Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente klopt Willem II en blijft bovenin meedoen

FC Twente klopt Willem II en blijft bovenin meedoen

TILBURG (ANP) - FC Twente lijkt zich dit seizoen geen zorgen te hoeven maken over handhaving. De Enschedeërs versloegen zaterdag Willem II (0-3) en hebben na vijf wedstrijden al elf punten. Toen het vorige seizoen werd stilgelegd, nam Twente de veertiende plek in en was het verschil met de ploegen die play-offs zouden moeten spelen voor een langer verblijf in de eredivisie niet zo groot.

Twente koos ervoor, mede vanwege de beperkte financiële mogelijkheden, dit seizoen te gaan werken met veel huurlingen. Die aanpak pakt goed uit. Danilo, die wordt gehuurd van Ajax, opende al in de 2e minuut de score. De Braziliaan kon, omdat de buitenspelval bij Willem II opzichtig mislukte, zo op het doel aflopen: 0-1.

Jayden Oosterwolde, afkomstig uit de eigen opleiding van Twente, zorgde kort na rust voor de 0-2. Danilo nam de derde treffer voor zijn rekening. Doelman Robbin Ruiter keerde de door hem genomen strafschop, maar in de rebound was Danilo alsnog trefzeker. De aanvaller heeft dit seizoen al vier keer gescoord.

Twente is door de zege voor in ieder geval een dag koploper. Willem II, vorig seizoen een van de verrassingen in de eredivisie, doet het met vier punten uit vijf wedstrijden voorlopig tegenvallend.

Meer uit Voetbal

Feyenoord mist geblesseerde Read en Larin meerdere weken

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

14 minuten geleden
Antwerp is aanvoerder Janssen na knieoperatie voorlopig kwijt

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Antwerp FC kan voorlopig niet beschikken over Vincent Janssen. De 31-jarige Nederlandse aanvoerder heeft vrijdag een knieoperatie ondergaan en staat meerdere weken aan de kant. Dat meldt Antwerp FC via sociale media.

40 minuten geleden
FC Twente tot winterstop zonder geblesseerde Ünüvar

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente kan de laatste weken van dit jaar niet beschikken over Naci Ünüvar. De aanvaller liep deze week tijdens de training een spierblessure op, meldt de Enschedese club.

1 uur geleden
AZ lange tijd zonder aanvoerder Clasie na enkeloperatie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Maarten Martens moet het voorlopig zonder aanvoerder Jordy Clasie stellen. De 34-jarige middenvelder is geopereerd aan zijn enkel. Dat zei Martens in aanloop naar het Eredivisieduel met sc Heerenveen van zondag, op de website van de Alkmaarse club.

2 uur geleden
Pepi, Dest en Obispo sluiten na interlands vrijdag aan bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz heeft zaterdag in de uitwedstrijd tegen NAC Breda in de Eredivisie de beschikking over nagenoeg zijn gehele selectie. "We hebben er in de interlandperiode geen blessures bijgekregen", sprak de coach, die vrijdag zijn 62e verjaardag viert, op een persconferentie op sportcomplex De Herdgang in Eindhoven. Alleen de langdurig geblesseerden Ruben van Bommel en Alassane Pléa ontbreken.

2 uur geleden
KNVB ziet aantal leden opnieuw stijgen en meldt record

ZEIST (ANP) - Het aantal leden van de KNVB is voor het vierde jaar op rij gestegen. Dat staat in het jaarverslag van de Nederlandse voetbalbond, dat vrijdag is gepubliceerd.

3 uur geleden
Weghorst op tijd fit voor thuisduel van Ajax met Excelsior

AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst kan zaterdag met Ajax tegen Excelsior spelen. "Hij heeft de afgelopen dagen voluit getraind en is fit", zei interim-trainer Fred Grim op een persconferentie op sportpark De Toekomst van de club uit Amsterdam.

4 uur geleden