FC Twente in enerverende subtopper langs Go Ahead Eagles: 3-2
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft in een enerverend duel Go Ahead Eagles met 3-2 verslagen. De ploeg van trainer Joseph Oosting kwam in de eigen Grolsch Veste met 2-0 achter, maar wist in de tweede helft de wedstrijd om te draaien. Bas Kuipers maakte tien minuten voor tijd het winnende doelpunt. De club uit Enschede blijft door de zege op de vijfde plaats in de Eredivisie en in het spoor van nummer vier Feyenoord. De Eagles zakken weg naar de achtste plaats.
Bij de thuisploeg viel keeper Lars Unnerstall in de warming-up uit. Tweede doelman Przemyslaw Tyton nam zijn plek over onder de lat. Twente had Go Ahead in de beginfase van de wedstrijd in de tang, maar de ploeg slaagde er niet in op voorsprong te komen. Mitchell van Bergen miste een uitgelezen kans oog in oog met Luca Plogmann, Sem Steijn schoot even later van dichtbij ook op de keeper van Go Ahead en Sam Lammers ramde daarna de bal op de paal.
Tegen de verhouding in kwamen de bezoekers uit Deventer na 24 minuten wel tot scoren. Jakob Breum legde er in een tijdsbestek van tien minuten zelfs drie in. Een ervan werd afgekeurd om buitenspel. Twente moest even bijkomen van die overrompeling door de Eagles, maar wist op slag van rust nog de aansluiting te vinden via een goal van Lammers.
In de tweede helft zocht FC Twente verbeten de aanval. Steijn was degene die een kwartier voor tijd met een strakke volley de thuisclub langszij bracht. Het was de tiende competitietreffer van de topscorer van de Eredivisie. Tien minuten voor tijd kon het thuispubliek juichen voor de derde en winnende treffer van Twente. Kuipers kopte de bal uit een voorzet van Daan Rots raak.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft met Corinthians de Braziliaanse bekerfinale bereikt. De ploeg uit São Paulo versloeg in de halve eindstrijd Cruzeiro na een strafschoppenserie. Corinthians verloor in het eigen stadion de returnwedstrijd met 2-1, na een zege in het eerste duel in Belo Horizonte (0-1).
2 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).
18 uur geleden