FC Twente maakt tegen Excelsior 0-2-achterstand ongedaan en wint
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft in de Eredivisie de tiende zege van het seizoen behaald. Excelsior werd met 4-2 verslagen, na een 2-0-achterstand. Kantelpunt was een rode kaart voor Excelsior-verdediger Arthur Zagré na 25 minuten.
De Rotterdammers verrasten binnen het kwartier met twee doelpunten. Eerst knalde Troy Parrott met links de bal achter doelman Lars Unnerstall en even later maakte Sven Nieuwpoort met het hoofd pas zijn tweede Eredivisiegoal. In 2014 scoorde hij in dienst van Go Ahead Eagles.
Na de rode kaart voor Zagré, na een wilde tackle op Daan Rots, moest Excelsior met tien man verder. Vlak voor rust kopte Manfred Ugalde de 1-2 binnen, waarna Twente in de tweede helft het duel naar zich toetrok.
De halverwege ingevallen Ricky van Wolfswinkel benutte na bijna een uur een strafschop na hands van Siebe Horemans en tien minuten voor tijd zorgde hij op aangeven van Ugalde voor de 3-2. Met een fraai afstandsschot bepaalde de al in de eerste helft ingevallen Younes Taha de eindstand.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
15 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
16 uur geleden