Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente maakt geen fout en boekt zege op Almere City

FC Twente maakt geen fout en boekt zege op Almere City

Enschede (ANP) - FC Twente heeft anderhalve week voor de belangrijke wedstrijd tegen AZ geen fout gemaakt tegen Almere City. De nummer 3 van de Eredivisie was in het eigen stadion met 3-1 te sterk voor de ploeg van de vertrekkende trainer Alex Pastoor.

Twente staat met nog drie duels te gaan op 63 punten, 8 meer dan AZ. De nummer 4 van de ranglijst speelt zondag nog een uitwedstrijd bij NEC. Volgende week treffen Twente en AZ elkaar in Alkmaar. De derde plaats geeft recht op een ticket voor de voorronden van de Champions League. De nummer 4 speelt in het hoofdtoernooi van de Europa League.

Twente leek tegen Almere een gemakkelijke avond te gaan hebben, nadat Mathias Kjølø al in de 10e minuut de score had geopend. Een minuut na een poging van Sem Steijn van afstand, schoot de Noor van nog verder weg wel raak. Het was pas zijn eerste treffer in 51 Eredivisieduels.

Hoogtepunt

Het doelpunt was echter het enige hoogtepunt in de matige eerste helft. Twente kwam zelden door de goed georganiseerde defensie van Almere heen, terwijl de aanvallen van de bezoekers stokten in de buurt van het strafschopgebied.

Twente kwam na rust beter voor de dag. Steijn schoot een vrije trap net naast het doel en Michal Sadilek dwong de teruggekeerde Almere-keeper Nordin Bakker tot een goede redding. Steijn schoot daarna in de 52e minuut de 2-0 binnen. In eerste instantie werd het doelpunt afgekeurd om buitenspel, maar de beelden wezen uit dat de 'assist' van een Almere-speler was gekomen.

Uit het niets maakte Almere het in de 73e minuut weer spannend met een fraaie treffer van Kornelius Hansen, maar Daan Rots besliste tien minuten later het duel.

Meer uit Voetbal

Scheidsrechter Makkelie leidt eerste duel van de VS op het WK

LOS ANGELES (ANP) - Danny Makkelie leidt in de nacht van vrijdag op zaterdag de eerste wedstrijd van de Verenigde Staten op het WK tegen Paraguay. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt.

17 minuten geleden
Koeman: basisplaats tegen Japan wordt kort dag voor Depay

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman schat de kans niet hoog in dat Memphis Depay zondag met het Nederlands elftal aan de eerste wedstrijd op het WK tegen Japan begint. "Ik heb met hem gesproken en ik vind hem niet voor de volle 100 procent fit", zei de bondscoach na een moeizaam gewonnen oefenwedstrijd tegen Oezbekistan (2-1) in New York. "Hij speelt zo met de reserves mee en we hebben nog een aantal trainingen. Ik sluit niets uit, maar het wordt kort dag, ja."

23 minuten geleden
Koeman: we krijgen veel kansen, maar scoren te weinig

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman zag het Nederlands elftal in de laatste oefeninterland voor het WK tegen Oezbekistan (2-1) dezelfde fouten maken als woensdag tijdens de verloren oefeninterland tegen Algerije (0-1). "We creëren veel kansen, maar scoren in twee duels slechts twee keer met een strafschop", zei hij aan de rand van het veld in een leeg Icahn Stadium in New York.

23 minuten geleden
Koeman moet ernst van heupblessure doelman Verbruggen afwachten

NEW YORK (ANP) - Ronald Koeman kon vlak na de gewonnen oefeninterland van het Nederlands elftal tegen Oezbekistan (2-1) nog niet vertellen hoe ernstig de blessure van Bart Verbruggen is. "Hij had volgens mij last van een heup. We moeten dit even afwachten. Hij zal onderzocht worden", zei hij in New York.

23 minuten geleden
Aanvalster Miedema heeft knieoperatie ondergaan

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema heeft opnieuw een knieoperatie ondergaan. Haar Engelse voetbalclub Manchester City meldde dat de Nederlandse spits succesvol is geopereerd en zich richt op het herstel op weg naar het nieuwe seizoen.

23 minuten geleden
Van Dijk blij dat Oranje duel met Oezbekistan heeft gewonnen

NEW YORK (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk is blij dat het Nederlands elftal het oefenduel met Oezbekistan winnend heeft afgesloten. "Dat geeft een goed gevoel", zei hij na de 2-1-zege op Oezbekistan bij de NOS.

23 minuten geleden
Oranje verslaat Oezbekistan en ziet keeper Verbruggen uitvallen

NEW YORK (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de laatste oefenwedstrijd voor het WK op het nippertje gewonnen. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman versloeg Oezbekistan (2-1) in een leeg Icahn Stadium in New York.

2 uur geleden