FC Twente haalt aanvaller Lukoki terug naar Nederland
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft Jody Lukoki teruggehaald naar Nederland. De 28-jarige aanvaller heeft voor twee seizoenen getekend in Enschede. Lukoki komt transfervrij over van de Turkse club Malatyaspor.
"FC Twente is een mooie club en ik ben blij dat ik hier nu ga spelen", aldus Lukoki. "Afgelopen week heb ik een fijn gesprek gehad met Ron Jans, die ik goed ken van mijn periode bij Zwolle. Met Virgil Misidjan heb ik samengespeeld in Bulgarije en heb met hem nog veel contact. Ook Wout Brama ken ik van Zwolle. Vanaf het begin voelde het goed en warm en daarom was de keuze voor FC Twente niet moeilijk."
Lukoki doorliep de jeugdopleiding van Ajax en debuteerde daar in 2011 in de Eredivisie. In 2013 maakte hij de overstap naar SC Cambuur en hij kwam later ook uit voor PEC Zwolle, waar Jans destijds trainer was. Vanaf 2015 speelde Lukoki vijf seizoenen voor de Bulgaarse topclub Ludogorets.
FC Twente werd afgelopen seizoen, na een goede eerste seizoenshelft en een aanmerkelijk mindere tweede, tiende in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Luciano Valente heeft maandag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 22-jarige middenvelder van Feyenoord mocht in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam in de 78e minuut invallen voor Xavi Simons.
20 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - Duitsland heeft in de laatste groepswedstrijd met overtuiging kwalificatie voor het WK voetbal afgedwongen. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg in Leipzig directe concurrent Slowakije met 6-0. Slowakije, dat speelde met Feyenoorder Leo Sauer, kan het WK nog bereiken via de play-offs.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zich met een ruime thuiszege op Litouwen geplaatst voor het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. In de Johan Cruijff ArenA werd het 4-0, waarmee Oranje de eerste plaats in groep G van het kwalificatietoernooi veiligstelde.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk passeert maandag recordhouder Frank de Boer als het gaat om de meest ervaren aanvoerder van het Nederlands elftal. De 34-jarige verdediger van Liverpool draagt in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie voor de 72e keer de aanvoerdersband.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Voetballer Kylian Mbappé heeft maandag 240 miljoen euro schadevergoeding geëist van zijn oude werkgever Paris Saint-Germain. Dat deed Mbappé, die vorig jaar naar Real Madrid vertrok, bij een arbeidsrechtbank in een escalerend conflict over de status van zijn oude contract en de manier waarop zijn voormalige club hem behandelde.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Voetbalclub FC Barcelona keert zaterdag, ruim tweeënhalf jaar na de start van de renovatie, terug naar stadion Camp Nou. Dat meldt de Catalaanse club op de eigen website. Barcelona speelt zaterdag in de Spaanse competitie tegen Athletic Bilbao.
6 uur geleden