Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente maakt geen fout en boekt zege op Almere City

FC Twente maakt geen fout en boekt zege op Almere City

Enschede (ANP) - FC Twente heeft anderhalve week voor de belangrijke wedstrijd tegen AZ geen fout gemaakt tegen Almere City. De nummer 3 van de Eredivisie was in het eigen stadion met 3-1 te sterk voor de ploeg van de vertrekkende trainer Alex Pastoor.

Twente staat met nog drie duels te gaan op 63 punten, 8 meer dan AZ. De nummer 4 van de ranglijst speelt zondag nog een uitwedstrijd bij NEC. Volgende week treffen Twente en AZ elkaar in Alkmaar. De derde plaats geeft recht op een ticket voor de voorronden van de Champions League. De nummer 4 speelt in het hoofdtoernooi van de Europa League.

Twente leek tegen Almere een gemakkelijke avond te gaan hebben, nadat Mathias Kjølø al in de 10e minuut de score had geopend. Een minuut na een poging van Sem Steijn van afstand, schoot de Noor van nog verder weg wel raak. Het was pas zijn eerste treffer in 51 Eredivisieduels.

Hoogtepunt

Het doelpunt was echter het enige hoogtepunt in de matige eerste helft. Twente kwam zelden door de goed georganiseerde defensie van Almere heen, terwijl de aanvallen van de bezoekers stokten in de buurt van het strafschopgebied.

Twente kwam na rust beter voor de dag. Steijn schoot een vrije trap net naast het doel en Michal Sadilek dwong de teruggekeerde Almere-keeper Nordin Bakker tot een goede redding. Steijn schoot daarna in de 52e minuut de 2-0 binnen. In eerste instantie werd het doelpunt afgekeurd om buitenspel, maar de beelden wezen uit dat de 'assist' van een Almere-speler was gekomen.

Uit het niets maakte Almere het in de 73e minuut weer spannend met een fraaie treffer van Kornelius Hansen, maar Daan Rots besliste tien minuten later het duel.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax veel te sterk voor FC Utrecht: 8-0

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.

1 uur geleden
Sparta stijgt na winst tegen NAC naar negende plaats

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.

1 uur geleden
Trainer Kruys verlengt contract bij FC Volendam tot medio 2028

VOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.

2 uur geleden
NEC na winst bij FC Volendam op derde plaats Eredivisie

VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.

4 uur geleden
AZ verspeelt in Eredivisie ook punten tegen Go Ahead Eagles

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.

4 uur geleden
Rots bezorgt FC Twente in slotfase punt bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.

6 uur geleden
Makkelie leidt in Champions League Monaco tegen Galatasaray

ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.

11 uur geleden