FC Twente boekt onder coach Van den Brom tweede seizoenszege
ROTTERDAM (ANP) - FC Twente heeft onder de nieuwe coach John van den Brom de tweede seizoenszege geboekt. De ploeg uit Enschede won bij Sparta Rotterdam met 5-1.
FC Twente komt door de zege op 7 punten en stijgt van de dertiende naar de tiende plaats. Sparta heeft er 9 en staat achtste.
Twente won dit seizoen pas een wedstrijd, van Heerenveen, en verloor drie keer. Dat kostte trainer Joseph Oosting zijn baan. De Tukkers wonnen vorig seizoen in mei bij Sparta, dat was toen de eerste zege in bijna twee maanden tijd.
Gelijke hoogte
Ramiz Zerrouki opende op Het Kasteel de score in de dertiende minuut. De bezoekers waren veel sterker, maar Sparta kwam ruim tien minuten later toch op gelijke hoogte. Tobias Lauritsen schoot raak uit de rebound, nadat doelman Lars Unnerstall het schot van Patrick van Aanholt had gestopt.
Twente begon, zonder de geblesseerd in de kleedkamer achtergebleven Daan Rots, ook beter aan de tweede helft. Kristian Hlynsson, vorig seizoen nog uitkomend voor de Rotterdammers, schoot in de linkerhoek raak: 1-2. Bart van Rooij kon daarna nadat hij de bal na een mislukte pass terugkreeg de derde treffer binnenschieten. Ricky van Wolfswinkel maakte kort daarop de vierde en Naci Ünüvar bepaalde met het vijfde doelpunt de eindstand voor de ploeg, die voorafgaand aan deze wedstrijd pas vier keer had gescoord.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP/RTR) - De Oostenrijkse bondscoach Ralf Rangnick heeft de suggestie dat zijn team het zaterdag in de laatste groepswedstrijd tegen Algerije (3-3) op een akkoord heeft gegooid, van de hand gewezen. Beide ploegen hadden aan een gelijkspel genoeg voor een plek in de knock-outfase.
38 minuten geledenMONTERREY (ANP) - De Afrikaanse voetballanden hebben in de groepsfase van het wereldkampioenschap uitstekend gepresteerd. Tunesië, dat in de poule van het Nederlands elftal puntloos als laatste eindigde, werd als enige uitgeschakeld. De overige negen landen plaatsten zich voor de zestiende finales.
2 uur geledenARLINGTON (ANP) - Argentinië lijkt Kaapverdië, de tegenstander van de regerend wereldkampioen in de zestiende finales op het WK voetbal, niet te onderschatten. De ploeg van bondscoach Lionel Scaloni sloot de groepsfase na een overwinning op Jordanië (3-1) af als winnaar van groep J.
2 uur geledenTIJUANA (ANP) - Iran is er niet in geslaagd voor het eerst in de geschiedenis op een WK voetbal voorbij de groepsfase te komen. Het Aziatische land hoort niet bij de acht beste nummers 3 en is uitgeschakeld. Iran gaat met 3 punten naar huis. Algerije plaatste zich als achtste nummer 3 bij de laatste 32 na een 3-3-gelijkspel tegen Oostenrijk.
4 uur geledenARLINGTON (ANP) - Argentinië heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het overdekte stadion van Dallas de derde groepswedstrijd met 3-1 van Jordanië gewonnen. Het elftal van bondscoach Lionel Scaloni treft het verrassende Kaapverdië in de nacht van vrijdag op zaterdag in de zestiende finales van het WK voetbal in Miami Gardens.
4 uur geledenDALLAS (ANP) - Lionel Messi (39) heeft in de derde groepswedstrijd van Argentinië opnieuw gescoord. Hij heeft zijn eigen record als topscorer aller tijden op WK's in Dallas aangescherpt tot negentien doelpunten.
4 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Colombia gaat als eerste van groep K naar de laatste 32 van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Néstor Lorenzo speelde in de nacht van zaterdag op zondag in Miami Gardens voor tienduizenden eigen fans met 0-0 gelijk tegen Portugal. De Democratische Republiek Congo verraste door zich na een 3-1-zege op Oezbekistan als derde van de groep te plaatsen voor de zestiende finales.
8 uur geleden