FC Twente besluit succesvol seizoen met uitzege op Feyenoord
ROTTERDAM (ANP) - FC Twente heeft een succesvol seizoen in stijl afgesloten. De ploeg van trainer Ron Jans vierde in de laatste speelronde een uitzege op Feyenoord in De Kuip: 2-1.
FC Twente was voor het duel al zeker van een vierde eindklassering in de Eredivisie, die recht geeft op deelname aan de voorronde van de Conference League. Voor het als derde geëindigde Feyenoord is het seizoen nog niet afgelopen. De club stuit op 25 mei op AS Roma in de finale van de derde competitie van de UEFA.
Bij Feyenoord ontbraken Gernot Trauner en Reiss Nelson. Beide spelers kampen met lichte hamstringblessures. Trainer Arne Slot wilde geen risico met ze nemen met het oog op de finale van de Conference League. Ook Tyrell Malacia ontbrak. De bedoeling is dat de linksback komende week weer de training hervat.
Kwetsbaar
Alireza Jahanbakhsh verving Nelson en de verdedigers Ramon Hendriks en Marcus Pedersen verschenen ook aan de aftrap. Feyenoord was defensief kwetsbaar zonder Trauner en Malacia.
Dimitrios Limnios opende de score in de 27e minuut voor FC Twente. Gijs Smal maakte 10 minuten later het tweede doelpunt voor de bezoekers uit Enschede. Ricky van Wolfswinkel bereidde beide treffers voor. Feyenoord kwam in de tweede helft niet verder meer dan een doelpunt van Cyriles Dessers in de 68e minuut.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.
14 minuten geledenPRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).
23 minuten geledenFREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".
1 uur geledenPRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino belooft dat de FIFA er alles aan doet om het WK zoals gepland door te laten gaan, ondanks twijfels over de aanwezigheid van Iran op het toernooi. "We kijken ernaar uit dat alle teams deelnemen aan het WK en in een geest van fair play en wederzijds respect kunnen strijden", zei de Zwitser tijdens een online vergadering in Zürich. "We hebben een schema. Binnenkort zullen alle 48 deelnemende teams bekend zijn. Het WK moet dan doorgaan zoals na de loting is bekendgemaakt."
3 uur geleden