FC Twente loopt in Eredivisie verder uit op Vitesse
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente blijft voorlopig de nummer 4 van de Eredivisie. De formatie van trainer Ron Jans verstevigde de positie in de subtop door op eigen veld Vitesse te verslaan, 3-0. Na een rode kaart voor Jacob Rasmussen in de 45e minuut speelden de Arnhemmers de hele tweede helft met een man minder.
Na ruim een kwartier kwam de thuisclub op voorsprong. De Noor Sondre Tronstad werkte de bal wat ongelukkig richting eigen doel, waarna Jesse Bosch van dichtbij het beslissende tikje kon geven.
Vlak voor rust maakte Ricky van Wolfswinkel er 2-0 van tegen zijn oude club, door een strafschop te benutten. Het buitenkansje was toegekend na hands van Rasmussen, die vervolgens meteen mocht vertrekken van scheidsrechter Danny Makkelie. Die situatie was ingeleid door een blunder van doelman Jeroen Houwen bij een uitworp.
Van Wolfswinkel maakte er kort na de hervatting ook 3-0 van. Hij rondde na een pass van Gijs Smal beheerst af, hoewel de Arnhemse verdedigers opnieuw nauwelijks ingrepen.
In de Veste van Enschede waren geen toeschouwers. Onder het motto of niemand of iedereen naar binnen had het bestuur van de Enschedese club in overleg met supporters en sponsoren besloten de poorten dicht te houden.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Jeroen Zoet blijft bij de thuiswedstrijd van AZ tegen NEC het doel verdedigen van de Alkmaarders. De doelman was de afgelopen duels de vervanger van de geblesseerde Rome-Jayden Owusu-Oduro. Zoet krijgt wederom een basisplaats van interim-coach Leeroy Echteld, ook nu Owusu-Oduro terug is in de selectie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Stefan Mitrovic heeft afscheid genomen van Excelsior. De 23-jarige aanvaller uit Servië maakt het seizoen af bij Asteras Tripolis FC uit Griekenland.
2 uur geledenROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.
18 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
22 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
1 dag geleden