FC Twente houdt schade bij Fiorentina (2-1) in play-offs beperkt
FLORENCE (ANP) - FC Twente heeft de eerste wedstrijd in de play-offs van de Conference League tegen Fiorentina verloren. De Enschedeërs hielden de schade beperkt tot 2-1 en zijn daardoor nog kansrijk voor het bereiken van de groepsfase. De return in een volle Grolsch Veste is volgende week donderdag.
Twente krijgt alle tijd om zich voor te bereiden op de return. De KNVB verplaatste de competitiewedstrijd van komend weekeinde tegen Excelsior naar 31 augustus. Fiorentina moet zondag wel spelen, bij Empoli. Twente had in de derde voorronde gewonnen van de Servische club FK Cukaricki.
Tegen Fiorentina maakte het elftal van trainer Ron Jans voor rust een machteloze indruk. Al in de 2e minuut kopte de Argentijn Nicolás González in de verre hoek raak, op aangeven van aanvoerder Cristiano Biraghi. Middenvelder Daan Rots vergat mee te lopen met zijn tegenstander.
Wissels
Het lukte Twente niet rust in het spel te krijgen en zelf tot een goede aanval te komen. Fiorentina, de nummer 7 uit de Serie A van vorig seizoen, verdubbelde na ruim een half uur spelen de voorsprong. Na een voorzet van Riccardo Sottil gleed de Braziliaanse spits Arthur Cabral, die speelde in plaats van Luka Jovic, de bal bij de tweede paal binnen. Kort voor rust wist doelman Lars Unnerstall een derde tegentreffer te voorkomen. Voor Twente schoot Michel Vlap net naast uit een vrije trap.
Jans haalde halverwege Julio Pleguezuelo en Rots naar de kant. Mees Hilgers en Vaclav Cerny waren hun vervangers.
Nadat González in de 63e minuut net over kopte, sloeg Twente kort daarna wel toe. Na een goede pass van Gijs Smal wist Cerny doelman Pietro Terracciano te passeren. Twente ging daarna nog op zoek naar meer, maar grote kansen leverde dat niet op.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
7 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
11 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
14 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
17 uur geleden