Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente in enerverende subtopper langs Go Ahead Eagles: 3-2

FC Twente in enerverende subtopper langs Go Ahead Eagles: 3-2

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft in een enerverend duel Go Ahead Eagles met 3-2 verslagen. De ploeg van trainer Joseph Oosting kwam in de eigen Grolsch Veste met 2-0 achter, maar wist in de tweede helft de wedstrijd om te draaien. Bas Kuipers maakte tien minuten voor tijd het winnende doelpunt. De club uit Enschede blijft door de zege op de vijfde plaats in de Eredivisie en in het spoor van nummer vier Feyenoord. De Eagles zakken weg naar de achtste plaats.

Bij de thuisploeg viel keeper Lars Unnerstall in de warming-up uit. Tweede doelman Przemyslaw Tyton nam zijn plek over onder de lat. Twente had Go Ahead in de beginfase van de wedstrijd in de tang, maar de ploeg slaagde er niet in op voorsprong te komen. Mitchell van Bergen miste een uitgelezen kans oog in oog met Luca Plogmann, Sem Steijn schoot even later van dichtbij ook op de keeper van Go Ahead en Sam Lammers ramde daarna de bal op de paal.

Tegen de verhouding in kwamen de bezoekers uit Deventer na 24 minuten wel tot scoren. Jakob Breum legde er in een tijdsbestek van tien minuten zelfs drie in. Een ervan werd afgekeurd om buitenspel. Twente moest even bijkomen van die overrompeling door de Eagles, maar wist op slag van rust nog de aansluiting te vinden via een goal van Lammers.

In de tweede helft zocht FC Twente verbeten de aanval. Steijn was degene die een kwartier voor tijd met een strakke volley de thuisclub langszij bracht. Het was de tiende competitietreffer van de topscorer van de Eredivisie. Tien minuten voor tijd kon het thuispubliek juichen voor de derde en winnende treffer van Twente. Kuipers kopte de bal uit een voorzet van Daan Rots raak.

Meer uit Voetbal

Lampard blijft coach van het gepromoveerde Coventry City

COVENTRY (ANP/AFP) - Frank Lampard blijft de trainer van Coventry City. De 48-jarige oud-international van Engeland heeft een contractverlenging getekend tot 2029 bij de club waarmee hij promoveerde naar de Premier League.

3 uur geleden
Noorwegen schakelt Ivoorkust uit op WK dankzij late goal Haaland

ARLINGTON (ANP) - Noorwegen heeft zich ten koste van Ivoorkust geplaatst voor de achtste finales op het WK voetbal. In het Dallas Stadium werd het dankzij een late treffer van sterspeler Erling Haaland 2-1. Noorwegen was voor rust op voorsprong gekomen via Antonio Nusa. Amad Diallo tekende namens Ivoorkust voor de gelijkmaker.

5 uur geleden
KNVB maakt melding van discriminatie richting spelers Oranje

KANSAS CITY (ANP) - De KNVB maakt melding van online discriminerende reacties richting Oranje-internationals na de uitschakeling op het wereldkampioenschap voetbal tegen Marokko. Dat laat een woordvoerder weten.

7 uur geleden
'Fundament' De Vrij verlaat na acht seizoenen Internazionale

MILAAN (ANP) - Stefan de Vrij verlaat na acht seizoenen Internazionale. De Italiaanse topclub meldt het afscheid van de 34-jarige verdediger met een uitgebreid eerbetoon op de website van de club. De Vrij won met Inter negen prijzen, waaronder drie titels in de Serie A en drie Italiaanse bekers (Coppa Italia).

12 uur geleden
Feyenoord legt Spaanse spits Nacho Ferri vast

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de Spaanse spits Nacho Ferri vastgelegd. De 21-jarige speler komt over van de Belgische club KVC Westerlo en heeft zijn handtekening gezet onder een contract tot medio 2030.

15 uur geleden
Ajax neemt Braziliaanse linksback Henrique over van AS Monaco

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met de Braziliaanse linksback Caio Henrique. Hij komt over van de Franse club AS Monaco. De Amsterdamse club meldt in een persbericht dat de 28-jarige speler een contract heeft getekend van vier jaar, tot medio 2030.

15 uur geleden
Oranje landt in de nacht van woensdag op donderdag op Schiphol

GUADALUPE (ANP) - Het Nederlands elftal vliegt woensdag rond 09.00 uur plaatselijke tijd van Kansas City terug naar Nederland. De verwachting is dat de ploeg donderdag rond 01.30 uur op Schiphol landt.

15 uur geleden