Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente-icoon Pahlplatz (76) overleden

FC Twente-icoon Pahlplatz (76) overleden

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente-icoon Theo Pahlplatz is op 76-jarige leeftijd overleden. De oud-international was al geruime tijd ziek.

Pahlplatz verruilde in 1966 de amateurclub Quick'20 in zijn geboorteplaats Oldenzaal voor FC Twente. De buitenspeler werd meteen een vaste waarde en behaalde met de formatie uit Enschede vooral tussen 1968 en 1978 goede resultaten. Alleen in 1977 viel de club met een negende plaats buiten de top vijf van de Eredivisie.

Pahplatz bereikte met Twente in 1975 de finale van de UEFA Cup tegen Borussia Mönchengladbach. Na een 0-0-gelijkspel in Duitsland verloor de Nederlandse ploeg met 5-1 in eigen huis. Twee jaar later werd alsnog de eerste prijs uit de clubhistorie veroverd na de gewonnen bekerfinale van 1977 tegen PEC Zwolle (3-0).

Pahlplatz speelde tussen 1966 en 1979 in totaal 468 officiële wedstrijden voor Twente en maakte 82 doelpunten voor de club. Ook kwam hij dertien keer in actie voor het Nederlands elftal en was daarin drie keer trefzeker. Geen Twente-speler speelde vaker voor Oranje.

Meer uit Voetbal

Ajax wil dure Braziliaanse spits Leonardo naar ArenA halen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich versterken met Marcos Leonardo. De 23-jarige Braziliaanse spits staat nu nog onder contract bij Al-Hilal, maar mag daar vertrekken omdat de topclub uit Saudi-Arabië met Karim Benzema en Darwin Núñez al twee centrumaanvallers heeft.

2 uur geleden
Zwitsers woedend over 'rampzalige' rode kaart Embolo

KANSAS CITY (ANP/AFP) - Bij Zwitserland overheerste woede en onbegrip over de rode kaart voor Breel Embolo na de uitschakeling in de kwartfinales van het WK voetbal door Argentinië. "Een catastrofale beslissing", brieste middenvelder Fabian Rieder na afloop van het duel in Kansas City, dat in 3-1 voor de titelhouder uit Zuid-Amerika eindigde.

9 uur geleden
Argentinië klopt Zwitsers en treft Engeland voor plaats in finale

KANSAS CITY (ANP) - De Argentijnse voetballers zijn nog twee overwinningen verwijderd van een nieuwe wereldtitel. De regerend kampioen rekende in Kansas City na verlenging af met Zwitserland: 3-1. Julián Álvarez zette Argentinië in de 112e minuut op 2-1 door de bal fraai in de rechterbovenhoek te krullen. Daarna scoorde ook invaller Lautaro Martínez nog.

11 uur geleden
Senegal ontslaat bondscoach Thiaw na vroege uitschakeling op WK

DAKAR (ANP/RTR) - Senegal heeft voetbalbondscoach Pape Bouna Thiaw ontslagen. Dat besluit is genomen na de vroegtijdige uitschakeling op het WK, meldt de Senegalese voetbalbond.

13 uur geleden
Noren beklagen zich: bal zou bij 1-1 kabel hebben geraakt

MIAMI (ANP) - De spelers en begeleiding van het Noorse voetbalelftal hebben zich tijdens de kwartfinale op het WK tegen Engeland beklaagd bij scheidsrechter Clément Turpin. Bij de gelijkmaker van Engeland zou de bal tegen een kabel van een camera in de lucht zijn aangekomen en daardoor van richting zijn veranderd.

16 uur geleden
Bellingham leidt Engeland met twee treffers ook langs Noorwegen

MIAMI (ANP) - Engeland heeft voor de vierde keer de halve finale op het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Thomas Tuchel rekende onder warme omstandigheden in Miami na verlenging af met Noorwegen, dat op de mondiale titelstrijd nog niet eerder in de kwartfinale stond. Het werd 2-1.

16 uur geleden
Argentijn overleden die aan basis stond van invoering rode kaart

BUENOS AIRES (ANP/DPA) - De voormalige Argentijnse voetballer Antonio Rattín is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn oude werkgever Boca Juniors.

19 uur geleden