FC Twente houdt schade bij Fiorentina (2-1) in play-offs beperkt
FLORENCE (ANP) - FC Twente heeft de eerste wedstrijd in de play-offs van de Conference League tegen Fiorentina verloren. De Enschedeërs hielden de schade beperkt tot 2-1 en zijn daardoor nog kansrijk voor het bereiken van de groepsfase. De return in een volle Grolsch Veste is volgende week donderdag.
Twente krijgt alle tijd om zich voor te bereiden op de return. De KNVB verplaatste de competitiewedstrijd van komend weekeinde tegen Excelsior naar 31 augustus. Fiorentina moet zondag wel spelen, bij Empoli. Twente had in de derde voorronde gewonnen van de Servische club FK Cukaricki.
Tegen Fiorentina maakte het elftal van trainer Ron Jans voor rust een machteloze indruk. Al in de 2e minuut kopte de Argentijn Nicolás González in de verre hoek raak, op aangeven van aanvoerder Cristiano Biraghi. Middenvelder Daan Rots vergat mee te lopen met zijn tegenstander.
Wissels
Het lukte Twente niet rust in het spel te krijgen en zelf tot een goede aanval te komen. Fiorentina, de nummer 7 uit de Serie A van vorig seizoen, verdubbelde na ruim een half uur spelen de voorsprong. Na een voorzet van Riccardo Sottil gleed de Braziliaanse spits Arthur Cabral, die speelde in plaats van Luka Jovic, de bal bij de tweede paal binnen. Kort voor rust wist doelman Lars Unnerstall een derde tegentreffer te voorkomen. Voor Twente schoot Michel Vlap net naast uit een vrije trap.
Jans haalde halverwege Julio Pleguezuelo en Rots naar de kant. Mees Hilgers en Vaclav Cerny waren hun vervangers.
Nadat González in de 63e minuut net over kopte, sloeg Twente kort daarna wel toe. Na een goede pass van Gijs Smal wist Cerny doelman Pietro Terracciano te passeren. Twente ging daarna nog op zoek naar meer, maar grote kansen leverde dat niet op.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.
14 minuten geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.
16 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."
24 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.
3 uur geledenKRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
14 uur geleden