FC Twente houdt schade bij Fiorentina (2-1) in play-offs beperkt
FLORENCE (ANP) - FC Twente heeft de eerste wedstrijd in de play-offs van de Conference League tegen Fiorentina verloren. De Enschedeërs hielden de schade beperkt tot 2-1 en zijn daardoor nog kansrijk voor het bereiken van de groepsfase. De return in een volle Grolsch Veste is volgende week donderdag.
Twente krijgt alle tijd om zich voor te bereiden op de return. De KNVB verplaatste de competitiewedstrijd van komend weekeinde tegen Excelsior naar 31 augustus. Fiorentina moet zondag wel spelen, bij Empoli. Twente had in de derde voorronde gewonnen van de Servische club FK Cukaricki.
Tegen Fiorentina maakte het elftal van trainer Ron Jans voor rust een machteloze indruk. Al in de 2e minuut kopte de Argentijn Nicolás González in de verre hoek raak, op aangeven van aanvoerder Cristiano Biraghi. Middenvelder Daan Rots vergat mee te lopen met zijn tegenstander.
Wissels
Het lukte Twente niet rust in het spel te krijgen en zelf tot een goede aanval te komen. Fiorentina, de nummer 7 uit de Serie A van vorig seizoen, verdubbelde na ruim een half uur spelen de voorsprong. Na een voorzet van Riccardo Sottil gleed de Braziliaanse spits Arthur Cabral, die speelde in plaats van Luka Jovic, de bal bij de tweede paal binnen. Kort voor rust wist doelman Lars Unnerstall een derde tegentreffer te voorkomen. Voor Twente schoot Michel Vlap net naast uit een vrije trap.
Jans haalde halverwege Julio Pleguezuelo en Rots naar de kant. Mees Hilgers en Vaclav Cerny waren hun vervangers.
Nadat González in de 63e minuut net over kopte, sloeg Twente kort daarna wel toe. Na een goede pass van Gijs Smal wist Cerny doelman Pietro Terracciano te passeren. Twente ging daarna nog op zoek naar meer, maar grote kansen leverde dat niet op.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
4 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
5 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
7 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
7 uur geleden