FC Twente kan thuis geen wonder verrichten tegen Fenerbahçe
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft geen wonder kunnen verrichten tegen de Turkse club Fenerbahçe in de play-offs van de Conference League. De ploeg zocht weliswaar onverschrokken de aanval in de eigen Grolsch Veste, maar kon de nederlaag van 5-1 een week geleden in Istanbul niet wegwerken. De club van trainer Joseph Oosting verloor zelfs met 1-0 in eigen huis en is uitgeschakeld in Europa. Edin Dzeko benutte in de tweede helft een strafschop namens de bezoekende club.
Twente miste tegen Fenerbahçe de geblesseerde Mees Hilgers en kon ook Joshua Brenet niet inzetten. Youri Regeer was geschorst vanwege zijn rode kaart in de uitwedstrijd. Bij Fenerbahçe stonden oud-Ajacied Dusan Tadic en Jayden Oosterwolde in de basis.
De club uit Enschede wilde aan het publiek laten zien dat het de Turkse topclub wel degelijk partij kan bieden en zocht vanaf het eerste fluitsignaal de aanval. Al in de 2e minuut had Twente op voorsprong kunnen staan. Daan Rots gaf de bal voor op Ricky van Wolfswinkel, die net naast tikte. Rots krulde na 20 minuten spelen de bal ook naast het doel van keeper Irfan Can Egribayat. Er vielen geen goals in de eerste helft, maar wel zeven gele kaarten. De scheidsrechter moest de verhitte gemoederen af en toe bedaren.
De tweede helft gaf een vergelijkbaar beeld. Twente nam het initiatief en bleef zoeken naar gaatjes in de defensie van de Turkse club. Sem Steijn leverde een gevaarlijk schot af en Michel Vlap ramde de bal uit een vrije trap tegen de paal, maar de begeerde treffer kwam maar niet. Die viel tot grote teleurstelling van het bijna volle stadion aan de andere kant, in het doel van Twente-doelman Lars Unnerstall. Robin Pröpper werkte de doorgebroken Joshua King binnen de 16-meter tegen de grond en de Italiaanse arbiter Fabio Maresca kon niet anders dan een penalty geven. Dzeko wist raad met het buitenkansje.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.
1 uur geledenRABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.
2 uur geledenSAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
15 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
15 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
16 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
18 uur geleden