FC Twente en Willem II sluiten rumoerig duel af met gelijkspel
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en Willem II hebben elkaar in een rumoerige wedstrijd in evenwicht gehouden: 1-1. Beide ploegen beëindigden het duel in Enschede met tien man.
Vooral in het tweede deel van de eerste helft was de sfeer opgefokt. Na de gelijkmaker van Ché Nunnely in de 24e minuut moest arbiter Jochem Kamphuis het ontgelden bij de Twentse aanhang. Het leek erop dat de aanvaller van Willem II de bal eerst met zijn arm controleerde voordat hij raak schoot. Ook de VAR keurde de gelijkmaker goed, waarna het duel tot aan de rust nogal hectisch verliep. Dimitrios Limnios had in de 6e minuut de score geopend na een fout van dezelfde Nunnely.
Op slag van rust incasseerde middenvelder Ramiz Zerrouki van FC Twente zijn tweede gele kaart nadat hij uit frustratie de bal had weggesmeten. Zijn trainer Ron Jans had eerder wegens protesteren ook al geel gekregen. Kamphuis voelde zich daarna genoodzaakt het publiek te laten waarschuwen vanwege kwetsende spreekkoren aan zijn adres.
Na de pauze had Kamphuis minder moeite om het duel onder controle te houden. Beide ploegen wisten amper kansen te creëren. Vanaf de 76e minuut moest ook Willem II met tien man verder na de tweede gele kaart voor Derrick Köhn. In de stand kwam geen verandering. FC Twente is nu zes wedstrijden op rij ongeslagen.
Meer uit Voetbal
RIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
8 uur geledenWELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.
10 uur geledenCINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.
10 uur geleden