FC Twente besluit succesvol seizoen met uitzege op Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - FC Twente heeft een succesvol seizoen in stijl afgesloten. De ploeg van trainer Ron Jans vierde in de laatste speelronde een uitzege op Feyenoord in De Kuip: 2-1.
FC Twente was voor het duel al zeker van een vierde eindklassering in de Eredivisie, die recht geeft op deelname aan de voorronde van de Conference League. Voor het als derde geëindigde Feyenoord is het seizoen nog niet afgelopen. De club stuit op 25 mei op AS Roma in de finale van de derde competitie van de UEFA.
Bij Feyenoord ontbraken Gernot Trauner en Reiss Nelson. Beide spelers kampen met lichte hamstringblessures. Trainer Arne Slot wilde geen risico met ze nemen met het oog op de finale van de Conference League. Ook Tyrell Malacia ontbrak. De bedoeling is dat de linksback komende week weer de training hervat.
Kwetsbaar
Alireza Jahanbakhsh verving Nelson en de verdedigers Ramon Hendriks en Marcus Pedersen verschenen ook aan de aftrap. Feyenoord was defensief kwetsbaar zonder Trauner en Malacia.
Dimitrios Limnios opende de score in de 27e minuut voor FC Twente. Gijs Smal maakte 10 minuten later het tweede doelpunt voor de bezoekers uit Enschede. Ricky van Wolfswinkel bereidde beide treffers voor. Feyenoord kwam in de tweede helft niet verder meer dan een doelpunt van Cyriles Dessers in de 68e minuut.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
3 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
6 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
16 uur geleden