FC Twente boekt bij Malmö FF noodzakelijke Europese overwinning
MALMÖ (ANP) - FC Twente blijft kansrijk op een vervolg in de Europa League. De ploeg van trainer Joseph Oosting boekte bij het Zweedse Malmö FF de daarvoor noodzakelijke overwinning: 2-3. Volgende week, na de thuiswedstrijd tegen het Turkse Besiktas, is duidelijk of de Tukkers zich hebben geplaatst voor de tussenronde.
FC Twente kreeg in Malmö twee makkelijk gegeven strafschoppen. In de eerste helft maakte Sem Steijn daaruit de 0-1, waarna Lasse Berg Johnsen de thuisploeg weer op gelijke hoogte bracht. Na een uur werd een tweede penalty benut door Ricky van Wolfswinkel, niet veel later gevolgd door een doelpunt van verdediger Gustaf Lagerbielke. Invaller Anders Christiansen scoorde nog voor Malmö, maar verder liet FC Twente het niet komen.
Voor beide teams was een zege noodzakelijk om nog uitzicht te houden op een plaats in de tussenronde. Twente-trainer Oosting miste Youri Regeer, die mogelijk naar Ajax terugkeert en daarom niet was meegereisd naar Zweden. Dat gold ook voor de nog niet fitte Mees Hilgers en Sam Lammers. De van Ajax overgekomen Naci Ünüvar was niet speelgerechtigd.
Gevaarlijk
Doelman Lars Unnerstall moest Twente al vroeg behoeden voor een achterstand. De Duitser keerde een inzet van Erik Botheim, de gevaarlijkste aanvaller van de Zweedse ploeg. Twente was na ruim twintig minuten voor het eerst gevaarlijk, maar Steijn schoot hoog over. De topscorer van de Eredivisie kreeg al snel een herkansing. Een overtreding van Gabriel Busanello op Daan Rots werd zwaar bestraft met een penalty. Die kans liet Steijn niet onbenut: 0-1.
Lang hield die voorsprong niet stand. Binnen vijf minuten was het alweer gelijk. Unnerstall was kansloos op een van richting veranderd schot van Johnsen.
Twentse treffer
Van Wolfswinkel was in de 57e minuut met een afstandsschot dicht bij een tweede Twentse treffer, maar doelman Ricardo Friedrich redde. Drie minuten later kregen de Enschedeërs een tweede strafschop. Ook nu leek het een zware straf voor de overtreding van Otto Rosengren op Michal Sadilek. Ditmaal schoot Van Wolfswinkel vanaf elf meter raak.
Niet veel later kwamen de Tukkers zelfs op 1-3. Centrale verdediger Lagerbielke kopte raak uit een hoekschop van Sadilek. De spanning keerde terug toen Christiansen profiteerde van slordig uitverdedigen, maar een derde Zweedse treffer bleef uit.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de eerste stadsderby na 53 jaar tegen Paris FC in Ligue 1 met 2-1 gewonnen. Désiré Doué en Ousmane Dembélé maakten de doelpunten voor de laatste winnaar van de Champions League. Willem Geubbels maakte vanaf de strafschopstip gelijk voor de bezoekers, die afgelopen seizoen naar het hoogste niveau promoveerden.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is weer koploper van de Serie A. De club won de thuiswedstrijd tegen Bologna (3-1).
4 uur geledenRABAT (ANP) - Azzedine Ounahi komt niet meer in actie voor Marokko op de Afrika Cup. De spelmaker van Girona heeft een kuitblessure en moet volgens zijn bondscoach Walid Regragui minimaal vijf weken rust houden.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft in blessuretijd een voorsprong op Chelsea verspeeld. Enzo Fernández maakte in de 94e minuut de gelijkmaker voor de bezoekers uit Londen: 1-1.
6 uur geledenLEEDS (ANP) - Een toeschouwer in het stadion van Leeds United is kort voor de aftrap van het duel met Manchester United overleden. Dat meldt de thuisploeg in een statement dat op eigen kanalen is verschenen.
7 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko staat in de kwartfinales van de Afrika Cup. Het gastland won zondag in Rabat met 1-0 van Tanzania. Kameroen is na een zege op Zuid-Afrika (2-1) de volgende tegenstander van Marokko. Junior Tchamadeu en Christian Kofane maakten de doelpunten voor de 'Ontembare Leeuwen.' Evidence Makgopa maakte het duel in de 88e minuut namens Zuid-Afrika nog even spannend.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Gonzalo García heeft Real Madrid aan een thuiszege op Real Betis geholpen. De 21-jarige Spaanse vervanger van de geblesseerde spits Kylian Mbappé maakte drie van de vijf doelpunten voor zijn ploeg (5-1).
8 uur geleden