Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente boekt bij Malmö FF noodzakelijke Europese overwinning

FC Twente boekt bij Malmö FF noodzakelijke Europese overwinning

MALMÖ (ANP) - FC Twente blijft kansrijk op een vervolg in de Europa League. De ploeg van trainer Joseph Oosting boekte bij het Zweedse Malmö FF de daarvoor noodzakelijke overwinning: 2-3. Volgende week, na de thuiswedstrijd tegen het Turkse Besiktas, is duidelijk of de Tukkers zich hebben geplaatst voor de tussenronde.

FC Twente kreeg in Malmö twee makkelijk gegeven strafschoppen. In de eerste helft maakte Sem Steijn daaruit de 0-1, waarna Lasse Berg Johnsen de thuisploeg weer op gelijke hoogte bracht. Na een uur werd een tweede penalty benut door Ricky van Wolfswinkel, niet veel later gevolgd door een doelpunt van verdediger Gustaf Lagerbielke. Invaller Anders Christiansen scoorde nog voor Malmö, maar verder liet FC Twente het niet komen.

Voor beide teams was een zege noodzakelijk om nog uitzicht te houden op een plaats in de tussenronde. Twente-trainer Oosting miste Youri Regeer, die mogelijk naar Ajax terugkeert en daarom niet was meegereisd naar Zweden. Dat gold ook voor de nog niet fitte Mees Hilgers en Sam Lammers. De van Ajax overgekomen Naci Ünüvar was niet speelgerechtigd.

Gevaarlijk

Doelman Lars Unnerstall moest Twente al vroeg behoeden voor een achterstand. De Duitser keerde een inzet van Erik Botheim, de gevaarlijkste aanvaller van de Zweedse ploeg. Twente was na ruim twintig minuten voor het eerst gevaarlijk, maar Steijn schoot hoog over. De topscorer van de Eredivisie kreeg al snel een herkansing. Een overtreding van Gabriel Busanello op Daan Rots werd zwaar bestraft met een penalty. Die kans liet Steijn niet onbenut: 0-1.

Lang hield die voorsprong niet stand. Binnen vijf minuten was het alweer gelijk. Unnerstall was kansloos op een van richting veranderd schot van Johnsen.

Twentse treffer

Van Wolfswinkel was in de 57e minuut met een afstandsschot dicht bij een tweede Twentse treffer, maar doelman Ricardo Friedrich redde. Drie minuten later kregen de Enschedeërs een tweede strafschop. Ook nu leek het een zware straf voor de overtreding van Otto Rosengren op Michal Sadilek. Ditmaal schoot Van Wolfswinkel vanaf elf meter raak.

Niet veel later kwamen de Tukkers zelfs op 1-3. Centrale verdediger Lagerbielke kopte raak uit een hoekschop van Sadilek. De spanning keerde terug toen Christiansen profiteerde van slordig uitverdedigen, maar een derde Zweedse treffer bleef uit.

Meer uit Voetbal

Duels Afrika Cup na aftrap gratis voor vollere stadions

RABAT (ANP/BELGA) - Het organisatiecomité van de Afrika Cup heeft een maatregel genomen om de vaak matig gevulde stadions in Marokko voller te krijgen. Bij bepaalde wedstrijden mogen fans zo'n twintig minuten na de aftrap gratis naar binnen. De duels van gastland Marokko zijn wel uitverkocht, daar geldt de maatregel niet voor.

4 uur geleden
Voorzitter Fenerbahçe aangehouden in Turks drugsonderzoek

ISTANBUL (ANP) - Voorzitter Sadettin Saran van de Turkse voetbalclub Fenerbahçe is aangehouden in een lopend drugsonderzoek in Istanbul. Volgens het Turkse Openbaar Ministerie is er "aanvullend bewijs" gevonden dat erop duidt dat Saran drugs heeft verhandeld en gebruikt.

18 uur geleden
Mahrez schiet Algerije naar zege op Soedan in Afrika Cup

RABAT (ANP) - Algerije is de Afrika Cup in Marokko begonnen met een 3-0-zege op Soedan. De ervaren international Riyad Mahrez maakte in Rabat twee treffers voor de Noord-Afrikaanse ploeg, die het toernooi twee keer wist te winnen.

19 uur geleden
Coach Amorim van Manchester United mist 'onvervangbare' Fernandes

MANCHESTER (ANP) - De spelers van Manchester United moeten de komende wedstrijden "een tandje bijzetten" om de afwezigheid van de geblesseerde aanvoerder Bruno Fernandes op te vangen. Dat zei trainer Ruben Amorim in aanloop naar de thuiswedstrijd van vrijdag tegen Newcastle United. "Het is onmogelijk om Bruno te vervangen. Hij creëert niet alleen de kansen, maar is ook degene die het team organiseert bij elke standaardsituatie", lichtte Amorim het belang van Fernandes toe. "Hij begrijpt elke positie op het veld, let op elk detail."

20 uur geleden
Van Bergen verlengt contract bij FC Groningen tot medio 2028

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft het contract met Thom van Bergen verlengd tot medio 2028, meldt de huidige nummer 5 van de Eredivisie op zijn clubsite.

20 uur geleden
Middenvelder Veerman blijft bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman blijft sowieso tot komende zomer bij PSV. Dat meldt de koploper in de Eredivisie in een persbericht. De club reageert op de verhalen die de laatste weken naar buiten kwamen dat de 27-jarige middenvelder in de winterstop zou vertrekken. Zo zou de Turkse club Fenerbahçe aan de transfersom van meer dan 20 miljoen euro willen voldoen.

21 uur geleden
Liverpool-coach Slot noemt balans spelhervattingen frustrerend

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot denkt dat zijn ploeg alleen nog maar kan hopen op een top-4-klassering in de Premier League door de slechte balans als het gaat om spelhervattingen. De titelverdediger in Engeland scoorde zelf dit seizoen slechts drie keer uit een standaardsituatie, maar kreeg liefst elf doelpunten tegen uit spelhervattingen. "Het is frustrerend. Halverwege vorig seizoen hadden we nog geen enkel doelpunt uit een spelhervatting tegen gekregen", vertelde Slot op een persconferentie.

23 uur geleden