FC Twente haalt aanvaller Lukoki terug naar Nederland
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft Jody Lukoki teruggehaald naar Nederland. De 28-jarige aanvaller heeft voor twee seizoenen getekend in Enschede. Lukoki komt transfervrij over van de Turkse club Malatyaspor.
"FC Twente is een mooie club en ik ben blij dat ik hier nu ga spelen", aldus Lukoki. "Afgelopen week heb ik een fijn gesprek gehad met Ron Jans, die ik goed ken van mijn periode bij Zwolle. Met Virgil Misidjan heb ik samengespeeld in Bulgarije en heb met hem nog veel contact. Ook Wout Brama ken ik van Zwolle. Vanaf het begin voelde het goed en warm en daarom was de keuze voor FC Twente niet moeilijk."
Lukoki doorliep de jeugdopleiding van Ajax en debuteerde daar in 2011 in de Eredivisie. In 2013 maakte hij de overstap naar SC Cambuur en hij kwam later ook uit voor PEC Zwolle, waar Jans destijds trainer was. Vanaf 2015 speelde Lukoki vijf seizoenen voor de Bulgaarse topclub Ludogorets.
FC Twente werd afgelopen seizoen, na een goede eerste seizoenshelft en een aanmerkelijk mindere tweede, tiende in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
2 uur geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - NEC blijft dankzij een overwinning bij Excelsior (0-2) zicht houden op plek twee in de Eredivisie. Bij de ploeg van trainer Dick Schreuder stond aanvoerder Tjaronn Chery, die voor Suriname uitkwam en verwikkeld raakte in de zogenoemde paspoortaffaire, aan de aftrap.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in aanloop naar het Conference League-duel tegen Shakhtar Donetsk met 2-0 gewonnen van Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Leeroy Echteld maakte beide goals in de eerste helft. In de tweede helft keerde aanvoerder Jordy Clasie terug op het veld na een maandenlange afwezigheid vanwege een enkelblessure.
3 uur geleden