FC Twente in enerverende subtopper langs Go Ahead Eagles: 3-2
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft in een enerverend duel Go Ahead Eagles met 3-2 verslagen. De ploeg van trainer Joseph Oosting kwam in de eigen Grolsch Veste met 2-0 achter, maar wist in de tweede helft de wedstrijd om te draaien. Bas Kuipers maakte tien minuten voor tijd het winnende doelpunt. De club uit Enschede blijft door de zege op de vijfde plaats in de Eredivisie en in het spoor van nummer vier Feyenoord. De Eagles zakken weg naar de achtste plaats.
Bij de thuisploeg viel keeper Lars Unnerstall in de warming-up uit. Tweede doelman Przemyslaw Tyton nam zijn plek over onder de lat. Twente had Go Ahead in de beginfase van de wedstrijd in de tang, maar de ploeg slaagde er niet in op voorsprong te komen. Mitchell van Bergen miste een uitgelezen kans oog in oog met Luca Plogmann, Sem Steijn schoot even later van dichtbij ook op de keeper van Go Ahead en Sam Lammers ramde daarna de bal op de paal.
Tegen de verhouding in kwamen de bezoekers uit Deventer na 24 minuten wel tot scoren. Jakob Breum legde er in een tijdsbestek van tien minuten zelfs drie in. Een ervan werd afgekeurd om buitenspel. Twente moest even bijkomen van die overrompeling door de Eagles, maar wist op slag van rust nog de aansluiting te vinden via een goal van Lammers.
In de tweede helft zocht FC Twente verbeten de aanval. Steijn was degene die een kwartier voor tijd met een strakke volley de thuisclub langszij bracht. Het was de tiende competitietreffer van de topscorer van de Eredivisie. Tien minuten voor tijd kon het thuispubliek juichen voor de derde en winnende treffer van Twente. Kuipers kopte de bal uit een voorzet van Daan Rots raak.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
2 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
9 uur geleden