Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente legt Oosting voor twee seizoenen vast als nieuwe coach

FC Twente legt Oosting voor twee seizoenen vast als nieuwe coach

ENSCHEDE (ANP) - Joseph Oosting is de nieuwe trainer van FC Twente. De oud-profvoetballer komt over van RKC Waalwijk, waar hij nu bezig is aan zijn tweede jaar en opnieuw goed presteert. Na de tiende positie in de eindstand vorig seizoen, staat RKC nu voorlopig negende.

De 51-jarige Oosting, die voor zijn periode bij RKC bij Vitesse werkte, volgt bij FC Twente Ron Jans op. Oosting ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor nog een jaar. "Ik ben er enorm trots op om komend seizoen trainer van FC Twente te zijn", zegt Oosting. "Ik kom uit het noordoosten van Nederland en daar is FC Twente een begrip. Een grote club met een enorme supportersschare. FC Twente heeft de laatste jaren weer stappen gemaakt en de ambities die de club heeft spreken mij enorm aan."

Oosting was niet de eerste keuze van FC Twente. Peter Bosz, oud-trainer van onder meer Ajax en Borussia Dortmund, liet eerder deze maand weten een aanbod te hebben afgeslagen.

"We zijn heel blij met de komst van Joseph Oosting", zegt technisch directeur Jan Streuer, die net als trainer Jans in februari bekendmaakte na dit seizoen bij Twente te vertrekken. Hij werkt zijn opvolger Arnold Bruggink nog wel in. "Joseph heeft vorig seizoen uitstekend werk geleverd bij RKC en ook dit jaar zijn de resultaten goed. Naast de resultaten laat Oosting zien dat hij staat voor aantrekkelijk voetbal. Naarmate het seizoen vordert, wordt het team beter en ontwikkelen de spelers zich individueel."

Meer uit Voetbal

Feyenoord wil zondag later tegen PSV spelen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord wil zondag later aan de topper tegen PSV beginnen. "Dat hebben we aan de KNVB gevraagd ", zei trainer Robin van Persie op een persconferentie na de zege op Panathinaikos (3-1) in de Europa League. "Het is qua herstel wel echt een verschil nu we deze wedstrijd tegen Panathinaikos laat op de avond hebben gespeeld. Wij denken dat het fair is. Of we denken dat we kans maken? Zeker, anders zouden we dat verzoek niet doen."

2 uur geleden
SC Freiburg laat FC Utrecht kansloos en wint met 2-0

FREIBURG (ANP) - FC Utrecht heeft ook de derde wedstrijd in de Europa League verloren. De ploeg van trainer Ron Jans ging bij SC Freiburg in Duitsland met 2-0 onderuit. Yuito Suzuki en Vincenzo Grifo scoorden voor de Duitsers.

9 uur geleden
Feyenoord boekt tegen Panathinaikos eerste zege in Europa League

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is in het hoofdtoernooi van de Europa League niet langer puntloos. Het elftal van trainer Robin van Persie won tijdens de derde speelronde in De Kuip met 3-1 van Panathinaikos, dat drie weken geleden thuis onderuitging tegen Go Ahead Eagles (1-2).

10 uur geleden
AZ wint dankzij treffer Mijnans van Slovan Bratislava

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft de eerste overwinning geboekt in de Conference League. In een regenachtig Alkmaar versloeg de ploeg van coach Maarten Martens Slovan Bratislava met 1-0.

12 uur geleden
Go Ahead Eagles stunt in Europa League met zege op Aston Villa

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League voor een grote verrassing gezorgd. De Deventenaren waren voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Aston Villa, dat drie weken eerder nog Feyenoord in De Kuip had verslagen (0-2).

12 uur geleden
Bondscoach Veurink wacht nog met keuze nieuwe aanvoerster Oranje

GDANSK (ANP) - De nieuwe bondscoach Arjan Veurink heeft nog wat langer nodig om een aanvoerster te kiezen voor het Nederlands voetbalelftal. Verdedigster Dominique Janssen is een van de kandidaten en draagt vrijdag de band bij de eerste wedstrijd onder Veurink in en tegen Polen.

14 uur geleden
Feyenoord - Panathinaikos begint door storm om 21.00 uur

ROTTERDAM (ANP) - De aftrap van de wedstrijd tussen Feyenoord en Panathinaikos in de Europa League is uitgesteld naar 21.00 uur. Dat meldt Feyenoord op de eigen website.

18 uur geleden