FC Twente loopt in Eredivisie verder uit op Vitesse
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente blijft voorlopig de nummer 4 van de Eredivisie. De formatie van trainer Ron Jans verstevigde de positie in de subtop door op eigen veld Vitesse te verslaan, 3-0. Na een rode kaart voor Jacob Rasmussen in de 45e minuut speelden de Arnhemmers de hele tweede helft met een man minder.
Na ruim een kwartier kwam de thuisclub op voorsprong. De Noor Sondre Tronstad werkte de bal wat ongelukkig richting eigen doel, waarna Jesse Bosch van dichtbij het beslissende tikje kon geven.
Vlak voor rust maakte Ricky van Wolfswinkel er 2-0 van tegen zijn oude club, door een strafschop te benutten. Het buitenkansje was toegekend na hands van Rasmussen, die vervolgens meteen mocht vertrekken van scheidsrechter Danny Makkelie. Die situatie was ingeleid door een blunder van doelman Jeroen Houwen bij een uitworp.
Van Wolfswinkel maakte er kort na de hervatting ook 3-0 van. Hij rondde na een pass van Gijs Smal beheerst af, hoewel de Arnhemse verdedigers opnieuw nauwelijks ingrepen.
In de Veste van Enschede waren geen toeschouwers. Onder het motto of niemand of iedereen naar binnen had het bestuur van de Enschedese club in overleg met supporters en sponsoren besloten de poorten dicht te houden.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft om de volgende ronde van de Champions League te bereiken. De landskampioen staat na vier van de acht speelronden op 5 punten en wacht woensdagavond om 21.00 uur een uitduel met de Engelse kampioen Liverpool.
10 uur geleden