FC Twente boekt over 2023/2024 winst van ruim 5 miljoen euro
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft afgelopen voetbalseizoen ruim 5 miljoen euro winst geboekt. Dat blijkt uit de jaarrekening die de Enschedese club maandag openbaar heeft gemaakt.
FC Twente had een operationeel bedrijfsresultaat van 1,9 miljoen euro negatief, maar door de transfers van Jayden Oosterwolde, Wieke Kaptein, Ramiz Zerrouki en Manfred Ugalde kwam de club toch tot zwarte cijfers. "Over het verslagjaar 2023/2024 is daarmee uiteindelijk een resultaat na belasting geboekt van 5,2 miljoen euro positief", schrijft de nummer 3 van afgelopen seizoen op de website. Het eigen vermogen is gestegen tot 27,8 miljoen euro.
De omzet van de club steeg van 1,8 miljoen euro naar 41,4 miljoen euro, terwijl ook de kosten flink toenamen: van 7,5 miljoen euro naar 43,2 miljoen euro. "Sportieve prestaties dragen bij aan stijging van prijzengelden, mediabaten en sponsoringsopbrengsten", zo verklaart de club de sterke omzetstijging. De stijging van de kosten wordt volgens Twente veroorzaakt door onder meer "de stijging van de personeelskosten, onder meer uit hoofde van sportieve bonussen".
Directie: stabiele club neerzetten
FC Twente had het enkele jaren geleden financieel moeilijk, maar inmiddels ziet het er een stuk beter uit. "De voorliggende jaarrekening 2023/2024 toont aan dat het ingezette herstel verder is uitgebouwd. Met de afnemende beperkingen uit het verleden, zien we kansen voor de toekomst. Als directie willen we een stabiele club neerzetten, die niet alleen dit seizoen presteert, maar ook over een langere periode van jaren", meldt de club.
Momenteel staat FC Twente op de vierde plaats in de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk is sinds de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Litouwen (4-0) een record rijker. Hij droeg voor de 72e keer de aanvoerdersband bij de nationale ploeg en passeerde Frank de Boer als meest ervaren captain van Oranje.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Matthijs de Ligt moest maandag bij zijn rentree als basisspeler van het Nederlands elftal even wennen. "Het was een jaar geleden dat ik voor het laatst vanaf het begin mee mocht doen. Enkele oefeningen in de warming-up zijn anders dan toen. Verder was het allemaal wel normaal voor me", sprak de verdediger in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Heel veel scholen op Curaçao hebben hun leerlingen gevraagd dinsdag met blauwe shirts en polo's naar school te komen. Ook overheidsbedrijven en andere bedrijven stimuleren werknemers hun kleedgedrag aan te passen aan de 'Blue Wave', het Curaçaose voetbalelftal dat dinsdagavond (lokale tijd) in Kingston tegen Jamaica speelt. Verschillende gebouwen, zoals de luchthaven, kleuren sinds maandag ook blauw.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luciano Valente heeft maandag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 22-jarige middenvelder van Feyenoord mocht in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam in de 78e minuut invallen voor Xavi Simons.
12 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Duitsland heeft in de laatste groepswedstrijd met overtuiging kwalificatie voor het WK voetbal afgedwongen. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg in Leipzig directe concurrent Slowakije met 6-0. Slowakije, dat speelde met Feyenoorder Leo Sauer, kan het WK nog bereiken via de play-offs.
12 uur geleden