FC Twente moet thuisduel met Union volgens coach Oosting winnen
ENSCHEDE (ANP) - Trainer Joseph Oosting van FC Twente ziet het als een 'must' om de thuiswedstrijd in de Europa League tegen Union Saint-Gilloise, donderdag om 21.00 uur, te winnen. De Belgische middenmoter heeft dit seizoen nog niet gewonnen op Europees niveau.
"We willen onze ambitie achterna, die moeten we morgen tonen en voor het resultaat gaan. Het is een belangrijk potje. Als we echt wat willen denk ik dat we moeten winnen van Union. Het wordt een mooie uitdaging", zei Oosting op een persconferentie.
"Ze spelen al een paar jaar langer op dit niveau en hebben wat meer ervaring in Europa. Ze kunnen echt goed georganiseerd verdedigen en hebben veel discipline. Een ploeg die man-tot-mangevechten aangaat. Union speelt vanuit de omschakeling en daarom moeten we goed aan de bal zijn. Ook moeten we proberen ruimtes te vinden die er vallen, maar ook met name de ruimtes erachter."
Eerste doelpunt
Sem Steijn hoopt tegen Union zijn eerste doelpunt van het seizoen in de Europa League te maken. "Eerlijk gezegd ben ik er niet echt mee bezig. Laten we er morgen een inschieten. Dan hoeven we het daar ook niet meer over te hebben", zei Steijn, die Twente drie keer gelijk zag spelen, maar nog niet zag winnen. "We hebben ons laten zien dit seizoen en al mooie wedstrijden gespeeld. We hebben het goed gedaan en willen onszelf belonen morgen, zodat we nog meer mooie Europese duels kunnen spelen."
FC Twente mist Bart van Rooij door een schorsing. Youri Regeer vervangt hem op de rechtsbackpositie.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
7 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
7 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
8 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Quinten Timber heeft waarschijnlijk zijn laatste wedstrijd voor Feyenoord gespeeld. "Er is veel beweging", zei hij na de nederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4) bij ESPN. "De kans is groot dat er de komende dagen iets gebeurt."
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie maakt zich niet druk over de kritiek op zijn functioneren als trainer van Feyenoord. "Ik heb deze film al twintig keer afgedraaid als speler", zei hij na de thuisnederlaag tegen Sparta Rotterdam (3-4). "Opgehemeld worden en weer afgebrand worden. Mij gaat aan het hart dat het slecht gaat met ons team. Dat wil ik omdraaien."
11 uur geleden