FC Twente boekt bij Malmö FF noodzakelijke Europese overwinning
MALMÖ (ANP) - FC Twente blijft kansrijk op een vervolg in de Europa League. De ploeg van trainer Joseph Oosting boekte bij het Zweedse Malmö FF de daarvoor noodzakelijke overwinning: 2-3. Volgende week, na de thuiswedstrijd tegen het Turkse Besiktas, is duidelijk of de Tukkers zich hebben geplaatst voor de tussenronde.
FC Twente kreeg in Malmö twee makkelijk gegeven strafschoppen. In de eerste helft maakte Sem Steijn daaruit de 0-1, waarna Lasse Berg Johnsen de thuisploeg weer op gelijke hoogte bracht. Na een uur werd een tweede penalty benut door Ricky van Wolfswinkel, niet veel later gevolgd door een doelpunt van verdediger Gustaf Lagerbielke. Invaller Anders Christiansen scoorde nog voor Malmö, maar verder liet FC Twente het niet komen.
Voor beide teams was een zege noodzakelijk om nog uitzicht te houden op een plaats in de tussenronde. Twente-trainer Oosting miste Youri Regeer, die mogelijk naar Ajax terugkeert en daarom niet was meegereisd naar Zweden. Dat gold ook voor de nog niet fitte Mees Hilgers en Sam Lammers. De van Ajax overgekomen Naci Ünüvar was niet speelgerechtigd.
Gevaarlijk
Doelman Lars Unnerstall moest Twente al vroeg behoeden voor een achterstand. De Duitser keerde een inzet van Erik Botheim, de gevaarlijkste aanvaller van de Zweedse ploeg. Twente was na ruim twintig minuten voor het eerst gevaarlijk, maar Steijn schoot hoog over. De topscorer van de Eredivisie kreeg al snel een herkansing. Een overtreding van Gabriel Busanello op Daan Rots werd zwaar bestraft met een penalty. Die kans liet Steijn niet onbenut: 0-1.
Lang hield die voorsprong niet stand. Binnen vijf minuten was het alweer gelijk. Unnerstall was kansloos op een van richting veranderd schot van Johnsen.
Twentse treffer
Van Wolfswinkel was in de 57e minuut met een afstandsschot dicht bij een tweede Twentse treffer, maar doelman Ricardo Friedrich redde. Drie minuten later kregen de Enschedeërs een tweede strafschop. Ook nu leek het een zware straf voor de overtreding van Otto Rosengren op Michal Sadilek. Ditmaal schoot Van Wolfswinkel vanaf elf meter raak.
Niet veel later kwamen de Tukkers zelfs op 1-3. Centrale verdediger Lagerbielke kopte raak uit een hoekschop van Sadilek. De spanning keerde terug toen Christiansen profiteerde van slordig uitverdedigen, maar een derde Zweedse treffer bleef uit.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.
14 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.
14 uur geledenCAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
14 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
18 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
21 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
21 uur geleden