FC Twente boekt bij Malmö FF noodzakelijke Europese overwinning
MALMÖ (ANP) - FC Twente blijft kansrijk op een vervolg in de Europa League. De ploeg van trainer Joseph Oosting boekte bij het Zweedse Malmö FF de daarvoor noodzakelijke overwinning: 2-3. Volgende week, na de thuiswedstrijd tegen het Turkse Besiktas, is duidelijk of de Tukkers zich hebben geplaatst voor de tussenronde.
FC Twente kreeg in Malmö twee makkelijk gegeven strafschoppen. In de eerste helft maakte Sem Steijn daaruit de 0-1, waarna Lasse Berg Johnsen de thuisploeg weer op gelijke hoogte bracht. Na een uur werd een tweede penalty benut door Ricky van Wolfswinkel, niet veel later gevolgd door een doelpunt van verdediger Gustaf Lagerbielke. Invaller Anders Christiansen scoorde nog voor Malmö, maar verder liet FC Twente het niet komen.
Voor beide teams was een zege noodzakelijk om nog uitzicht te houden op een plaats in de tussenronde. Twente-trainer Oosting miste Youri Regeer, die mogelijk naar Ajax terugkeert en daarom niet was meegereisd naar Zweden. Dat gold ook voor de nog niet fitte Mees Hilgers en Sam Lammers. De van Ajax overgekomen Naci Ünüvar was niet speelgerechtigd.
Gevaarlijk
Doelman Lars Unnerstall moest Twente al vroeg behoeden voor een achterstand. De Duitser keerde een inzet van Erik Botheim, de gevaarlijkste aanvaller van de Zweedse ploeg. Twente was na ruim twintig minuten voor het eerst gevaarlijk, maar Steijn schoot hoog over. De topscorer van de Eredivisie kreeg al snel een herkansing. Een overtreding van Gabriel Busanello op Daan Rots werd zwaar bestraft met een penalty. Die kans liet Steijn niet onbenut: 0-1.
Lang hield die voorsprong niet stand. Binnen vijf minuten was het alweer gelijk. Unnerstall was kansloos op een van richting veranderd schot van Johnsen.
Twentse treffer
Van Wolfswinkel was in de 57e minuut met een afstandsschot dicht bij een tweede Twentse treffer, maar doelman Ricardo Friedrich redde. Drie minuten later kregen de Enschedeërs een tweede strafschop. Ook nu leek het een zware straf voor de overtreding van Otto Rosengren op Michal Sadilek. Ditmaal schoot Van Wolfswinkel vanaf elf meter raak.
Niet veel later kwamen de Tukkers zelfs op 1-3. Centrale verdediger Lagerbielke kopte raak uit een hoekschop van Sadilek. De spanning keerde terug toen Christiansen profiteerde van slordig uitverdedigen, maar een derde Zweedse treffer bleef uit.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
8 uur geleden