FC Twente gaat contract van voetballer Brenet ontbinden
ENSCHEDE (ANP) - Joshua Brenet komt niet meer in actie voor FC Twente. De Eredivisieclub uit Enschede meldt in overleg te zijn met het management van de verdediger over ontbinding van zijn contract.
Dinsdag veroordeelde de rechter Brenet tot een maand onvoorwaardelijke celstraf. De 30-jarige profvoetballer stond dinsdag terecht bij de politierechter in Almelo voor tweemaal rijden zonder geldig rijbewijs.
Brenet werd in januari vorig jaar tweemaal tijdens verkeerscontroles aangehouden zonder rijbewijs. Hij was zijn rijbewijs kwijtgeraakt nadat hij op 10 december 2020 werd betrapt op rijden onder invloed.
Brenet speelde sinds 2022 voor FC Twente en kwam 74 keer uit voor de club. Dit seizoen speelde hij twintig wedstrijden, de laatste op 17 maart tegen PSV. Hij kwam eerder uit voor PSV, Hoffenheim en Vitesse. Brenet, die twee interlands achter zijn naam heeft staan, gaf eerder deze maand aan FC Twente aan het einde van dit seizoen te willen verlaten.
Meer uit Voetbal
PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
25 minuten geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
41 minuten geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
1 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
2 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
2 uur geleden