FC Twente blijft ook tegen Olympiakos steken op gelijkspel
PIRAEUS (ANP) - FC Twente heeft de pijn van de 6-1-nederlaag tegen PSV in de Eredivisie niet kunnen verzachten met een goed resultaat in de Europa League. De ploeg van trainer Joseph Oosting kwam in de uitwedstrijd tegen het Griekse Olympiakos niet verder dan 0-0.
Het was al het vierde gelijkspel in de Europa League en daarmee kwam Twente, dat ook al twee keer verloor, op een schamele 4 punten. Het wordt een zware opdracht om in de resterende twee duels in de hoofdronde nog een plek in de knock-outfase af te dwingen.
Bij Twente stond de van een blessure herstelde Lars Unnerstall weer onder de lat. De club uit Enschede kreeg vrij vroeg in de wedstrijd een strafschop na een handsbal van de Griekse verdediger Panagiotis Retsos. Ricky van Wolfswinkel miste die grote kans vanaf de stip, al werd hij duidelijk gehinderd door het licht van laserpennen vanuit het publiek.
Blessures
De ploeg raakte vervolgens twee belangrijke spelers kwijt. Youri Regeer en Mees Hilgers moesten zich met blessures laten vervangen. Met Sayfallah Ltaief en Gustaf Lagerbielke in de ploeg bleef Twente het redelijk doen in het vijandig gezinde Stadio Karaiskaki van Piraeus, maar grote kansen wist de ploeg uit Enschede niet te creƫren.
Tegen het einde van de eerste helft kreeg Olympiakos een penalty, omdat Michal Sadilek een Griek omverliep in het zestienmetergebied. Keeper Unnerstall keerde de inzet van Ayoub El Kaabi met een fraaie duik naar de hoek.
Anass Salah-Eddine waagde kort na rust een doelpoging, maar zijn schot ging over het Griekse doel. Sem Steijn haalde verrassend uit van afstand, maar de Griekse keeper Kostas Tzolakis reageerde alert. Veel meer zat er niet in bij het vaak slordige spel van de nummer vijf van de Eredivisie, die in de slotfase een paar keer goed wegkwam tegen de koploper van Griekenland.
Meer uit Voetbal
COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.
5 uur geleden