Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente kan thuis geen wonder verrichten tegen Fenerbahçe

FC Twente kan thuis geen wonder verrichten tegen Fenerbahçe

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft geen wonder kunnen verrichten tegen de Turkse club Fenerbahçe in de play-offs van de Conference League. De ploeg zocht weliswaar onverschrokken de aanval in de eigen Grolsch Veste, maar kon de nederlaag van 5-1 een week geleden in Istanbul niet wegwerken. De club van trainer Joseph Oosting verloor zelfs met 1-0 in eigen huis en is uitgeschakeld in Europa. Edin Dzeko benutte in de tweede helft een strafschop namens de bezoekende club.

Twente miste tegen Fenerbahçe de geblesseerde Mees Hilgers en kon ook Joshua Brenet niet inzetten. Youri Regeer was geschorst vanwege zijn rode kaart in de uitwedstrijd. Bij Fenerbahçe stonden oud-Ajacied Dusan Tadic en Jayden Oosterwolde in de basis.

De club uit Enschede wilde aan het publiek laten zien dat het de Turkse topclub wel degelijk partij kan bieden en zocht vanaf het eerste fluitsignaal de aanval. Al in de 2e minuut had Twente op voorsprong kunnen staan. Daan Rots gaf de bal voor op Ricky van Wolfswinkel, die net naast tikte. Rots krulde na 20 minuten spelen de bal ook naast het doel van keeper Irfan Can Egribayat. Er vielen geen goals in de eerste helft, maar wel zeven gele kaarten. De scheidsrechter moest de verhitte gemoederen af en toe bedaren.

De tweede helft gaf een vergelijkbaar beeld. Twente nam het initiatief en bleef zoeken naar gaatjes in de defensie van de Turkse club. Sem Steijn leverde een gevaarlijk schot af en Michel Vlap ramde de bal uit een vrije trap tegen de paal, maar de begeerde treffer kwam maar niet. Die viel tot grote teleurstelling van het bijna volle stadion aan de andere kant, in het doel van Twente-doelman Lars Unnerstall. Robin Pröpper werkte de doorgebroken Joshua King binnen de 16-meter tegen de grond en de Italiaanse arbiter Fabio Maresca kon niet anders dan een penalty geven. Dzeko wist raad met het buitenkansje.

Meer uit Voetbal

Oranje-tegenstander Tunesië ontslaat bondscoach

TUNIS (ANP/RTR) - De voetbalbond van Tunesië heeft afscheid genomen van bondscoach Sami Trabelsi. Tunesië, een van de tegenstanders van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK deze zomer, werd zaterdag uitgeschakeld in de achtste finales van de Afrika Cup in Marokko.

9 minuten geleden
PSG wint eerste stadsderby tegen Paris FC na 53 jaar

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste stadsderby na 53 jaar tegen Paris FC in Ligue 1 met 2-1 gewonnen. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten voor de laatste winnaar van de Champions League. Willem Geubbels maakte vanaf de strafschopstip gelijk voor de bezoekers, die afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerden.

10 uur geleden
Internazionale pakt koppositie met zege op Bologna

MILAAN (ANP) - Internazionale is weer koploper van de Serie A. De club won de thuiswedstrijd tegen Bologna (3-1).

10 uur geleden
Geblesseerde Ounahi speelt niet meer voor Marokko op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Azzedine Ounahi komt niet meer in actie voor Marokko op de Afrika Cup. De spelmaker van Girona heeft een kuitblessure en moet volgens zijn bondscoach Walid Regragui minimaal vijf weken rust houden.

12 uur geleden
Manchester City verspeelt in blessuretijd zege tegen Chelsea

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in blessuretijd een voorsprong op Chelsea verspeeld. Enzo Fernández maakte in de 94e minuut de gelijkmaker voor de bezoekers uit Londen: 1-1.

12 uur geleden
Fan overlijdt vlak voor aftrap van Leeds tegen Manchester United

LEEDS (ANP) - Een toeschouwer in het stadion van Leeds United is kort voor de aftrap van het duel met Manchester United overleden. Dat meldt de thuisploeg in een statement dat op eigen kanalen is verschenen.

14 uur geleden
Gastland Marokko na zege op Tanzania in kwartfinales Afrika Cup

RABAT (ANP) - Marokko staat in de kwartfinales van de Afrika Cup. Het gastland won zondag in Rabat met 1-0 van Tanzania. Kameroen is na een zege op Zuid-Afrika (2-1) de volgende tegenstander van Marokko. Junior Tchamadeu en Christian Kofane maakten de doelpunten voor de 'Ontembare Leeuwen.' Evidence Makgopa maakte het duel in de 88e minuut namens Zuid-Afrika nog even spannend.

14 uur geleden