FC Twente blijft ook tegen Olympiakos steken op gelijkspel
PIRAEUS (ANP) - FC Twente heeft de pijn van de 6-1-nederlaag tegen PSV in de Eredivisie niet kunnen verzachten met een goed resultaat in de Europa League. De ploeg van trainer Joseph Oosting kwam in de uitwedstrijd tegen het Griekse Olympiakos niet verder dan 0-0.
Het was al het vierde gelijkspel in de Europa League en daarmee kwam Twente, dat ook al twee keer verloor, op een schamele 4 punten. Het wordt een zware opdracht om in de resterende twee duels in de hoofdronde nog een plek in de knock-outfase af te dwingen.
Bij Twente stond de van een blessure herstelde Lars Unnerstall weer onder de lat. De club uit Enschede kreeg vrij vroeg in de wedstrijd een strafschop na een handsbal van de Griekse verdediger Panagiotis Retsos. Ricky van Wolfswinkel miste die grote kans vanaf de stip, al werd hij duidelijk gehinderd door het licht van laserpennen vanuit het publiek.
Blessures
De ploeg raakte vervolgens twee belangrijke spelers kwijt. Youri Regeer en Mees Hilgers moesten zich met blessures laten vervangen. Met Sayfallah Ltaief en Gustaf Lagerbielke in de ploeg bleef Twente het redelijk doen in het vijandig gezinde Stadio Karaiskaki van Piraeus, maar grote kansen wist de ploeg uit Enschede niet te creëren.
Tegen het einde van de eerste helft kreeg Olympiakos een penalty, omdat Michal Sadilek een Griek omverliep in het zestienmetergebied. Keeper Unnerstall keerde de inzet van Ayoub El Kaabi met een fraaie duik naar de hoek.
Anass Salah-Eddine waagde kort na rust een doelpoging, maar zijn schot ging over het Griekse doel. Sem Steijn haalde verrassend uit van afstand, maar de Griekse keeper Kostas Tzolakis reageerde alert. Veel meer zat er niet in bij het vaak slordige spel van de nummer vijf van de Eredivisie, die in de slotfase een paar keer goed wegkwam tegen de koploper van Griekenland.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - De Braziliaanse bondscoach Carlo Ancelotti houdt de mogelijkheid open voor Neymar om een plaats in de selectie voor het WK voetbal te veroveren. De Braziliaanse topscorer heeft twee maanden om te laten zien dat hij de benodigde kwaliteiten heeft, aldus de coach in een interview met de Franse krant L'Équipe.
24 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong maakt mogelijk zaterdagavond zijn rentree bij FC Barcelona. Trainer Hansi Flick heeft de Oranje-international opgenomen in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met stadgenoot Espanyol.
1 uur geledenJAKARTA (ANP) - De Indonesische voetbalbond is er steeds van op de hoogte geweest dat genaturaliseerde voetbalinternationals hun Nederlandse nationaliteit zouden verliezen. Dat blijkt uit een verklaring van teammanager Sumardji, die op de officiële website van de Indonesische voetbalbond PSSI staat. Verschillende spelers van het Indonesische elftal stonden de voorbije weken in Nederland bij hun clubs aan de kant omdat hun werkvergunning niet in orde was. Voor een groot deel is er inmiddels een tijdelijke oplossing gevonden.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
16 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
16 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
17 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
17 uur geleden