FC Twente en Sparta komen na zes treffers gelijkspel overeen
ENSCHEDE (ANP) - Een aantrekkelijke wedstrijd tussen FC Twente en Sparta Rotterdam heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen stapten met een gelijke stand van het veld in de Grolsch Veste (3-3).
Sparta blijft de nummer 5 van de ranglijst, met een punt meer dan FC Twente. Joshua Brenet kopte de thuisploeg in de 22e minuut op voorsprong, op aangeven van Václav Cerný. De rechtsback vierde alweer zijn zevende competitietreffer. Opvallend is dat hij nog niet in een uitduel heeft gescoord. Niet FC Twente maar Sparta ging met een voorsprong rusten. Tobias Lauritsen scoorde in de 32e en 42e minuut. De Noorse spits trof in de openingsfase van de tweede helft opnieuw doel, maar die treffer werd afgekeurd omdat hij buitenspel stond.
FC Twente kwam in de 65e minuut op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Dirk Abels. Cerny schoot de thuisploeg in de 67e minuut voor de tweede keer in de wedstrijd op voorsprong. Sem Steijn, de zoon van de trainer van Sparta, mocht in de 63e minuut invallen bij FC Twente. Shurandy Sambo bezorgde Sparta in blessuretijd een punt.
Provocatie fans Sambo
Sambo vierde zijn gelijkmaker voor de tribune met fanatieke fans van FC Twente. Hij werd bekogeld met drinkbekers en scheidsrechter Joey Kooij stuurde hem met een tweede gele kaart van het veld. De arbiter oordeelde dat Sambo de fans onnodig provoceerde.
Fans van FC Twente protesteerden in de openingsfase van de tweede helft tegen verscherpte maatregelen van de KNVB, die scheidsrechters eerder verplichten duels te staken. Ze gooiden veel blauwe ballonnen op het veld. Scheidsrechter Kooij keek de ludieke actie even aan en liet snel verder spelen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Koploper Arsenal heeft zaterdag een 1-0-thuiszege geboekt op Hull City. Martin Ødegaard maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het is de negende overwinning van Arsenal dit seizoen, dat met 27 punten aan de leiding gaat in de Premier League. Nummer 2 Manchester City heeft 21 punten en komt later op zaterdag nog in actie. Het gepromoveerde Hull blijft steken op 11 punten en staat dertiende.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard en Telstar hebben zaterdag met 2-2 gelijkgespeeld in de Eredivisie. Alle doelpunten vielen in de eerste helft. Fortuna komt door het punt op 20 punten en staat daarmee nog altijd zesde. Telstar heeft 10 punten uit twaalf wedstrijden en is de nummer 16.
1 uur geledenMAINZ (ANP) - Bayern München blijft koploper in de Bundesliga. De landskampioen won bij Mainz 05 met 2-1 en heeft net als concurrent Borussia Dortmund 21 punten. Het doelsaldo van Bayern, waar trainer Vincent Kompany nog altijd werd vervangen door Aaron Danks, is echter beter.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Verdedigers Eric García en Andreas Christensen keren na blessures terug in de selectie van FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft het duo opgenomen in zijn selectie voor het uitduel van zondag met Atlético Madrid.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom kijkt uit naar de thuiswedstrijd van FC Twente tegen Ajax. "Ik verwacht een boeiend duel tussen twee teams die elkaar weinig ontlopen. Het is een wedstrijd om de bovenste plaatsen en dat zijn de wedstrijden die je graag wilt spelen", vertelt hij zaterdag op de website van zijn club.
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - Alex Pastoor is de nieuwe hoofdtrainer van PEC Zwolle. De 60-jarige oefenmeester tekent volgens zijn nieuwe club een contract dat aan het einde van dit seizoen afloopt.
8 uur geledenCASTRIES (ANP) - Gianni Infantino kan volgend jaar maart tijdens de verkiezingen voor een voorzitter van de FIFA ook rekenen op de steun van de Caribische Voetbal Unie (CFU). De organisatie staat unaniem achter de Zwitserse baas van de wereldvoetbalbond. Dat bleek na een vergadering op het eiland Saint Lucia.
9 uur geleden