FC Twente loopt in Eredivisie verder uit op Vitesse
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente blijft voorlopig de nummer 4 van de Eredivisie. De formatie van trainer Ron Jans verstevigde de positie in de subtop door op eigen veld Vitesse te verslaan, 3-0. Na een rode kaart voor Jacob Rasmussen in de 45e minuut speelden de Arnhemmers de hele tweede helft met een man minder.
Na ruim een kwartier kwam de thuisclub op voorsprong. De Noor Sondre Tronstad werkte de bal wat ongelukkig richting eigen doel, waarna Jesse Bosch van dichtbij het beslissende tikje kon geven.
Vlak voor rust maakte Ricky van Wolfswinkel er 2-0 van tegen zijn oude club, door een strafschop te benutten. Het buitenkansje was toegekend na hands van Rasmussen, die vervolgens meteen mocht vertrekken van scheidsrechter Danny Makkelie. Die situatie was ingeleid door een blunder van doelman Jeroen Houwen bij een uitworp.
Van Wolfswinkel maakte er kort na de hervatting ook 3-0 van. Hij rondde na een pass van Gijs Smal beheerst af, hoewel de Arnhemse verdedigers opnieuw nauwelijks ingrepen.
In de Veste van Enschede waren geen toeschouwers. Onder het motto of niemand of iedereen naar binnen had het bestuur van de Enschedese club in overleg met supporters en sponsoren besloten de poorten dicht te houden.
Meer uit Voetbal
PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
1 uur geledenCORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.
3 uur geledenCORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.
4 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.
6 uur geledenORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.
7 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
8 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
8 uur geleden