Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Twente bezorgt FC Utrecht eerste uitnederlaag in ruim een jaar

FC Twente bezorgt FC Utrecht eerste uitnederlaag in ruim een jaar

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft dankzij een 2-0-zege op FC Utrecht het behalen van de vijfde plaats in de Eredivisie nog altijd in eigen hand. De ploeg van trainer Joseph Oosting boekte na een mindere periode de tweede overwinning op rij en houdt AZ, dat zondagmiddag nog tegen FC Groningen speelt, in ieder geval achter zich.

Voor FC Utrecht was het de eerste uitnederlaag in de Eredivisie sinds 31 maart 2024. Toen verloor de ploeg in De Kuip van Feyenoord.

De doelpunten kwamen op naam van Michel Vlap en Daan Rots. De vijfde plaats biedt een gunstige uitgangspositie in de play-offs om deelname aan de Conference League. FC Utrecht, dat vierde staat en door de Twentenaren niet meer te achterhalen is, gaat met die positie de voorronden van de Europa League in.

Voorsprong

FC Twente kwam in de 21e minuut op voorsprong. Sem Steijn passte vanaf de middenlijn naar Vlap, die de bal in de loop meenam en met een schuiver doelman Vasilis Barkas passeerde. Paxten Aaronson leek in de 35e minuut gelijk te hebben gemaakt, maar de VAR had gezien dat de Amerikaan buitenspel had gestaan.

Na een klein uur schoot Daan Rots van dichtbij de 2-0 binnen. Hij schoot raak in de rebound nadat Ricky van Wolfswinkel de paal had geraakt. Bas Kuipers stond er dichtbij, in buitenspelpositie, maar de VAR beoordeelde dat niet als hinderlijk.

Meer uit Voetbal

FA dient 74 aanklachten in tegen Chelsea voor overtreden regels

LONDEN (ANP/RTR) - De Engelse voetbalbond FA heeft donderdag 74 aanklachten ingediend tegen Chelsea. De aanklachten betreffen overtredingen van de regels voor makelaars en die voor samenwerking met tussenpersonen en investeringen van derden in spelers.

2 uur geleden
Vitesse versterkt zich dag voor eerste duel met drie spelers

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft zich een dag voor de eerste competitiewedstrijd in de Keuken Kampioen Divisie versterkt met drie spelers. De Arnhemse club legde verdediger Nathan Markelo, doelman Maximilian Brüll en controlerende middenvelder Marco Schikora vast.

3 uur geleden
Tirpan moet voetballoopbaan noodgedwongen beëindigen

TILBURG (ANP) - Mickaël Tirpan beëindigt zijn voetballoopbaan. De 31-jarige Belgische verdediger heeft dat besloten na overleg met zijn club Willem II en medische specialisten. Tirpan lijdt aan sarcoïdose, een zeldzame stoornis in het afweersysteem waarbij ontstekingen ontstaan in organen en weefsels.

3 uur geleden
Venezuela en Peru ontslaan bondscoaches na mislopen WK voetbal

CARACAS (ANP/BELGA) - De voetbalbonden van Venezuela en Peru hebben hun bondscoach ontslagen. Beide landen slaagden er niet in zich te plaatsen voor het wereldkampioenschap van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

4 uur geleden
Vitesse versterkt zich met verdediger Markelo

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft zich een dag voor de eerste competitiewedstrijd in de Keuken Kampioen Divisie versterkt met twee spelers. De Arnhemse club legde verdediger Nathan Markelo en doelman Maximilian Brüll vast.

5 uur geleden
Oranje-topscorer Depay valt bij Corinthians uit met blessure

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft bij zijn club Corinthians in Brazilië een blessure opgelopen. De 31-jarige aanvaller moest zich in de bekerwedstrijd tegen Athletico-PR aan het einde van de eerste helft laten wisselen. Depay leek last te hebben van zijn linkerdijbeen.

5 uur geleden
Protest Surinaamse voetbalbond na racisme bij duel in El Salvador

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse Voetbalbond (SVB) gaat een formeel protest indienen bij de voetbalbonden FIFA en Concacaf naar aanleiding van racistische uitingen naar spelers tijdens en na de uitwedstrijd uit de WK-kwalificatiereeks tegen El Salvador. Dat melden Surinaamse media.

14 uur geleden