegemoet zou gaan, maar dat is totaal niet aan de orde. De selectie heeft veel kwaliteit en dat zie je terug in de resultaten. De manier waarop zij van Feyenoord en PSV wonnen, was zeer indrukwekkend. Ook de overwinning van donderdag tegen Maccabi Tel Aviv was opnieuw overtuigend."
Toch ziet Oosting kansen voor FC Twente. "Onze ploeg heeft dit seizoen al vaak laten zien tot veel in staat te zijn, zeker in thuiswedstrijden met ons geweldige publiek. Ik verwacht een open wedstrijd waarin beide ploegen voor de overwinning gaan. Ik ken mijn spelers, zij zullen tot het uiterste gaan voor een goed resultaat."
Meer uit Voetbal
SAN FRANCISCO (ANP) - Algerije heeft op het wereldkampioenschap voetbal een belangrijke zege geboekt op Jordanië. Het elftal van bondscoach Vladimir Petković won in San Francisco met 2-1.
1 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Noorwegen gaat door na de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Ståle Solbakken won in de nacht van maandag op dinsdag met 3-2 van Senegal. Aanvaller Erling Haaland was met twee doelpunten wederom belangrijk voor de ploeg.
4 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk staat na twee overwinningen in de zestiende finales van het WK voetbal. De wereldkampioen van 1998 en 2018 versloeg Irak (3-0), na een zege in het eerste duel op Senegal (3-1).
6 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De voetballers van Frankrijk en Irak zijn ongeveer twee uur later aan de tweede helft van hun wedstrijd op het WK begonnen. Tijdens de rust van het duel in Philadelphia bliksemde het binnen een straal van 13 kilometer rond het stadion. Dat was voor de lokale autoriteiten reden in te grijpen.
7 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De tweede helft van het duel tussen Frankrijk en Irak op het WK is voorlopig met een uur uitgesteld. Het regent en onweert in Philadelphia en de lokale autoriteiten vinden het te gevaarlijk om verder te spelen. De toeschouwers op onoverdekte tribunes zijn verzocht de tribunes te verlaten en zich in veiligheid te brengen.
8 uur geledenARLINGTON (ANP/DPA) - Lionel Messi is zeer tevreden na de 2-0-overwinning van Argentinië tegen Oostenrijk, waarin hij dankzij twee WK-doelpunten alleen recordhouder werd. "Ik geniet van het moment", zei Messi. "Ik had uit de strafschop moeten scoren." Hij miste vroeg in de wedstrijd, maar verzekerde zijn land met zijn zeventiende en achttiende WK-goal van de volgende ronde.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Miroslav Klose heeft Lionel Messi gefeliciteerd met het overnemen van zijn WK-doelpuntenrecord. Door twee treffers tegen Oostenrijk (2-0) is Messi met achttien doelpunten de alleen recordhouder op wereldkampioenschappen voetbal geworden. Klose scoorde tussen 2002 en 2014 zestien keer voor Duitsland.
10 uur geleden