FC Twente met Brenet, maar zonder publiek tegen Vitesse
ENSCHEDE (ANP) - Vleugelverdediger Joshua Brenet maakt deel uit van de selectie van FC Twente voor het duel met Vitesse. De 27-jarige oud-PSV'er kwam op de slotdag van de transfermarkt over van de Duitse club TSG 1899 Hoffenheim, als vervanger van de naar Parma overgestapte Jayden Oosterwolde.
"Met de komst van Joshua zijn we dik tevreden, hij kan op beide kanten spelen", zegt trainer Ron Jans, die zelf zijn contract in Enschede met een jaar verlengde. De Tsjechische middenvelder Michal Sadílek zit tegen Vitesse zijn laatste wedstrijd schorsing uit.
FC Twente staat na twintig wedstrijden op de vierde plaats met 38 punten, 2 punten meer dan Vitesse, dat de zesde plek inneemt. "Het seizoen duurt nog lang, maar dit is wel een wedstrijd waarin je goede zaken kunt doen als je wint", aldus Jans.
Hoewel de profclubs weer een derde van hun stadioncapaciteit mogen gebruiken om toeschouwers te ontvangen, houdt FC Twente zaterdag de poorten van de Grolsch Veste dicht. De club wil het stadion pas openen als alle seizoenkaarthouders en sponsors welkom zijn. FC Twente kreeg ook wat teleurgestelde reacties van supporters vanwege dat standpunt. "Uiteraard snappen we dat. Toch kiezen we ervoor om onze rug recht te houden", zegt algemeen directeur Paul van der Kraan. "Hiermee willen we een krachtig signaal afgeven: óf al onze seizoenkaarthouders en sponsors naar binnen, óf niemand."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
3 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
4 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
4 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
4 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
6 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
8 uur geleden