Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente boekt over 2023/2024 winst van ruim 5 miljoen euro

FC Twente boekt over 2023/2024 winst van ruim 5 miljoen euro

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft afgelopen voetbalseizoen ruim 5 miljoen euro winst geboekt. Dat blijkt uit de jaarrekening die de Enschedese club maandag openbaar heeft gemaakt.

FC Twente had een operationeel bedrijfsresultaat van 1,9 miljoen euro negatief, maar door de transfers van Jayden Oosterwolde, Wieke Kaptein, Ramiz Zerrouki en Manfred Ugalde kwam de club toch tot zwarte cijfers. "Over het verslagjaar 2023/2024 is daarmee uiteindelijk een resultaat na belasting geboekt van 5,2 miljoen euro positief", schrijft de nummer 3 van afgelopen seizoen op de website. Het eigen vermogen is gestegen tot 27,8 miljoen euro.

De omzet van de club steeg van 1,8 miljoen euro naar 41,4 miljoen euro, terwijl ook de kosten flink toenamen: van 7,5 miljoen euro naar 43,2 miljoen euro. "Sportieve prestaties dragen bij aan stijging van prijzengelden, mediabaten en sponsoringsopbrengsten", zo verklaart de club de sterke omzetstijging. De stijging van de kosten wordt volgens Twente veroorzaakt door onder meer "de stijging van de personeelskosten, onder meer uit hoofde van sportieve bonussen".

Directie: stabiele club neerzetten

FC Twente had het enkele jaren geleden financieel moeilijk, maar inmiddels ziet het er een stuk beter uit. "De voorliggende jaarrekening 2023/2024 toont aan dat het ingezette herstel verder is uitgebouwd. Met de afnemende beperkingen uit het verleden, zien we kansen voor de toekomst. Als directie willen we een stabiele club neerzetten, die niet alleen dit seizoen presteert, maar ook over een langere periode van jaren", meldt de club.

Momenteel staat FC Twente op de vierde plaats in de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

PSV'er Driouech 'droomt nog' na twee treffers tegen Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Couhaib Driouech kon woensdag kort na de door PSV met 4-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Liverpool in de Champions League maar moeilijk geloven dat hij als invaller twee keer had gescoord. "Dit is ongelooflijk, bizar. Ik droom volgens mij nog", aldus een lachende Driouech voor de camera van Ziggo Sport.

7 uur geleden
Arsenal klopt Bayern en neemt koppositie in Champions League over

LONDEN (ANP) - Arsenal is de nieuwe koploper in de Champions League. De Londenaren, die ook in de Premier League bovenaan staan, versloegen Bayern München met 3-1.

8 uur geleden
PSV stunt in Champions League met zege (1-4) op Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - PSV heeft in de Champions League gestunt bij Liverpool. De Eindhovenaren waren op Anfield met liefst 4-1 te sterk voor de regerend kampioen uit Engeland. Ivan Perisic (strafschop), Guus Til en invaller Couhaib Driouech (twee keer) scoorden voor het elftal van trainer Peter Bosz, dat na vijf speelronden 8 punten heeft en op schema ligt voor een plaats in de volgende ronde.

8 uur geleden
Drievoudig international Anita beëindigt profloopbaan

AMSTERDAM (ANP) - Vurnon Anita keert niet meer terug in het profvoetbal. De 36-jarige oud-speler van Ajax zegt dat in gesprek met NH Nieuws. Anita kwam in 2010 drie keer uit voor het Nederlands elftal.

8 uur geleden
Mbappé maakt op één na snelste hattrick in Champions League

PIRAEUS (ANP) - Kylian Mbappé heeft woensdag de op één na snelste hattrick in de Champions League gemaakt. De 26-jarige Franse aanvaller van Real Madrid scoorde in de uitwedstrijd tegen Olympiakos tussen de 22e en 29e minuut drie keer. Mbappé had 6 minuten en 42 seconden nodig voor zijn treffers, waarmee hij Real na een vroege tegentreffer op een voorsprong van 3-1 zette.

9 uur geleden
Bijna 2 miljoen tickets verkocht voor WK voetbal

ZÜRICH (ANP) - Voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn bijna 2 miljoen tickets verkocht. Dat meldt wereldvoetbalbond FIFA.

10 uur geleden
Roda bevestigt racisme richting keeper Biai en biedt excuses aan

KERKRADE (ANP) - Roda JC heeft na intern onderzoek bevestigd dat doelman Celton Biai van FC Dordrecht dinsdagavond racistisch is bejegend. Dat gebeurde na afloop van het duel tussen de twee clubs in de eerste divisie. FC Dordrecht won met 2-1.

10 uur geleden