FC Twente klopt Willem II en blijft bovenin meedoen
TILBURG (ANP) - FC Twente lijkt zich dit seizoen geen zorgen te hoeven maken over handhaving. De Enschedeërs versloegen zaterdag Willem II (0-3) en hebben na vijf wedstrijden al elf punten. Toen het vorige seizoen werd stilgelegd, nam Twente de veertiende plek in en was het verschil met de ploegen die play-offs zouden moeten spelen voor een langer verblijf in de eredivisie niet zo groot.
Twente koos ervoor, mede vanwege de beperkte financiële mogelijkheden, dit seizoen te gaan werken met veel huurlingen. Die aanpak pakt goed uit. Danilo, die wordt gehuurd van Ajax, opende al in de 2e minuut de score. De Braziliaan kon, omdat de buitenspelval bij Willem II opzichtig mislukte, zo op het doel aflopen: 0-1.
Jayden Oosterwolde, afkomstig uit de eigen opleiding van Twente, zorgde kort na rust voor de 0-2. Danilo nam de derde treffer voor zijn rekening. Doelman Robbin Ruiter keerde de door hem genomen strafschop, maar in de rebound was Danilo alsnog trefzeker. De aanvaller heeft dit seizoen al vier keer gescoord.
Twente is door de zege voor in ieder geval een dag koploper. Willem II, vorig seizoen een van de verrassingen in de eredivisie, doet het met vier punten uit vijf wedstrijden voorlopig tegenvallend.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Coach Régis Le Bris van Sunderland is blij met de huidige vorm van spits Brian Brobbey. "Hij wordt iedere wedstrijd beter, dat voel je. We zien nu de beste versie van Brian", sprak de coach op de website van de Engelse club.
24 minuten geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft het contract van Terence Kongolo per direct ontbonden. De 31-jarige verdediger kan op zoek naar een andere club, meldt de Brabantse Eredivisieclub op zijn website.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NEC heeft het spectaculaire uitduel met NAC Breda met 4-3 gewonnen dankzij een treffer in de slotseconden. De thuisploeg kwam terug van een 2-0- en 3-2-achterstand, maar had geen tijd meer om de laatste treffer van de Nijmegenaren, gemaakt door Kodai Sano, ongedaan te maken.
11 uur geledenSITTARD (ANP) - PSV heeft bij Fortuna Sittard met de nodige moeite de vijftiende uitzege op rij geboekt in de Eredivisie. Ivan Perisic bezorgde de ploeg van trainer Peter Bosz een kwartier voor tijd de overwinning: 1-2. In de slotfase verzuimde de koploper de score hoger op te voeren.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
13 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
13 uur geleden