Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente houdt schade bij Fiorentina (2-1) in play-offs beperkt

FC Twente houdt schade bij Fiorentina (2-1) in play-offs beperkt

FLORENCE (ANP) - FC Twente heeft de eerste wedstrijd in de play-offs van de Conference League tegen Fiorentina verloren. De Enschedeërs hielden de schade beperkt tot 2-1 en zijn daardoor nog kansrijk voor het bereiken van de groepsfase. De return in een volle Grolsch Veste is volgende week donderdag.

Twente krijgt alle tijd om zich voor te bereiden op de return. De KNVB verplaatste de competitiewedstrijd van komend weekeinde tegen Excelsior naar 31 augustus. Fiorentina moet zondag wel spelen, bij Empoli. Twente had in de derde voorronde gewonnen van de Servische club FK Cukaricki.

Tegen Fiorentina maakte het elftal van trainer Ron Jans voor rust een machteloze indruk. Al in de 2e minuut kopte de Argentijn Nicolás González in de verre hoek raak, op aangeven van aanvoerder Cristiano Biraghi. Middenvelder Daan Rots vergat mee te lopen met zijn tegenstander.

Wissels

Het lukte Twente niet rust in het spel te krijgen en zelf tot een goede aanval te komen. Fiorentina, de nummer 7 uit de Serie A van vorig seizoen, verdubbelde na ruim een half uur spelen de voorsprong. Na een voorzet van Riccardo Sottil gleed de Braziliaanse spits Arthur Cabral, die speelde in plaats van Luka Jovic, de bal bij de tweede paal binnen. Kort voor rust wist doelman Lars Unnerstall een derde tegentreffer te voorkomen. Voor Twente schoot Michel Vlap net naast uit een vrije trap.

Jans haalde halverwege Julio Pleguezuelo en Rots naar de kant. Mees Hilgers en Vaclav Cerny waren hun vervangers.

Nadat González in de 63e minuut net over kopte, sloeg Twente kort daarna wel toe. Na een goede pass van Gijs Smal wist Cerny doelman Pietro Terracciano te passeren. Twente ging daarna nog op zoek naar meer, maar grote kansen leverde dat niet op.

Meer uit Voetbal

Koploper Inter beëindigt slechte reeks en klopt AS Roma ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.

5 uur geleden
Verdediger Struijk schiet Leeds United naar halve finale FA Cup

LONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.

7 uur geleden
PSV-coach Bosz vierde derde landstitel op rij in zijn eentje

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.

7 uur geleden
Directeur Stewart vindt titel PSV knap vanwege vele transfers

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.

7 uur geleden
NAC Breda schiet weinig op met gelijkspel tegen Sparta

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.

9 uur geleden
Van Persie vond Feyenoord genoeg kansen creëren voor een doelpunt

VOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.

11 uur geleden
KNVB: stadionverbod van 9 maanden voor fans met gezichtsbedekking

ZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.

11 uur geleden