
FC Twente en Willem II sluiten rumoerig duel af met gelijkspel
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en Willem II hebben elkaar in een rumoerige wedstrijd in evenwicht gehouden: 1-1. Beide ploegen beëindigden het duel in Enschede met tien man.
Vooral in het tweede deel van de eerste helft was de sfeer opgefokt. Na de gelijkmaker van Ché Nunnely in de 24e minuut moest arbiter Jochem Kamphuis het ontgelden bij de Twentse aanhang. Het leek erop dat de aanvaller van Willem II de bal eerst met zijn arm controleerde voordat hij raak schoot. Ook de VAR keurde de gelijkmaker goed, waarna het duel tot aan de rust nogal hectisch verliep. Dimitrios Limnios had in de 6e minuut de score geopend na een fout van dezelfde Nunnely.
Op slag van rust incasseerde middenvelder Ramiz Zerrouki van FC Twente zijn tweede gele kaart nadat hij uit frustratie de bal had weggesmeten. Zijn trainer Ron Jans had eerder wegens protesteren ook al geel gekregen. Kamphuis voelde zich daarna genoodzaakt het publiek te laten waarschuwen vanwege kwetsende spreekkoren aan zijn adres.
Na de pauze had Kamphuis minder moeite om het duel onder controle te houden. Beide ploegen wisten amper kansen te creëren. Vanaf de 76e minuut moest ook Willem II met tien man verder na de tweede gele kaart voor Derrick Köhn. In de stand kwam geen verandering. FC Twente is nu zes wedstrijden op rij ongeslagen.
Meer uit Voetbal
GENK (ANP) - Club Brugge is door de zege op Racing Genk de enig overgebleven concurrent voor Union Sint-Gillis in de strijd om de Belgische titel. Titelverdediger Brugge won met 2-0 bij Genk, dat daarmee definitief is afgehaakt in de titelstrijd.
11 minuten geledenTURIJN (ANP) - Internazionale is door een zege bij Torino (0-2) in punten weer op gelijke hoogte gekomen met koploper Napoli. De ploeg van coach Simone Inzaghi won in Turijn met 2-0. Napoli speelt later zondag nog thuis tegen Genoa en heeft bij een zege weer 3 punten meer.
17 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Wie Wout Weghorst over het veld zag lopen na het laatste fluitsignaal van het verloren thuisduel met NEC (0-3) kreeg het idee dat Ajax de titelrace met PSV definitief had verloren. De spits had de tranen in zijn ogen staan en bleef maar met zijn hoofd schudden. "Ik had deze dag heel anders voorgesteld", bekende hij later.
40 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Arsenal heeft een punt overgehouden aan de topper bij landskampioen Liverpool van coach Arne Slot. Het duel op Anfield eindigde in 2-2. De Londenaren zijn door het gelijkspel nog niet definitief zeker van Champions League voetbal voor volgend seizoen.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Lasse Schöne heeft gemengde gevoelens overgehouden aan de ruime uitzege van NEC op Ajax (0-3). "Ik gun de mensen hier alles", zei hij over de supporters van zijn oude club uit Amsterdam. "Maar ik ben ook sportman en wil graag winnen."
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Josip Sutalo is is geblesseerd geraakt in de verloren thuiswedstrijd van Ajax tegen NEC (0-3). "Hij was duizelig en voelde zich niet lekker", vertelde trainer Francesco Farioli op een persconferentie. "Hij kon niet verder."
43 minuten geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Vijf dagen na de uitschakeling in de Champions League door Internazionale deed FC Barcelona een forse stap naar de landstitel in Spanje door de enig overgebleven concurrent Real Madrid met 4-3 te verslaan. "We hebben een mooi gat geslagen. Het was heel belangrijk deze wedstrijd te winnen na de uitschakeling in Milaan. De fans zijn dat nu vergeten. En wij ook", sprak sterspeler Lamine Yamal na het duel bij Movistar Plus.
44 minuten geleden