FC Twente kijkt naar plek twee na simpele zege op Go Ahead Eagles
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente blijft in de Eredivisie in het spoor van Feyenoord. De ploeg uit Enschede was in eigen huis met 3-0 te sterk voor Go Ahead Eagles en houdt daardoor zicht op de tweede plek.
Twente had weinig te vrezen van de Eagles, die al snel op achterstand kwamen. Sem Steijn schoot na ruim tien minuten hard raak na een knappe pass van Joshua Brenet. Diezelfde Steijn verdubbelde voor rust de voorsprong (2-0).
In de tweede helft pakte de ploeg van trainer Joseph Oosting door. Na bijna een uur spelen tekende Brenet voor de derde treffer. De verdediger kopte knap raak uit een hoekschop van Michel Vlap. Daarna deed Twente het wat rustiger aan en speelde het de wedstrijd eenvoudig uit.
Goede vorm
Met de winst houdt Twente de goede vorm in thuiswedstrijden vast. De ploeg won vier van de laatste vijf thuisduels en kreeg daarin maar vier goals tegen. Alleen vorige week gingen de Tukkers onderuit, tegen FC Utrecht (0-1).
Voor Go Ahead kwam er zondag juist een einde aan een imposante reeks. Het team van trainer René Hake verloor voor het eerst sinds september weer eens een uitduel. De laatste voor Twente was de uitwedstrijd tegen Feyenoord (3-1) op 30 september vorig jaar.
Twente staat momenteel op plek drie in de Eredivisie, met 8 punten achterstand op nummer 2 Feyenoord. De Rotterdammers wonnen met 2-0 bij Almere City. PSV, dat zaterdagavond met 7-1 won bij PEC Zwolle, staat met 10 punten voorsprong op Feyenoord aan kop.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.
28 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Bart Nieuwkoop en Tsuyoshi Watanabe hebben de laatste training van Feyenoord voor het uitduel van zondag met Ajax afgewerkt. Beide verdedigers ontbraken donderdag in de verloren uitwedstrijd tegen FCSB omdat ze onvoldoende fit waren.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool begint zonder Mohamed Salah aan de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion. De aanvaller zit op de bank als het duel om 16.00 uur begint. Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch verschijnen wel aan de aftrap. Van Dijk staat voor zijn 250e wedstrijd voor de regerend kampioen in de Premier League.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
23 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
1 dag geleden