FC Twente-icoon Pahlplatz (76) overleden
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente-icoon Theo Pahlplatz is op 76-jarige leeftijd overleden. De oud-international was al geruime tijd ziek.
Pahlplatz verruilde in 1966 de amateurclub Quick'20 in zijn geboorteplaats Oldenzaal voor FC Twente. De buitenspeler werd meteen een vaste waarde en behaalde met de formatie uit Enschede vooral tussen 1968 en 1978 goede resultaten. Alleen in 1977 viel de club met een negende plaats buiten de top vijf van de Eredivisie.
Pahplatz bereikte met Twente in 1975 de finale van de UEFA Cup tegen Borussia Mönchengladbach. Na een 0-0-gelijkspel in Duitsland verloor de Nederlandse ploeg met 5-1 in eigen huis. Twee jaar later werd alsnog de eerste prijs uit de clubhistorie veroverd na de gewonnen bekerfinale van 1977 tegen PEC Zwolle (3-0).
Pahlplatz speelde tussen 1966 en 1979 in totaal 468 officiële wedstrijden voor Twente en maakte 82 doelpunten voor de club. Ook kwam hij dertien keer in actie voor het Nederlands elftal en was daarin drie keer trefzeker. Geen Twente-speler speelde vaker voor Oranje.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/RTR) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is vrijdag bij een training onwel geworden en naar het ziekenhuis gebracht. De coach wordt in het ziekenhuis onderzocht en gemonitord, zo meldt de Duitse landskampioen.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het voetbalduel in de Franse competitie tussen Paris Saint-Germain en Olympique Lyon is op last van de politie uitgesteld vanwege de protesten in Parijs. Dat heeft de Franse competitie LFP vrijdag bekendgemaakt.
6 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Justin Kluivert heeft met een doelpunt een belangrijke bijdrage geleverd aan de overwinning van zijn club Bournemouth op AC Milan in de Europa League. Mede dankzij een benutte strafschop van de Nederlander won de Engelse club met 3-0 van Milan.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Invallers Tolu Arokodare en Abdellah Ouazane hebben Ajax aan een overwinning op het Italiaanse Atalanta in de Conference League geholpen (2-0).
22 uur geledenZAGREB (ANP) - NEC heeft de eerste zege geboekt in de Europa League. Bij Dinamo Zagreb won de ploeg van Dick Schreuder met 4-2 door treffers van Clement Bischoff, Bryan Linssen en Tjaronn Chery (2).
1 dag geledenJEREVAN (ANP) - AZ heeft in de uitwedstrijd tegen FC Ararat-Armenia de tweede overwinning van het Europa League-seizoen geboekt. In de Armeense hoofdstad Jerevan werd het donderdagavond 4-0 voor de Alkmaarders.
1 dag geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München moet het voorlopig stellen zonder aanvaller Luiz Díaz. De 29-jarige Colombiaan heeft woensdagavond tijdens het Champions League-duel met Arsenal (2-2) een kleine spierscheur opgelopen aan zijn linkerhamstring, zo meldt de Duitse club donderdag.
1 dag geleden