FC Twente moet thuisduel met Union volgens coach Oosting winnen
ENSCHEDE (ANP) - Trainer Joseph Oosting van FC Twente ziet het als een 'must' om de thuiswedstrijd in de Europa League tegen Union Saint-Gilloise, donderdag om 21.00 uur, te winnen. De Belgische middenmoter heeft dit seizoen nog niet gewonnen op Europees niveau.
"We willen onze ambitie achterna, die moeten we morgen tonen en voor het resultaat gaan. Het is een belangrijk potje. Als we echt wat willen denk ik dat we moeten winnen van Union. Het wordt een mooie uitdaging", zei Oosting op een persconferentie.
"Ze spelen al een paar jaar langer op dit niveau en hebben wat meer ervaring in Europa. Ze kunnen echt goed georganiseerd verdedigen en hebben veel discipline. Een ploeg die man-tot-mangevechten aangaat. Union speelt vanuit de omschakeling en daarom moeten we goed aan de bal zijn. Ook moeten we proberen ruimtes te vinden die er vallen, maar ook met name de ruimtes erachter."
Eerste doelpunt
Sem Steijn hoopt tegen Union zijn eerste doelpunt van het seizoen in de Europa League te maken. "Eerlijk gezegd ben ik er niet echt mee bezig. Laten we er morgen een inschieten. Dan hoeven we het daar ook niet meer over te hebben", zei Steijn, die Twente drie keer gelijk zag spelen, maar nog niet zag winnen. "We hebben ons laten zien dit seizoen en al mooie wedstrijden gespeeld. We hebben het goed gedaan en willen onszelf belonen morgen, zodat we nog meer mooie Europese duels kunnen spelen."
FC Twente mist Bart van Rooij door een schorsing. Youri Regeer vervangt hem op de rechtsbackpositie.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim van Ajax heeft de hoop op de tweede plek in de Eredivisie nog niet opgegeven, na het teleurstellende gelijkspel bij PEC Zwolle van vorige week (0-0). "Dat lijkt me ook logisch, als je ziet hoeveel wedstrijden er nog zijn en hoeveel punten we achterstaan. Het valt binnen de marge", zei de coach een dag voor het uitduel met FC Groningen van zaterdag.
5 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetbalbond van Marokko heeft drie maanden voor het WK voetbal Mohamed Ouahbi aangesteld als nieuwe bondscoach. De Marokkaans-Belgische coach vervangt Walid Regragui, die donderdag afscheid nam.
6 uur geledenRABAT (ANP) - Het Marokkaanse voetbalelftal moet drie maanden voor het WK voetbal op zoek naar een nieuwe bondscoach. Walid Regragui heeft via sociale media zijn vertrek als bondscoach aangekondigd met een afscheidsvideo.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in eigen huis met 3-1 verloren van Crystal Palace in de Premier League. De Londense club kwam al voor de rust met tien man te staan na een rode kaart van Micky van de Ven. Met tien man incasseerden de Spurs drie treffers.
16 uur geledenGIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
20 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
1 dag geleden