FC Twente in enerverende subtopper langs Go Ahead Eagles: 3-2
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft in een enerverend duel Go Ahead Eagles met 3-2 verslagen. De ploeg van trainer Joseph Oosting kwam in de eigen Grolsch Veste met 2-0 achter, maar wist in de tweede helft de wedstrijd om te draaien. Bas Kuipers maakte tien minuten voor tijd het winnende doelpunt. De club uit Enschede blijft door de zege op de vijfde plaats in de Eredivisie en in het spoor van nummer vier Feyenoord. De Eagles zakken weg naar de achtste plaats.
Bij de thuisploeg viel keeper Lars Unnerstall in de warming-up uit. Tweede doelman Przemyslaw Tyton nam zijn plek over onder de lat. Twente had Go Ahead in de beginfase van de wedstrijd in de tang, maar de ploeg slaagde er niet in op voorsprong te komen. Mitchell van Bergen miste een uitgelezen kans oog in oog met Luca Plogmann, Sem Steijn schoot even later van dichtbij ook op de keeper van Go Ahead en Sam Lammers ramde daarna de bal op de paal.
Tegen de verhouding in kwamen de bezoekers uit Deventer na 24 minuten wel tot scoren. Jakob Breum legde er in een tijdsbestek van tien minuten zelfs drie in. Een ervan werd afgekeurd om buitenspel. Twente moest even bijkomen van die overrompeling door de Eagles, maar wist op slag van rust nog de aansluiting te vinden via een goal van Lammers.
In de tweede helft zocht FC Twente verbeten de aanval. Steijn was degene die een kwartier voor tijd met een strakke volley de thuisclub langszij bracht. Het was de tiende competitietreffer van de topscorer van de Eredivisie. Tien minuten voor tijd kon het thuispubliek juichen voor de derde en winnende treffer van Twente. Kuipers kopte de bal uit een voorzet van Daan Rots raak.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/BELGA) - Iran dreigt met het stilleggen van zijn wedstrijden tijdens het WK voetbal als er in de stadions protesten zijn van de Perzische diaspora tegen het islamitische bewind. "We hebben de FIFA al laten weten dat de verantwoordelijken van het team de wedstrijden zullen staken zodra we politieke leuzen in de stadions horen", zei de minister van Sport Ahmed Donjamali.
33 minuten geledenZEIST (ANP) - De wedstrijden van Ajax en FC Twente uit de derde speelronde van de Eredivisie zijn op voorhand verplaatst naar september. Dat maakte de KNVB bekend bij de publicatie van het voorlopige competitieprogramma op woensdag. De clubs kunnen zich zo optimaal voorbereiden op Europese wedstrijden. Ook NEC wil mogelijk uitstel.
3 uur geledenMIAMI (ANP/AFP/RTR) - WK-scheidsrechter Omar Abdulkadir Artan uit Somalië zou toegang tot de Verenigde Staten zijn geweigerd vanwege "banden met vermoedelijke leden van terroristische organisaties". Dat vertelde een functionaris van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken aan persbureau AFP.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Dick Advocaat (78) staat op woensdagavond even als honkballer in de schijnwerpers. De bondscoach van de voetballers van Curaçao mag samen met aanvoerder Leandro Bacuna (34) de eerste bal gooien bij de honkbalwedstrijd tussen de Miami Marlins en de Arizona Diamondbacks. Advocaat speelde in zijn tienerjaren honkbal bij het Haagse ADO, waar hij een talentvol catcher was.
5 uur geledenAUBURN (ANP) - Lionel Messi lijkt op tijd fit voor het WK voetbal met Argentinië. De 38-jarige sterspeler vierde zijn rentree met een doelpunt tijdens een 3-0-oefenzege op IJsland in het Amerikaanse Auburn.
5 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Marten de Roon ziet op het komende wereldkampioenschap een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als begeleider van ontevreden Oranje-internationals. "Ik ben iemand die observeert en veel ziet. Groepsdynamiek is bij een eindtoernooi heel belangrijk. Ik kan op dat vlak iets toevoegen", zegt de 35-jarige middenvelder van Atalanta, die de oudste speler in de WK-selectie van het Nederlands elftal is.
5 uur geledenALMELO (ANP) - Aanvalster Romée Leuchter was maar wat toe aan een treffer na ruim anderhalf jaar niet te hebben gescoord in Oranje. "Dat kun je wel zeggen, ja. Het was een lange tijd. Maar ik ben er blij mee", zei de 25-jarige spits van Paris Saint-Germain na de 3-1-zege op Polen in Almelo.
11 uur geleden