
FC Twente klopt Willem II en blijft bovenin meedoen
TILBURG (ANP) - FC Twente lijkt zich dit seizoen geen zorgen te hoeven maken over handhaving. De Enschedeërs versloegen zaterdag Willem II (0-3) en hebben na vijf wedstrijden al elf punten. Toen het vorige seizoen werd stilgelegd, nam Twente de veertiende plek in en was het verschil met de ploegen die play-offs zouden moeten spelen voor een langer verblijf in de eredivisie niet zo groot.
Twente koos ervoor, mede vanwege de beperkte financiële mogelijkheden, dit seizoen te gaan werken met veel huurlingen. Die aanpak pakt goed uit. Danilo, die wordt gehuurd van Ajax, opende al in de 2e minuut de score. De Braziliaan kon, omdat de buitenspelval bij Willem II opzichtig mislukte, zo op het doel aflopen: 0-1.
Jayden Oosterwolde, afkomstig uit de eigen opleiding van Twente, zorgde kort na rust voor de 0-2. Danilo nam de derde treffer voor zijn rekening. Doelman Robbin Ruiter keerde de door hem genomen strafschop, maar in de rebound was Danilo alsnog trefzeker. De aanvaller heeft dit seizoen al vier keer gescoord.
Twente is door de zege voor in ieder geval een dag koploper. Willem II, vorig seizoen een van de verrassingen in de eredivisie, doet het met vier punten uit vijf wedstrijden voorlopig tegenvallend.
Meer uit Voetbal
COMO (ANP) - Ajax heeft in de voorbereiding op het nieuwe seizoen voor het eerst een wedstrijd verloren. De Italiaanse club Como versloeg de Amsterdammers zondagavond in eigen stadion met 3-0. Het betrof de finale van de Como Cup, waar verder ook Celtic en Al-Ahli aan meededen.
5 uur geledenBASEL (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman van de Engelse voetbalsters kon zondagavond na de finale tegen Spanje maar moeilijk beseffen dat ze weer de Europese titel had gewonnen. "Ik kan het niet geloven. Het woord 'team' beschrijft echt wie we zijn. Ik ben zo trots op mijn speelsters", sprak de Nederlandse na de zege na strafschoppen.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Met zijn tiende ritzege in de Tour de France werd de aankomst op de Champs-Élysées voor Wout van Aert een heel bijzondere. Vier jaar geleden won de Belg van Visma - Lease a Bike al de slotrit op de beroemde boulevard. Dit jaar ging er een spectaculaire finale met drie keer de Côte de la Butte Montmartre aan vooraf.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Algemeen directeur Timo Braasch van Vitesse heeft afgelopen week zijn functie neergelegd. Dat maakte de club uit Arnhem zondag bekend.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de komst van Viktor Gyökeres bevestigd. De 27-jarige spits komt over van Sporting Portugal, de club waarvoor hij 97 doelpunten in 102 duels maakte.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft een oefenwedstrijd tegen Athletic Club uit Bilbao gewonnen. Aanwinst Alassane Pléa en Joey Veerman maakten de doelpunten voor de thuisploeg in het Philips Stadion (2-1).
1 dag geledenBASEL (ANP) - Sarina Wiegman hoopt dat Engeland heeft geleerd van de vorige ontmoetingen met Spanje. "We hebben de laatste jaren vaak tegen elkaar gespeeld", blikte ze op een persconferentie vooruit op de finale van zondag van het EK voor voetbalsters in het Zwitserse Basel. "We hebben een dag meer rust gehad omdat onze halve finale eerder was. Hopelijk helpt dat ons een beetje."
1 dag geleden