FC Twente legt Poolse doelman Tyton vast
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voor de komende seizoenen Przemyslaw Tyton in huis gehaald. De 35-jarige Poolse doelman stond de afgelopen maanden onder contract bij Ajax. Hij komt transfervrij over naar FC Twente, waar hij een contract voor twee seizoenen heeft ondertekend. Daarin is een optie voor nog een jaar opgenomen.
In 2007 maakte Tyton de overstap naar Roda JC. Na vijf seizoenen in Kerkrade te hebben gespeeld ging hij naar PSV. Daarna speelde hij achtereenvolgens voor FC Elche, VfB Stuttgart en Deportivo La Coruña. Van 2019 tot 2021 was Tyton, veertienvoudig Pools international, actief in de Major League Soccer bij FC Cincinnati. Afgelopen maanden maakte Tyton deel uit van de selectie van Ajax.
"Na zeven seizoenen ben ik dit jaar teruggekomen naar Nederland", zegt Tyton. "Ik heb goede herinneringen aan de Eredivisie en ik kijk er naar uit om bij FC Twente aan de slag te gaan. Trainer Ron Jans ken ik nog van mijn tijd in Amerika en ik heb altijd prettig met hem samengewerkt. De club is ambitieus en dat ben ik ook."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht tot een goed einde gebracht. De ploeg van trainer Robin van Persie zegevierde met 0-1 en staat weer tweede in de Eredivisie, met een voorsprong van 1 punt op NEC dat een duel minder heeft gespeeld.
5 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht gewonnen (0-1). Oussama Targhalline maakte in de tiende minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.
8 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Linksback Owen Wijndal staat bij Ajax in de basis tegen AZ. Het elftal van trainer Fred Grim treedt zondag om 14.30 uur in Alkmaar aan tegen de nummer 7 van de Eredivisie. Aanwinst Oleksandr Zintsjenko zit voor het eerst op de bank bij de Amsterdammers.
50 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Dennis te Kloese bekijkt de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht niet in stadion Galgenwaard. De directeur van de Rotterdamse club heeft het advies gekregen om vanwege veiligheidsredenen niet naar Utrecht te komen.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ayase Ueda mist het uitduel van Feyenoord met FC Utrecht. De topscorer van de Eredivisie ontbreekt in de selectie van trainer Robin van Persie.
2 uur geledenLENS (ANP) - Liverpool-aankoop Jérémy Jacquet heeft zaterdag een schouderblessure opgelopen bij zijn huidige club Rennes. Trainer Habib Beye sprak van een op het oog "serieuze" kwetsuur, al wordt de precieze ernst nog onderzocht.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - De zegereeks van Sparta Rotterdam is ten einde na een gelijkspel bij Fortuna Sittard. Invaller Yassin Oukili leek de Limburgers in de laatste seconden van de reguliere speeltijd aan een overwinning te helpen voor eigen publiek, maar Spartaan Casper Terho kopte diep in de blessuretijd nog de 2-2 binnen.
14 uur geleden