FC Twente moet thuisduel met Union volgens coach Oosting winnen
ENSCHEDE (ANP) - Trainer Joseph Oosting van FC Twente ziet het als een 'must' om de thuiswedstrijd in de Europa League tegen Union Saint-Gilloise, donderdag om 21.00 uur, te winnen. De Belgische middenmoter heeft dit seizoen nog niet gewonnen op Europees niveau.
"We willen onze ambitie achterna, die moeten we morgen tonen en voor het resultaat gaan. Het is een belangrijk potje. Als we echt wat willen denk ik dat we moeten winnen van Union. Het wordt een mooie uitdaging", zei Oosting op een persconferentie.
"Ze spelen al een paar jaar langer op dit niveau en hebben wat meer ervaring in Europa. Ze kunnen echt goed georganiseerd verdedigen en hebben veel discipline. Een ploeg die man-tot-mangevechten aangaat. Union speelt vanuit de omschakeling en daarom moeten we goed aan de bal zijn. Ook moeten we proberen ruimtes te vinden die er vallen, maar ook met name de ruimtes erachter."
Eerste doelpunt
Sem Steijn hoopt tegen Union zijn eerste doelpunt van het seizoen in de Europa League te maken. "Eerlijk gezegd ben ik er niet echt mee bezig. Laten we er morgen een inschieten. Dan hoeven we het daar ook niet meer over te hebben", zei Steijn, die Twente drie keer gelijk zag spelen, maar nog niet zag winnen. "We hebben ons laten zien dit seizoen en al mooie wedstrijden gespeeld. We hebben het goed gedaan en willen onszelf belonen morgen, zodat we nog meer mooie Europese duels kunnen spelen."
FC Twente mist Bart van Rooij door een schorsing. Youri Regeer vervangt hem op de rechtsbackpositie.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot beleeft met Liverpool zijn zwaarste seizoen ooit. Dat gaf de Nederlandse coach toe op de persconferentie in aanloop naar de wedstrijd tegen Sunderland. "Dit is zonder twijfel mijn moeilijkste seizoen", zei Slot, die vorig jaar met Liverpool de titel veroverde in de Premier League. "In andere seizoenen die ik heb meegemaakt als coach waren er alleen maar positieve dingen. Dat we zo vaak verliezen, is uitzonderlijk. De spelers zijn er niet aan gewend en ik ook niet."
3 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de selectie versterkt met Nick Marsman. De 35-jarige doelman komt transfervrij over na een avontuur in Japan en tekent een contract tot het einde van het seizoen, meldt de huidige nummer 9 van de Eredivisie. De doelman trainde dinsdag al mee met de groep.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Doelman Matej Kovar van PSV is binnen enkele weken weer beschikbaar. De Tsjech heeft een blessure, maar er is sprake van lichte schade, meldt de koploper van de Eredivisie in een medische update. Kovar raakte vorige week geblesseerd in de laatste training voor het duel met FC Groningen.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Jack Grealish komt dit seizoen niet meer in actie voor zijn club Everton. De 39-voudig Engels international is geopereerd aan een stressfractuur in zijn voet. "Ik wilde niet dat het seizoen zo zou eindigen, maar zo is voetbal nu eenmaal. Ik baal er enorm van", schreef Grealish (30) op sociale media. "De operatie is achter de rug en nu ligt alle focus op mijn herstel. Ik weet zeker dat ik fitter, sterker en beter terugkom dan voorheen."
8 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
1 dag geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geleden