FC Twente in enerverende subtopper langs Go Ahead Eagles: 3-2
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft in een enerverend duel Go Ahead Eagles met 3-2 verslagen. De ploeg van trainer Joseph Oosting kwam in de eigen Grolsch Veste met 2-0 achter, maar wist in de tweede helft de wedstrijd om te draaien. Bas Kuipers maakte tien minuten voor tijd het winnende doelpunt. De club uit Enschede blijft door de zege op de vijfde plaats in de Eredivisie en in het spoor van nummer vier Feyenoord. De Eagles zakken weg naar de achtste plaats.
Bij de thuisploeg viel keeper Lars Unnerstall in de warming-up uit. Tweede doelman Przemyslaw Tyton nam zijn plek over onder de lat. Twente had Go Ahead in de beginfase van de wedstrijd in de tang, maar de ploeg slaagde er niet in op voorsprong te komen. Mitchell van Bergen miste een uitgelezen kans oog in oog met Luca Plogmann, Sem Steijn schoot even later van dichtbij ook op de keeper van Go Ahead en Sam Lammers ramde daarna de bal op de paal.
Tegen de verhouding in kwamen de bezoekers uit Deventer na 24 minuten wel tot scoren. Jakob Breum legde er in een tijdsbestek van tien minuten zelfs drie in. Een ervan werd afgekeurd om buitenspel. Twente moest even bijkomen van die overrompeling door de Eagles, maar wist op slag van rust nog de aansluiting te vinden via een goal van Lammers.
In de tweede helft zocht FC Twente verbeten de aanval. Steijn was degene die een kwartier voor tijd met een strakke volley de thuisclub langszij bracht. Het was de tiende competitietreffer van de topscorer van de Eredivisie. Tien minuten voor tijd kon het thuispubliek juichen voor de derde en winnende treffer van Twente. Kuipers kopte de bal uit een voorzet van Daan Rots raak.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - NAC Breda heeft het competitieduel met sc Heerenveen met 2-0 gewonnen. De wedstrijd werd zondag in Breda bij een 2-0-tussenstand definitief gestaakt in de 82e minuut, nadat aanhangers van de thuisclub voor de tweede keer vuurwerk op het veld hadden gegooid. Het restant van het duel werd maandag zonder publiek uitgespeeld in het Abe Lenstra Stadion van Heerenveen.
18 minuten geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De politie in Nieuw-Zeeland is een onderzoek gestart naar een beschuldiging tegen een voetballer van Kaapverdië vanwege mogelijk seksueel grensoverschrijdend gedrag tijdens de FIFA Series. De WK-ganger speelde eind maart in het kader van het nieuwe toernooi twee oefenduels in Auckland.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Frenkie de Jong vindt het winnen van de landstitel met FC Barcelona dit jaar "specialer" dan zijn eerdere kampioenschappen met de Catalaanse club. Dat zei de Oranje-international na de gewonnen wedstrijd tegen concurrent Real Madrid van zondag (2-0), waarmee Barcelona zich verzekerde van de titel.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
16 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
17 uur geleden