Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente kijkt naar plek twee na simpele zege op Go Ahead Eagles

FC Twente kijkt naar plek twee na simpele zege op Go Ahead Eagles

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente blijft in de Eredivisie in het spoor van Feyenoord. De ploeg uit Enschede was in eigen huis met 3-0 te sterk voor Go Ahead Eagles en houdt daardoor zicht op de tweede plek.

Twente had weinig te vrezen van de Eagles, die al snel op achterstand kwamen. Sem Steijn schoot na ruim tien minuten hard raak na een knappe pass van Joshua Brenet. Diezelfde Steijn verdubbelde voor rust de voorsprong (2-0).

In de tweede helft pakte de ploeg van trainer Joseph Oosting door. Na bijna een uur spelen tekende Brenet voor de derde treffer. De verdediger kopte knap raak uit een hoekschop van Michel Vlap. Daarna deed Twente het wat rustiger aan en speelde het de wedstrijd eenvoudig uit.

Goede vorm

Met de winst houdt Twente de goede vorm in thuiswedstrijden vast. De ploeg won vier van de laatste vijf thuisduels en kreeg daarin maar vier goals tegen. Alleen vorige week gingen de Tukkers onderuit, tegen FC Utrecht (0-1).

Voor Go Ahead kwam er zondag juist een einde aan een imposante reeks. Het team van trainer René Hake verloor voor het eerst sinds september weer eens een uitduel. De laatste voor Twente was de uitwedstrijd tegen Feyenoord (3-1) op 30 september vorig jaar.

Twente staat momenteel op plek drie in de Eredivisie, met 8 punten achterstand op nummer 2 Feyenoord. De Rotterdammers wonnen met 2-0 bij Almere City. PSV, dat zaterdagavond met 7-1 won bij PEC Zwolle, staat met 10 punten voorsprong op Feyenoord aan kop.

Meer uit Voetbal

Iraanse bond haalt uit naar FIFA, wil voorwaarden aan WK-deelname

TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.

10 minuten geleden
Voetbalsters BK Häcken winnen eerste editie Europa Cup

GÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.

1 uur geleden
Stadion Miami na Formule 1-race op tijd klaar voor WK voetbal

MIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.

3 uur geleden
Spaans international Lamine Yamal op tijd fit voor WK voetbal

BARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.

4 uur geleden
FC Barcelona ziet Raphinha terugkeren voor mogelijk kampioensduel

BARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.

5 uur geleden
Klaassen ontbreekt bij Ajax in topper tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."

5 uur geleden
Fans Vitesse opgelucht: al zoveel gekke situaties meegemaakt

ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.

7 uur geleden