FC Twente: geslagen fan liet zich niet racistisch uit
ENSCHEDE (ANP) - De fan van FC Twente die zondag na afloop van de wedstrijd van zijn club tegen Ajax door Ajacied Steven Berghuis werd geslagen heeft niets racistisch geroepen. Dat meldt FC Twente na een gesprek met de supporter.
Berghuis zou bij de spelersbus een klap hebben uitgedeeld vanwege een racistische uitlating richting zijn ploeggenoot Brian Brobbey. "De fan heeft bekend iets te hebben geroepen naar de Ajaxspeler. Het was provocerend richting Berghuis, maar niet racistisch", aldus FC Twente.
De club uit Enschede keurt af wat er bij de spelersbus is gebeurd. "Dit betreft zowel het roepen van de tekst als de reactie van Berghuis. FC Twente hoopt dat spelers van de tegenpartij na afloop van een wedstrijd normaal handtekeningen kunnen blijven uitdelen."
Geen aangifte
FC Twente wil niet zeggen of de club maatregelen heeft genomen richting de fan. De supporter zelf heeft geen aangifte gedaan tegen Berghuis, aldus FC Twente.
Berghuis heeft van Ajax een boete van onbekende hoogte gekregen en heeft spijt betuigd voor zijn actie.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - De Braziliaanse bondscoach Carlo Ancelotti houdt de mogelijkheid open voor Neymar om een plaats in de selectie voor het WK voetbal te veroveren. De Braziliaanse topscorer heeft twee maanden om te laten zien dat hij de benodigde kwaliteiten heeft, aldus de coach in een interview met de Franse krant L'Équipe.
24 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong maakt mogelijk zaterdagavond zijn rentree bij FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft de Oranje-international opgenomen in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met stadgenoot Espanyol.
1 uur geledenJAKARTA (ANP) - De Indonesische voetbalbond is er steeds van op de hoogte geweest dat genaturaliseerde voetbalinternationals hun Nederlandse nationaliteit zouden verliezen. Dat blijkt uit een verklaring van teammanager Sumardji, die op de officiële website van de Indonesische voetbalbond PSSI staat. Verschillende spelers van het Indonesische elftal stonden de voorbije weken in Nederland bij hun clubs aan de kant omdat hun werkvergunning niet in orde was. Voor een groot deel is er inmiddels een tijdelijke oplossing gevonden.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
16 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
17 uur geleden